دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 اسفند 1400 - 13:40
احمدی صدر خبر داد؛

توزیع ۳۰ هزار بسته حمایتی بین نیازمندان/ بیش از ۲ هزار کودک کار تحت پوشش شهرداری هستند

مدیرعامل سازمان خدمات رفاه و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان در ۲۷ اسفند سال جاری خبر داد.
کد خبر : 648631
احمدی صدر

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه جامعه خبرگزاری آنا، احمد احمدی صدر در نشست خبری که به مناسبت تشریح برنامه های شهرداری در نوروز برگزار شد گفت: برنامه عید تا عید را داریم که از نیمه شعبان تا سال تحویل برگزار می شود. مراسمات در مراکز گرمخانه ها و پرتو که مختص کودکان کار هستش برگزار می شود و در نیمه شعبان نیز به صورت ویژه به آن خواهیم پرداخت. قبل از نوروز چند برنامه داریم که یکی از آنها، بازارچه های محلی با عنوان دست آفرین که به منظور حمایت از مشاغل خانگی است برپا می شود. از طرفی زنان سرپرست خانوار مورد حمایت ما هستند و له هر شکل ممکن از آنها حمایت می کنیم.


وی ادامه داد: ۵۰۰ غرفه در تهران به صورت رایگان در اختیار این عزیزان قرار گرفته است. این غرفه ها در مناطق یک، دو، سه، چهار، نهم و ۲۲ برپا شده است و از طرفی در بوستان هایی این برنامه را تدارک دیدیم که از گذشته درخصوص برپایی بازارچه سابقه داشتند. برخی از زنان سرپرست خانوار ماهی ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان درآمد دارند و رسانه ها باید محصولات این عزیزان را به مردم معرفی کنند تا کار آنها دیده شود و از طرفی موجب رونق کار آنها شود.


مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: هر غرفه ای بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه برداشته است که در مجموع حدود ۵ میلیارد تومان هزینه شده است تا این عزیزان بدون دغدغه کارهای خود را به فروش برسانند. این قبیل اقدامات در راستای حمایت از تولید صورت می گیرد و بازارچه ها تا پایان اسفند برپا خواهد بود و حتی اگر کالاهای این عزیزان به فروش نرود، شهرداری این کالاها را از آنها می خرد.


احمدی صدر گفت: پنج شنبه (۲۶ اسفند) در فرهنگسرای بهمن ۱۵۰۰ کودک کار دور هم جمع خواهند شد. ۲۷ مرکز آموزشی کودکان کار در تهران داریم که هر روز موضوعات علمی آنها را دنبال می کنیم تا این عزیزان از جامعه عقب نمانند. ب خی از افرادی که امروز قهرمان جهان در رشته های مختلف هستند، در گذشته کودک کار بودند. از کودکان کار به شدت حمایت می کنیم. درحال حاضر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کودکان کار تحت پوشش شهرداری هستند و در مدارس به آنها آموزش های متعددی ارائه می شود.


وی گفت: برنامه دیگر ما در لحظه سال تحویل است که در برج میلاد در خدمت ایتام هستیم و شهربازی برج میلاد نیز در همان روز افتتاح خواهد شد. ۳۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع خواهد شد و یک مرحله در شب عید توزیع خواهد شد و مرحله بعدی در ماه مبارک رمضان توزیع می شود. جامعه هدف ما افرادی هستند که نیازمند بوده ولی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند. این رزمایش در ۲۷ اسفند در بوستان ولایت برگزار می شود.


مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد: بازدید از خانواده مددجویان بهبودیافته یکی دیگر از برنامه های ما در آستانه نوروز است. هدف این کار ترویج فرهنگ حمایت از معتادانی است که به فکر ترک اعتیاد هستند. برنامه دیگر برپایی سفره هفت سین در تمام گرمخانه هاست. در بحث ایجاد شغل برای افراد نیز برنامه ویژه ای داریم اما هدف ما ماتع زدایی در این زمینه است. از طرفی مراکز طوطیای ما در شهرداری در حوزه اشتغالزایی فعال هستند و افراد جویای شغل می توانند در این مراکز ثبت نام کنند. ۷ هزار نفر در یک مجموعه مشغول به کار شدند.


احمدی صدر درباره معتادان متجاهر نیز گفت: از سال ۹۵ تا سال جاری تعداد معتادان در شهر دو برابر شده است. ۱۷ جلسه قرارگاه با موضوع اعتیاد با حضور مستمر شهردار تهران برگزار شده است و ۲۳۰ مصوبه قرارگاه اجتماعی تهران داشته که اگر از این تعداد مصوبه، ۳۰ مصوبه هم عملیاتی شود ما موفق بوده ایم. مصوباتی بین مصوبات وجود دارد که بیش از ۱۰ سال راکت بوده است. در دوره جدید شهرداری بیش از ۶ هزار معتاد متجاهر به مراکز ماده ۱۶ انتقال پیدا کردند.


انتهای پیام/۴۱۷۴/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته