دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
23 بهمن 1400 - 00:02
ایستاده بر قله چهل و سوم؛

شعارهای انقلابی توجه خبرگزاری‌های بین‌المللی را جلب کرد/ جشن ۲۲ بهمن در قاب روایت رسانه‌های جهان

بسیاری از رسانه‌های منطقه و جهان از حضور خیل عظیمی از مردم ایران در مراسم بزرگداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور خبر دادند.
کد خبر : 640898
22 بهمن

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، مراسم باشکوه راهپیمایی جشن ۴۳ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی که از صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد بار دیگر موردتوجه بسیاری از رسانه‌های خارجی قرار گرفت.


این مراسم باشکوه که با شعار "جشن ملی ۱۴۰۰" به‌طور رسمی آغاز شد، توسط ۲۰۰ توسط خبرنگار و تصویربردار خارجی و بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ عوامل رسانه داخلی در سراسر کشور پوشش داده شد. گفتنی است که این مراسم در تهران و بیش از یک هزار و ۵۰۰ شهر و بیش از ۳۰ هزار روستا به‌صورت هم‌زمان رأس ساعت ۹:۳۰ صبح روز جمعه آغاز شد و در تهران با سخنرانی سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و شرکت راهپیمایان در نماز جمعه پایان یافت. رعایت تمامی دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی در راهپیمایی ۲۲ بهمن به‌خوبی موردتوجه قرارگرفته بود به صورتی که در شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی راهپیمایی به‌صورت موتوری ـ خودرویی خانوادگی برگزار شد.


درست مانند سال‌های گذشته رسانه‌های متعددی در منطقه و جهان به پوشش این جشن ملی ایرانیان پرداختند.


شعارهای انقلابی توجه خبرگزاری‌های بین‌المللی را جلب کرد/ جشن ۲۲ بهمن در قاب روایت رسانه‌های جهان


هم‌بستگی ایرانیان در روزهای سخت کرونایی در اخبار رسانه‌های خارجی


شبکه خبری المیادین لبنان در چندین بخش این راهپیمایی را به صورت زنده پوشش داد و از هم‌بستگی ایرانیان در روزهای سخت کرونایی برای تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) سخن گفت. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از خبرنگار مقیم خود در ایران از برگزاری شکوهمند این راهپیمایی در هزاران شهر و روستای ایران نوشت و به حضور مردم در همه ۱۲ مسیر راهپیمایی در تهران اذعان کرد. خبرنگار سانا همچنین از عملیات فرود چتربازان، نمایش هوایی بر فراز میدان آزادی که در حاشیه راهپیمایی برگزار شدند خبر داد.مراسم سالگرد انقلاب در ایران هم‌زمان با برگزاری مذاکرات وین بین تهران و گروه ۱+۴ (انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) برگزار شدخبرگزاری پاکستانی اردوپوینت بر راه‌پیمایی خودرویی مردم ایران در شهرهای بزرگ کشور در سالگرد چهل و سومین پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمرکز کرد و توضیح داد که ایرانیان به دلیل محدودیت‌های کرونایی به‌جای پیاده‌روی سوار بر دوچرخه، موتور و خودرو پرچم کشور خود را برافراشتند و شعارهایی نظیر "مرگ بر آمریکا" و "تا انتها مقاومت خواهیم کرد" سر دادند.


شبکه آمریکایی‌ای بی سی نیوز هم از حضور مردم در خودروها و سوار بر موتورسیکلت‌ها در روز ۲۲ بهمن خبر داد و تأکید کرد که این موضوع به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است. این شبکه از نظم مسیرهای راهپیمایی و سخنرانی رئیس‌جمهور در میدان آزادی نیز ‌سخن گفت.


شبکه خبری الجزیره قطر هم درست مانند المیادین به پوشش مستقیم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران پرداخت و صحنه‌های زیبایی از این رخداد را به تصویر کشید.


بخش عربی خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز مانند الجزیره و المیادین راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال مردم ایران را به‌صورت زنده پوشش داد.


خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارش خود نوشت که مراسم سالگرد انقلاب در ایران هم‌زمان با برگزاری مذاکرات وین بین تهران و گروه ۱+۴ (انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) برگزار شد.
بیشتر بخوانید:


تبریک وزیر خارجه تاجیکستان به همتای ایرانی


جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشمیر


پیام سخنگوی وزارت خارجه در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی


توئیت وزیر امور خارجه در سالگرد پیروزی انقلاب
این خبرگزاری در ادامه از تحریم‌ها علیه ایران نوشت و از پلاکاردهای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" که راهپیمایان در دست داشتند هم سخن گفت. آسوشیتدپرس علاوه بر این، به راهپیمایی خودرویی ایرانیان در دوره پاندمی کرونا نوشت.


خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز باز بازتاب این رویداد مهم، سخنرانی رئیس‌جمهور در میدان آزادی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب را منعکس کرد و نوشت: رئیس‌جمهور ایران می‌گوید تهران هرگز امیدی به مذاکرات هسته‌ای وین ندارد (به این معنی که اقتصاد ایران وابسته به نتیجه مذاکرات نیست).میدان آزادی شاهد نواختن سرود ملی ایران، عملیات فرود توسط چتربازان، عملیات نمایش هوایی و همچنین گل‌باران مردم توسط بالگردها بودپایگاه خبری روزنامه واشنگتن‌پست هم در خصوص حضور خودرویی و موتورسیکلتی مردم در راهپیمایی سخن راند و نوشت برای دومین سال متوالی به علت شیوع کرونا، مردم حاضر در خیابان‌ها با حمل پرچم ایران و دست‌نوشته‌های "مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل" شعارهای انقلابی سر می‌دادند.


خبرگزاری آناتولی ترکیه از تعداد زیاد خودروها و موتورهایی که در راهپیمایی حضور داشتند نوشت و از طنین‌انداز شدن سرود ملی در شهرهای بزرگ کشور نظیر تهران، اصفهان، مشهد، قم، تبریز و همدان خبر داد.


پایگاه خبری-تحلیلی میدل ایست آنلاین از شمار فراوان خودروها و موتورسیکلت‌هایی که از سراسر تهران به‌سوی میدان آزادی محل سخنرانی رئیس‌جمهور درحرکت بودند صحبت کرد و نوشت که مردم پرشور از نقاط مختلف تهران با اهتزاز پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران شعار "مرگ بر آمریکا" سر دادند.


شبکه خبری یورونیوز با پخش تصاویری از مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران این مراسم را به‌صورت زنده پوشش داد.


شعارهای انقلابی توجه خبرگزاری‌های بین‌المللی را جلب کرد/ جشن ۲۲ بهمن در قاب روایت رسانه‌های جهان


ایران نمونه نظم و پایبندی به ارزش‌ها


همچنین روزنامه انگلیسی‌زبان تایمز هند برای مخاطبین خود توضیح داد که ایرانی‌ها در دوره شیوع کرونا با خودرو و موتورسیکلت در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب شرکت کردند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.


شبکه عرب‌زبان المنار لبنان نیز در گزارشی نوشت که راهپیمایی چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران و تمام شهرهای ایران سر ساعت موعود در روز جمعه برگزار شد و تأکید کرد که شیوع کرونا هم نتوانست از برگزاری این مراسم جلوگیری کند زیرا ایرانیان در درون خودروهای شخصی و سوار بر موتور سیکلت به خیابان‌ها آمدند.


این شبکه خبری افزود که میدان آزادی شاهد نواختن سرود ملی ایران، عملیات فرود توسط چتربازان، عملیات نمایش هوایی و همچنین گل‌باران مردم توسط بالگردها بود.


پایگاه خبری عرب‌زبان العهد نیز در گزارشی نوشت که میلیون‌ها ایرانی در مراسم راهپیمایی چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به‌صورت خودرویی در شهرهای قرمز کرونایی و به‌صورت پیاده در شهرهای دیگر شرکت کردند.


شبکه تلویزیونی عرب‌زبان الجزیره مباشر، با پخش سرودی انقلابی اقدام به انتشار تصاویری از حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن کرد.


انتهای پیام/۴۱۵۵/


انتهای پیام/

ارسال نظر