دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 فروردين 1401 - 23:33

یمن از آتش‌بس یکجانبه 3 روزه با عربستان سعودی خبر داد

رئیس شورای عالی سیاسی یمن از آتش بس یکجانبه و سه روزه نیروهای مسلح این کشور در همه جبهه‌های داخلی و برون مرزی خبر داد و گفت که اگر ائتلاف سعودی همه حملات و تجاوزش علیه یمن را متوقف کند این آتش‌بس نهایی می‌شود.
کد خبر : 649652
888به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن به مناسبت روز ملی مقاومت و پایداری یمن در هفتمین سالروز تجاوز نظامی ائتلاف سعودی گفت: ما جنگ را جشن نمی‌گیریم بلکه مقاومت و دستاوردهای مرتبط با آن را جشن می‌گیریم.


او مقاومت را شاهد زنده بر عنایت الهی واقعی و دوراندیشی رهبر انقلاب مبارک یمن و بزرگی ملت یمن و دلاورمردی مجاهدان آن خواند و گفت: دشمنان ما با زیر پا گذاشتن همه ارزش‌ها در کشتار و ریختن خون کودکان و پیران از هیچ جرمی فروگذاری نکردند.


او تاکید کرد: ما بر پایبندی به صلح تاکید می‌کنیم و از دشمنانمان در ائتلاف سعودی و جامعه بین المللی می‌خواهیم آن را یک موضوع مقدس را برشمرده و از ادعاها دوری کنند.


المشاط گفت: ما از ائتلاف متجاوز سعودی می‌خواهیم همه اقداماتی را که مانعی در برابر صلح است، متوقف کنند.


او با تاکید بر اینکه محاصره و توقیف کشتی‌های سوخت و محروم کردن ملت از ساده‌ترین حقوق انسانی اقداماتی مغایر با ملزومات صلح و اعتمادسازی است، گفت: محاصره دلیل اصلی و مستقیم در طولانی شدن دوره جنگ و مانعی در برابر صلح است که جامعه بین المللی و ائتلاف متجاوز در قبال آن مسئول هستند.


المشاط با بیان اینکه هشتمین سال از تجاوز ائتلاف سعودی مملو از غیرمنتظره‌ها و اقدامات دفاعی منحصر به فرد است، گفت: ما این سال را با دعوت صادقانه به گام هایی عملی برای اعتماد سازی و دعوت از همگان برای عمل و نه حرف آغاز می‌کنیم.


رئیس شورای عالی سیاسی یمن با اعلام تعلیق سه روزه حملات موشکی و پهپادی و عملیات‌های نظامی زمینی، دریایی و هوایی علیه عربستان گفت: اگر عربستان سعودی به پایان دادن به محاصره و توقف نهایی حملات خود علیه یمن پایبند باشد، ما بر آمادگی خود برای تبدیل این اعلام به یک تعهد نهایی تاکید می‌کنیم.


المشاط ضمن اعلام توقف حملات در عموم جبهه های میدانی یمن طی سه روز گذشته گفت: اگر عربستان همه نیروهای خارجی را از خاک و آب ما خارج کند و حمایت خود را از شبه نظامیان بومی در کشور ما متوقف کند، ما توقف درگیری‌ها را به یک تعهد نهایی تبدیل می‌کنیم.


رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد:تعلیق عملیات هجومی شامل جبهه های مارت نیز می شود و بار دیگر طرح رهبر انقلاب یمن درباره مارب را مطرح می‌کنیم و منتظر پاسخ مثبت می‌مانیم. ا


لمشاط گفت: ما بر آمادگی کامل خود برای آزادی همه اسرای ائتلاف از جمله برادر منصور هادی و شبه نظامیان یمنی و غیر یمنی در ازای آزادی همه اسرای یمنی تاکید می‌کنیم.


رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: ما از فرستاده ویژه سازمان ملل می خواهیم با ساماندهی امور مربوط به این قضیه به اجرای توافقات احتمالی طی یک یا چند مرحله کمک کند.


انتهای پیام/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته