دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در راستای اقدام عملی شعارسال؛

اولین جلسه کمیته اقتصاد دانش بنیان شهرستان شبستر در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

اولین جلسه کمیته اقتصاد دانش بنیان شهرستان شبستر با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد.
کد خبر : 667069
شبستر

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا، به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا از شبستر، پیرو پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی شبستر جهت تشکیل کمیته اقتصاد دانش‌بنیان و اشتغال آفرین شهرستان شبستر برای اقدام عملی به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی و تشکیل این کمیته از سوی فرماندار شهرستان با محوریت دانشگاههای شهرستان و دیگر نهادهای مرتبط، اولین جلسه این کمیته در دانشگاه آزاد شبستر تشکیل شد.


در این جلسه که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد مهم‌ترین اولویت‌های کار دانش بنیانی برای شهرستان شبستر مورد بررسی قرار گرفت، و بر اهتمام هر چه بیشتر بر توسعه فعالیت‌های دانش بنیان تأکید شد.


حسین دهقان، فرماندار شبستر و رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان شهرستان در خصوص ضرورت و اهمیت این کمیته و دستاوردهای آن اظهار داشت: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب و ضرورت‌های زمانی جهت هدایت اقتصاد کشور به سمت دانش بنیان و با نگاه به توانمندی های مختلف فکری فرهنگی، اقتصادی و صنعتی شهرستان شبستر، کمیته اقتصاد دانش بنیان در شهرستان شبستر تشکیل شده و امیدواریم بتوانیم به عنوان اولین شهرستان در استان، اقتصاد دانش بنیان را رونق داده و از نتایج بسیار خوب آن بهره مند شویم.
وی افزود: راهبرد اساسی ما در شهرستان شبستر از بحث اقتصاد دانش بنیان، تشکیل روستای دانش بنیان در شهرستان می باشد و به این منظور روستای بنیس این شهرستان را به عنوان "روستای دانش بنیان" معرفی نموده و هدف‌گذاری ما در این روستا خواهد بود.
فرماندار شبستر بهترین کمک است استانداری آذربایجان شرقی و حوزه‌های بالادستی را دادن سرفصل های دانش بنیان ای برای توسعه فعالیت های مرتبط با آن دانست.
عبدالرضا فلاح، مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی و نماینده تام الاختیار استاندار در حوزه فناوری نوآوری و اقتصاد دانش بنیان در خصوص اقدامات مدیریت استان گفت:
با توجه به ضرورت و اهمیت اقتصاد دانش بنیان و اشتغال آفرین در توسعه پایدار استان و کشور، استانداری آذربایجان شرقی ستاد اقتصاد دانش بنیان تشکیل شده و چهار کمیته برای آن پیش‌بینی کرده ایم و تمام تلاش این کمیته برای تسهیل بخش خصوصی و رشد حرکت های خصوصی در حوزه دانش‌بنیان است.
وی افزود: استان آذربایجان شرقی عقب ماندگی های محسوسی در بحث دانش بنیان را دارد و باید تلاش کنیم تا این عقب ماندگی ها را جبران کنیم. غلامرضا کاظمی زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ناحیه شبستر و دبیر کمیته نیز با اشاره به هدف‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه اقتصاد دانش بنیان، تأسیس و راه اندازی سرای نوآوری، مرکز نوآوری، دانشکده مهارت و کارآفرینی و برگزاری دوشنبه های صنعت و دانشگاه و بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان شبستر را از اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر در راستای اقتصاد دانش بنیان دانست.
وی بر آمادگی این دانشگاه برای بهره مندی تمام شرکت های دانش بنیان شهرستان از امکانات آزمایشگاهی دانشگاه تأکید کرد.


در این جلسه مدیران شرکت های دانش بنیان مراکز رشد و نوآوری شهرستان به ترتیب مستقر در دانشگاه پیام نور بنیس و دانشگاه آزاد اسلامی شبستر با تشریح حوزه های فعالیت خود، رویکردهای خود در حوزه دانش بنیان را اعلام کردند و بر توسعه فعالیت‌های این کمیته در سطح شهرستان شبستر تأکید کردند.


شایان ذکر است اولین جلسه کمیته اقتصاد دانش بنیان و اشتغال آفرین شهرستان شبستر به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شبستر برگزار شد. فرماندار شهرستان، رئیس کمیته و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دبیر کمیته بوده و برخی از ادارات و نهادهای مرتبط شهرستان عضو این کمیته می باشند که محور فعالیت‌ها و سیاست گذاریهای دانش بنیان شهرستان شبستر خواهد بود.


انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر