دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 ارديبهشت 1401 - 10:12
یداللهی اصلان:

کارخانه نوآوری در مجاورت دانشگاه آزاد اسلامی همدان راه‌اندازی می‌شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته درصدد هستیم کارخانه نوآوری را در مجاورت دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی کنیم.
کد خبر : 654190
نشست مشترک روسای علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی همدان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از همدان، نشست مشترک روسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان و علوم پزشکی برگزار و ظرفیت‌های مشترک در حوزه‌های دانش‌بنیان، فرهنگی، اقتصادی، آموزشی و پژوهشی مورد بررسی قرار گرفت.
بیشتر بخوانید:


ثبت ۱۰۰ ایده و استارت‌آپ در سامانه رویداد ملی گام دوم توسط واحد قم
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های فوق‌العاده دانشگاه‌های استان همدان اظهار کرد: همکاری و هم‌افزایی میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی همدان در ارتقا و رشد جایگاه علمی استان همدان نقش زیادی ایفا می‌کند.


ابوالفضل یداللهی اصلان افزود: نگاه انقلابی ناب، خود را محدود و منحصر در مجموعه تحت مدیریت خود نمی‌بیند، بلکه ظرفیت‌های موجود در استان همدان را به صورت یکپارچه در نظر گرفته و خواستار تعامل و تشریک مساعی میان آنهاست.


وی با بیان اینکه کارخانه نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان و مرکز تحقیقات کشاورزی در مرکز رزن در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود، اضافه کرد: براساس فرمایش مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال با عنوان «تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین» پیگیری های لازم در زمینه راه‌اندازی کارخانه نوآوری و مرکز تحقیقات کشاورزی در حال انجام است.


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان تشریح کرد: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی همدان دارای ۱۷ هسته فناور فعال بوده و ایده، طرح، استارت‌آپ و عملیاتی کردن برخی از طرح‌های دانش‌بنیان در زمره این دستاوردهاست.


یداللهی اصلان، حضوری شدن دانشگاه‌ها را حائز اهمیت دانست و گفت: به همت دولت خدمتگزار، فعالیت‌های دانشگاه‌ها حضوری شده و طراوت، نشاط و پویایی در مجامع دانشگاهی به وضوح دیده می‌شود.


وی، پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان دانشگاه آزاد اسلامی و علوم پزشکی همدان را مطرح و اضافه کرد: در زمینه بهره‌برداری مشترک از فضای آموزشی و پژوهشی، راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت در مجاورت کارخانه نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی همدان و استفاده از ظرفیت‌های مناسب منابع انسانی دانشگاه‌ها می‌توان کلیات تفاهم‌نامه را تنظیم کرد.


لزوم راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت در استان همدان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان هم با اشاره تولید دانش‌بنیان گفت: با توجه به ضرورت فعالیت همه‌جانبه در راستای شعار سال ۱۴۰۱ همکاری و هماهنگی دانشگاه‌ آزاد اسلامی و علوم پزشکی همدان کنار فعالیت چندبرابری در مقایسه با گذشته موجب تحقق عملی تولید دانش‌بنیان می‌شود.


محمد مهدی مجذوبی، جزیره‌ای عمل کردن را در شمار آفات مدیریتی معرفی و تأکید کرد: فضا و امکانات به همراه نیروی انسانی توانمند از مهم‌ترین مولفه‌های موثر در تولیدات دانش‌بنیان هستند که با افزایش همکاری میان نهادهای علمی و دانشگاهی از حداکثر ظرفیت‌های موجود بهره‌برداری می‌شود.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان تبیین کرد: راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت در استان همدان یک ضرورت جدی است و با توجه به امکانات مناسب دانشگاه آزاد اسلامی همدان، مشارکت دانشگاه‌ها در این زمینه موثر خواهد بود.


در ادامه این نشست مفاد تفاهم‌نامه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دانشجویی و ... مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی همدان از امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی، خوابگاه‌ها و زیرساخت‌های واحد همدان بازدید کردند.


انتهای پیام/۴۰۷۸/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته