دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
23 بهمن 1400 - 14:31

چرا چاپ ظروف یکبار مصرف کاغذی رونق گرفت

این روزها با شیوع بیماری های ویروسی از جمله ویروس منحوس کرونا که جان بسیاری از همنوعان ما را گرفته است، مسئولان بهداشتی به این نتیجه رسیدند که در شرکت ها، ادارات دولتی و خصوصی، بیمارستان ها و غیره به جهت جلوگیری از انتقال این بیماری از ظروف شخصی یا یکبار مصرف استفاده شود و همین مسئله باعث شد تا چاپ ظروف کاغذی در کل دنیا از جمله ایران مورد استقبال افراد زیادی قرار بگیرد.
کد خبر : 641083
image-20220212142640-1.pngبه گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا این روزها با شیوع بیماری های ویروسی از جمله ویروس منحوس کرونا که جان بسیاری از همنوعان ما را گرفته است، مسئولان بهداشتی به این نتیجه رسیدند که در شرکت ها، ادارات دولتی و خصوصی، بیمارستان ها و غیره به جهت جلوگیری از انتقال این بیماری از ظروف شخصی یا یکبار مصرف استفاده شود و همین مسئله باعث شد تا چاپ ظروف کاغذی در کل دنیا از جمله ایران مورد استقبال افراد زیادی قرار بگیرد.


تاریخچه ای از صنعیت چاپ


در حدود سیصد هزار سال قبل از میلاد مسیح اولین رویدادهای صنعت چاپ اتفاق افتاد. نخستین رویداد در بین ساکنین بین النهرین بود که آنها از مهره های استوانه ای برای چاپ تصاویر و نوشته ها بر روی گل استفاده می کردند. بعدها در کشور چین و مصر از تمبرهای کوچک برای چاپ روی پارچه استفاده کردند. امروز صنعت چاپ بعنوان یک ابزار کاربردی برای انتشار و توسعه امور نوشتاری هر کشوری محسوب می شود و اهمیت این موضوع برای همه واضح است.


تاریخچه ای از صنعت چاپ در ایران


اولین چاپخانه ها در ایران مربوط به دوره صفویان بود، در آن زمان کشیشان ارامنه ذکرهای مسیحی و دعاها را چاپ می کردند. در دوره نادرشاه افشار هم دو گروه خارجی جزوه هایی را به زبان لاتین و عربی چاپ کردند. در دوره عباس میرزای نایب السلطنه صنعت چاپ به طوری جدی در ایران شکل گرفت. در دوره محمد شاه چاپ تصویری در ایران انجام شد و اولین فردی هم که در ایران چاپ تصویری را انجام داد آقا میرزا عبدالمطلب نقاش باشی اصفهانی بود.


تاریخچه ای از چاپ لیوان کاغذی


در ویکی پدیا انگلیسی آمده که چاپ لیوان کاغذی در ابتدا با استفاده از بلوک های لاستیکی نصب شده بر روی استوانه ها، با یک استوانه متفاوت برای هر رنگ انجام می شده است. ثبت در بین رنگ های مختلف بسیار دشوار بود، اما بعداً صفحات فلکسوگرافی در دسترس قرار گرفتند و با استفاده از سیستم های نصب، ثبت در بین رنگ ها آسان تر شد و امکان طرح های پیچیده تری فراهم شد. چاپ فلکسوگرافی برای طولانی مدت ایده آل شده است و تولیدکنندگان معمولاً هنگام تولید بیش از یک میلیون لیوان از این روش استفاده می کنند.


چرا از ظروف یکبار مصرف استفاده می‌کنیم ؟


این ظروف بسیار سبک هستند، برخلاف ظروف شیشه ای نمی شکنند. در مکان های شلوغ مثل همایش ها، گردهمایی ها، ورزشگاه ها و مهد کودک ها بسیار کاربردی هستند. در مجالسی که غذا به مهمانان خود می دهند این ظروف بسیار مقرون به صرفه می باشد. حمل و نقل این ظروف آسان است. نیاز به شست و شو ندارد و راحت تر به طبیعت برگردانده می شود. در مهمانی های بزرگ مثل عروسی ها، عزاداری ها، جشن های تولد و غیره که مهمانان زیادی را دعوت می کنید استفاده از این ظروف بسیار کاربردی می باشد.


صدمات جبران ناپذیر ظروف یکبار مصرف پلاستیکی


یکی از صدمات ظروف پلیمری این است که میکرو ارگانسیم خاک قادر نیست این مواد را تجزیه کند و زمانیکه این مواد با خاک مخلوط می شوند مشکلات زیادی رخ خواهد داد از جمله این مشکلات می توان موارد زیر را نام برد :


محیط رشد برای باکتری‌ها، میکروب‌ها و حشرات می شود و خاک را آلوده می کند.


بدلیل کاهش در جذب آب و نفوذ پذیری خاک باعث فرسایش خاک می شود.


منفذهای خاک را بسته و اجازه رد و بدل شدن هوا را نمی دهد و همین مسئله باعث می شود تا گیاهان از بین بروند.


برخی ظروف پلیمری از مواد نفتی تولید شدند و از بین رفتن آنها بین 10 تا 100 سال طول می کشد.


اهمیت تبلیغات با لیوان کاغذی


تبلیغات لیوان کاغذی این روزها از اهمیت و تاثیر گذاری بالایی برخوردار است. چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی باعث توسعه نام و برند تجاری شما می شود. شما با چاپ برند خود بر روی لیوان کاغذی می توانید برند خود را گسترش دهید و در واقع فراخوان گسترده ای را به افراد حاضر در آن همایش یا کنفرانس ارائه دهید.


چرا چاپ ظروف یکبار مصرف کاغذی رونق گرفت


فرض کنید در یک همایش می خواهید تبلیغاتی را انجام دهید، حال اگر در آن همایش یا کنفرانس شروع به پخش و توزیع بروشور تبلیغاتی کنید به احتمال خیلی زیاد، بسیاری از افراد بدون مطالعه آن را به گوشه ای پرت می کنند زیرا این مورد را خیلی از ما تجربه کردیم. اما اگر شما از مهمانان خود در آن همایش با یک نوشیدنی دلچسب پذیرایی کنید و تبلیغات خود را بر روی لیوان کاغذی که نوشیدنی را در آن ریخته اید چاپ کرده باشید طی حداقل 3 دقیقه این نوشته های روی لیوان نظر مخاطب را جلب خواهد کرد و در آن فرصت کم و محدود بهترین بازدهی را دریافت خواهید کرد. تلاش کنید طرحی را روی لیوان کاغذی پیاده سازی کنید که آنقدر جذاب و خارق العاده باشد طوری که مخاطب به خاطر آن لیوان کاغذی شما را پیش خود نگه دارد.


مزایای چاپ لیوان کاغذی


سبک بودن و نشکن بودن آن از ویژگیهای بارز این لیوان ها می باشد.


مهمترین مزیت چاپ روی لیوان های کاغذی قابل استفاده بودن در طرح های تبلیغاتی به جهت معرفی برند شما می باشد.


برخلاف لیوان های پلیمری مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند.


یکی از برترین مزایای چاپ لیوان کاغذی این است که بر خلاف لیوان های پلاستیکی سرطان زا نیستند.


قابل استفاده در مراسم های مختلف از جمله جشن تولدها، مراسم عزاداری، همایش ها و کنفرانس ها و غیره می باشند.


قیمت مناسب و به صرفه لیوان کاغذی نسبت به ظروف شیشه ای


بدلیل استفاده از مقوای پلی‌اتیلن دار در سطح آن در برابر نفوذ مایعات مقاوم می باشد.


نسبت به ظروف پلیمری کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می کند.


چرا چاپ ظروف یکبار مصرف کاغذی رونق گرفت


چاپ لیوان کاغذی از نظر سایزبندی


چاپ لیوان کاغذی در سایزهای مختلف به درخواست مشتریان در ساحل جنوب تولید می شود. انواع لیوان های کاغذی از نظر سایز به صورت زیر می باشند :


کوچکترین لیوان کاغذی که عموما بعنوان تستر یا لیوان قهوه تولید می شود، لیوان کاغذی 70 یا 90 سی سی می باشد که به آن لیوان کاغذی شات و یا 3 انس گفته می شود.


سایز بزرگتر از لیوان کاغذی شات، لیوان کاغذی 110 یا 120 سی سی می باشد که برای اسپرسو و تستر استفاده می شود و به لیوان 110 سی سی لیوان 4 انس و به لیوان 120 سی سی لیوان دبل شات گفته می شود.


سایز بعد لیوان کاغذی 180 سی سی است که با طرح ها و رنگ های مختلف برای استفاده های گوناگونی در بازار موجود می باشد.


لیوان کاغذی 225 سی سی یا همان لیوان کاغذی 220 سی سی که یکی از سایزهای مرسوم در تولیدات لیوان کاغذی می باشد.


چاپ لیوان کاغذی 360 سی سی، بیشتر در کافه ها و فست فودها مورد استفاده قرار می گیرد.


لیوان کاغذی 480 سی سی است که آن هم عموما در فست فودها به کار می رود.


امروزه در سراسر دنیا با گسترش کمپین های حمایتی محیط زیست تولید لیوان کاغذی بسیار رایج و مرسوم شده است. چاپ لیوان کاغذی ساحل جنوب نیز در راستای حمایت از محیط زیست با مسئولیت خود چاپ لیوان کاغذی مرغوب و با کیفیت را با بهترین نوع کاغذ انجام می دهد.


برای خرید اینترنتی لیوان های کاغذی در سایزهای دلخواه خود می توانید به آدرس اینترنتی https://sj-cup.ir مراجعه کنید.انتهای پیام/ رانتهای پیام/

ارسال نظر