دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 اسفند 1400 - 00:14
یداللهی اصلان در بازدید از خبرگزاری آنا تشریح کرد؛

جزئیاتی از راه‌اندازی کارخانه نوآوری در همدان/ محلول «روانساز بتن» ساخته شد

۷۵ درصد رشد فیزیکی و ساختاری در سرای نوآوری مبل و منبّتدبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه کارخانه نوآوری در مجاورت واحد همدان جانمایی می‌شود، ورود به نظام مسائل استان در راستای رفع موانع تولید را از اهداف ایجاد این کارخانه دانست.
کد خبر : 642318
ابوالفضل یدالهی اصلان رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان

ابوالفضل یداللهی اصلان در حاشیه حضور و بازدید از خبرگزاری آنا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های این رسانه دانشگاهی از تصمیم برای راه‌اندازی کارخانه نوآوری در همدان سخن گفت و بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان یکی از پایه‌های اصلی شکل‌گیری کارخانه نوآوری در استان همدان است و در جلسه‌ای که با مجمع بسیجیان استان داشتیم، قرار شد کارخانه نوآوری در مجاورت دانشگاه جانمایی شود.


وی با بیان اینکه سه نهاد معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان از کارخانه نوآوری حمایت می‌کنند، اظهار کرد: تاکنون در این راستا دو جلسه برگزار شده و کارگروه مشترک شامل سه نماینده از دانشگاه آزاد اسلامی و دو نماینده از مجمع بسیج استان همدان شکل گرفته و قرار است تفاهمنامه مربوط را تنظیم و آماده کنند.


ورود دانشگاه به نظام مسائل استان همدان و رفع موانع تولید


دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با عنوان اینکه حضور هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان در کارخانه نوآوری آینده بسیار خوبی را برای دانشگاه نوید می‌دهند و می‌تواند مجموعه‌ای از ایده‌پردازی‌ها و طرح‌های نو باشد، هدف از ورود دانشگاه به این پروژه را یادآور شد و افزود: ورود دانشگاه در نظام مسائل استان همدان، نخست در راستای رفع موانع تولید است، دوم، اعتبار دانشگاه در حوزه علم و فناوری از این طریق به اثبات می‌رسد و سوم، سرمایه‌گذاری بلندمدتی برای دانشگاه است که از این مسیر در یکی، دو سال آینده از محل تولید ثروت از علم درآمد داشته باشد.


این مسئول ادامه داد: ایجاد کارخانه نوآوری به سرعت اتفاق نمی‌افتد؛ اما در درازمدت می‌تواند آورده خاصی داشته باشد. ایجاد کارخانه نوآوری ریل‌گذاری چندساله برای رسیدن به هدفی متعالی است و در مسیر سند تحول و تعالی دانشگاه قرار می‌گیرد که از مقاله‌محوری عبور و به سمت پژوهش‌های کاربردی و حل مسئله برود.


جزئیاتی از راه‌اندازی کارخانه نوآوری در همدان/ محلول «روانساز بتن» ساخته شد


یداللهی اصلان با اعلام اینکه اکنون ۱۳ هسته فناور در مرکز رشد فعال و پویای دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان مستقر هستند و به‌زودی تولیدات و تجاری‌سازی محصولات از مسیر تولیدات علمی اتفاق می‌افتد که یکی از آنها تولید انیمیشن است، بیان کرد: ساخت محلول روانساز بتن با توجه به اقلیم استان همدان از دیگر محصولات فناورانه است که تیم و هسته فناور دانشگاه در این حوزه فعال بوده و به نتایج مطلوبی هم دست پیدا کرده است، این محصول رقیق و روان‌کننده بتن در صنایع بتنی خیلی مفید خواهد بود.


۷۵ درصد رشد فیزیکی و ساختاری در سرای نوآوری مبل و منبّت/ طراحی بازار مجازی فروش مبل


دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان از شکل‌گیری سرای نوآوری مبل و منبّت این دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر خبر داد و به آنا گفت: مساعدت‌های خوبی از طرف معاونت علمی ریاست جمهوری برای‌ ایجاد این سرا انجام گرفته و تقریباً ۷۵ درصد رشد فیزیکی و ساختاری داشته است و در آینده می‌تواند برای مجموعه دانشگاه آزاد استان بسیار مفید باشد.


وی با بیان اینکه در حال طراحی بازار مجازی فروش مبل هستیم و سایت‌ آن برنامه‌نویسی شده و در حال عقد قرارداد با پنج، ۶ تولیدکننده مطرح مبل ملایر هستیم، عنوان کرد که مصمم هستیم این سایت را در شبکه توزیع دانشگاه آزاد اسلامی قرار دهیم و دانشگاه از سود فروش سهم داشته باشد و از بانک‌های عامل و از خود شبکه توزیع دانشگاه که شبکه‌ای کشوری است، بتوانیم از طریق فروش آنلاین درآمدی پایدار در حوزه تجارت آنلاین داشته باشیم. این طرح رشد و پیشرفت خیلی خوبی داشته و در حوزه تبدیل علم به ثروت و در پی ایجاد سرای نوآوری مبل و منبّت اتفاق می‌افتد.


به گفته یداللهی اصلان، ایجاد سرای نوآوری سفال در لالجین(ثبت جهانی شهر سفال) استان همدان هم از مرحله طرح به مرحله ثبت رسیده و طرح اولیه آن تدوین شده و از برنامه‌های جدی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان است و اکنون درصدد استقرار این سرا هستیم و از اعتبارها و حمایت‌های معاونت علمی ریاست جمهوری هم بهره‌مند خواهیم شد.


جزئیاتی از راه‌اندازی کارخانه نوآوری در همدان/ محلول «روانساز بتن» ساخته شد


اهتمام امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در صدور مجوز جذب دانشجوی خارجی


یداللهی اصلان یکی از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان که خیلی قوی پیگیری می‌شود را جذب دانشجوی خارجی دانست و گفت: در این راستا چند مرتبه از طرف قائم‌مقام امور بین‌الملل و رابطان دانشگاه آزاد اسلامی از واحد همدان بازدید شده است. در این بازدیدها که مهمان طرف عراقی نیز داشته‌ایم، امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان کم‌نظیر توصیف شده است، اکنون درخواست و خواهش داریم که مجموعه امور بین‌الملل دانشگاه نسبت به مجوز دانشگاه آزاد اسلامی همدان اهتمام ویژه‌تری داشته باشند تا این مجوز صادر شود.


وی از اخذ مجوز راه‌اندازی مرکز آموزش زبان فارسی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان خبر داد و بیان کرد: اکنون درصدد عقد تفاهمنامه هستیم که بتوانیم برای تعدادی از دانشجویان خارجی ازجمله دانشجویان عراقی که نسبتاً به همدان نزدیک است، آموزش زبان فارسی داشته باشیم. این موضوع یکی از برنامه‌های مهم دانشگاه است و امیدواریم بتوانیم با حمایت‌های سازمان مرکزی، سفارت عراق را متقاعد کنیم تا مجوز را برای واحد همدان هم محفوظ بدانند.


همکاری با هیئت اندیشه‌ورز جوانان همدانی


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان از مذاکره با بخش خصوصی برای مشارکت در ایجاد پژوهشگاه‌های مختلف در حوزه علوم انسانی و حکمی‌سازی علوم انسانی و پژوهشکده ادبیات عرفان در این دانشگاه خبر داد و به آنا گفت: مجموعه‌ای جهادی از بدنه جامعه وارد دانشگاه شده‌اند و به دانشگاه کمک فکری و ایده‌پردازانه می‌دهند؛ بنابراین از این طیف جهادی، «هیئت اندیشه‌ورز جوانان همدانی» را انتخاب می‌کنیم تا به عنوان هیئت اندیشه‌ورزی که ارتباط سیستمی و کاری با دانشگاه آزاد اسلامی ندارد با آنها کار کنیم و در این راستا تاکنون سه جلسه شامل یک جلسه به‌صورت عمومی و دو جلسه به‌صورت اختصاصی برگزار شده است.جزئیاتی از راه‌اندازی کارخانه نوآوری در همدان/ محلول «روانساز بتن» ساخته شد


رقابت ۶۶ تیم دانشجویی در دور دوم کرسی‌های آزاداندیشی


این مسئول در ادامه از دور دوم کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان سخن گفت و افزود: دور دوم کرسی‌ها اکنون در حال برگزاری است، سال گذشته با ۶۴ تیم در استان وارد این رویداد شدیم که از این ۶۴ تیم، ۱۰ تیم به مرحله کشوری راه پیدا کردند، از این ۱۰ تیم، چهار تیم در تراز اول تا چهارم کشوری قرار گرفتند که از نظر گروهی و تیمی، استان همدان از نظر کسب رتبه‌ها، برتر شد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر بین واحدهای دانشگاهی کشور به رتبه نخست رسید.


وی با بیان اینکه تجربه سال گذشته در رویداد دوم کرسی‌ها کارساز و کارآمد خواهد بود و همکاران سعی می‌کنند رویداد سال گذشته را آنالیز کنند و اگر نواقصی بوده برطرف شود، اظهار کرد: استان همدان در دور دوم رویداد ملی کرسی‌های آزاداندیشی با ۶۶ تیم و کیفی‌تر ار سال گذشته وارد رقابت‌ها شده است؛ چراکه امسال همکاران بیشتر روی کیفیت کار کرده‌اند و تاکنون کارگاه‌های آموزشی خوبی را برگزار کرده‌ایم. سال گذشته هم برای مرحله کشوری از طریق کارگاه، استاد مشاور و استاد راهنما در حوزه سخنوری و تبیین و اقناع توانستیم اتفاقات خوبی را برای استان همدان و واحد ملایر رقم بزنیم و امسال هم با همان رویکرد پیش می‌رویم.


برگزاری دومین کنگره ۸ هزار شهید استان همدان


یداللهی اصلان از برگزاری دومین کنگره ۸ هزار شهید استان همدان در سال ۱۴۰۲ هم خبر داد و گفت: این کنگره ۲۲ کمیته دارد که کمیته علمی و پژوهشی به عنوان مهم‌ترین کمیته‌ کنگره به دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان سپرده شده است و تاکنون ۹ جلسه به‌صورت عملیاتی در این راستا برگزار و اهداف و وظایف را برای دانشگاه‌ها و نهادهای علمی-پژوهشی استان مشخص کرده‌ایم. این موضوع جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی را در موضوعات فرهنگی استان نشان می‌دهد.


گفت‌وگو: احسان عربی مفرد


انتهای پیام/۴۰۶۲/


انتهای پیام/

ارسال نظر