دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 تير 1401 - 00:12
سکوی تحقق ایده‌ها(۱)/ رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد گرگان به آنا خبر داد؛

تولید ۳۰ محصول فناورانه در حوزه کشاورزی و گیاهان زینتی/ رشد ۵ برابری هسته‌ها و شرکت‌های فناور

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان از تولید ۳۰ محصول فناورانه در حوزه کشاورزی و گیاهان زینتی و رشد ۵ برابری هسته‌ها و شرکت‌های فناور مستقر در این مرکز خبر داد.
کد خبر : 667236
مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان

محمدتقی خیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در گرگان با تشکر از تلاش مدیران ادوار گذشته مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان به بیان روند شکل‌گیری این مرکز پرداخت و اظهار کرد: مرکز رشد واحد گرگان با توجه به اخذ مجوز ۲۴ دی‌ ۱۳۹۳ فعالیت خود را به‌طور رسمی سال ۹۴ آغاز کرد و تا سال ۱۳۹۷ توانست دو هسته فناور و دو شرکت دانش‌بنیان جذب کند و با تغییر سیاست‌ها، این مرکز تاکنون توانسته است ۱۹ هسته، واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان جذب کند تا شاهد رشد پنج برابری در فعالیت‌های علمی مرکز باشیم.


وی با بیان رشد چهاربرابری رویدادهای فناورانه مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان افزود: شیوع اپیدمی کرونا چالش‌های زیادی را در روند برگزاری رویدادهای فناورانه به وجود آورد؛ اما با تلاش و همت صورت گرفته توسط دست‌اندرکاران، این مجموعه توانست ۲۷ کارگاه و وبینار برگزار کند. حضور در ۱۳ نمایشگاه واحدی، استانی، ملی و بین‌المللی، برگزاری هشت رویداد فناورانه شامل ایده شو، استارت‌آپ ویکند و چالش فناوری از دیگر فعالیت‌های مهمی بوده که در راستای رشد و ارتقای اهداف مجموعه مرکز رشد در زمان شیوع کرونا انجام گرفت که عرصه ظهور این اقدامات مثبت «رویداد عصر امید» بود.


تولید ۳۰ محصول فناورانه در حوزه کشاورزی و گیاهان زینتی/ رشد ۵ برابری هسته‌ها و شرکت‌های فناور


رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با تشریح تنوع محصولات تولیدشده در این مرکز گفت: در مرکز رشد واحد گرگان در زمینه کشاورزی و گیاهان زینتی تاکنون بیش از ۳۰ محصول شامل بذرهای آدرنیوم اوبسا، آدنیوم عربیکوم، افوربیا ویگوری، افوربیا میلی و بذر افوربیا اوبسا ... تولید شده است. در رشته شیمیایی، کورکومین، گرافن و... فرآوری‌شده و در بخش تجهیزات هوشمند و نرم‌افزار تولید پت فیدر، پت نوش و...، بخش پزشکی و سلامتی، قرص آنتی میگرن گیاهی و... تولید شده و اکنون نیز محصولات مختلفی توسط هسته‌ها و واحدهای فناور مستقر بر اساس قرارداد در مرحله تحقیق و توسعه هستند تا در آینده نزدیک به تولید نهایی برسند.


خیرآبادی اضافه کرد: اکنون تعداد ۴۶ نفر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان در بخش فناوری در حال فعالیت بوده که از این تعداد ۲۳ نفر عضو هیئت علمی و ۲۳ نفر نیز دانشجو، فارغ‌التحصیل و یا نیروی آزاد هستند.


تولید ۳۰ محصول فناورانه در حوزه کشاورزی و گیاهان زینتی/ رشد ۵ برابری هسته‌ها و شرکت‌های فناور


وی رویداد عصر امید را عصر تحقق آرزوها و رشد فناورانه دانست و بیان کرد: این رویداد، عرصه ظهور و تحقق برنامه‌ها، آرزوها و امیدهای فناورانه بود که دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد فناورانه کشور، خرداد ۱۴۰۱ به‌طور موفقیت‌آمیز در محل مصلای تهران برگزار کرد. در این رویداد ۵۵ تیم از استان گلستان حضور داشتند که تعداد ۴۱ تیم از مراکز رشد دانشگاه آزاد استان گلستان در قالب شرکت فناور، ایده یا استارت‌آپ در این رویداد شرکت کردند.


انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته