دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور؛

شهید سلیمانی خطر یک جنگ ۱۰ ساله را از سر ایران دفع کرد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه تنها خط قرمز سردار سلیمانی ولایت فقیه و منافع ملی بود، گفت:«حاج قاسم» خطر یک جنگ ۱۰ ساله را از سر ایران دفع کرد.
کد خبر : 632990
سردار جلالی

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا ، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مراسم دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یادواره شهدای محله تهران‌نو که در مسجد لیله القدر برگزار شد،گفت: از خصوصیت اخلاقی و مرام و منش حاج قاسم در این ایام به کرات صحبت شده است اما آنچه سبب زنده ماندن یاد و شخصیت و ارزشهای که شهید سلیمانی برای آن جهاد کرده است می‌شود، آشنایی و تبیین مکتب سلیمانی است که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید کرده‌اند.


وی، مکتب سلیمانی را الگویی برای مردم به ویژه جوانان و محور مقاومت برای مبارزه با استکبار معرفی کرد و افزود: شهید سلیمانی شخصیتی چندوجهی و ترکیبی داشت. از یک طرف شاهد مهر و عطوفت بی کرانش نسبت به مردم به ویژه خانواده شهدا هستیم و از یک طرف در میدان نبرد، هیچ دشمنی را یارای مقاومت در برابر وی نبود.


تنها خط قرمز سردار سلیمانی ولایت فقیه و منافع ملی بود


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه حاج قاسم وارد هیچ جناح و حزب سیاسی نشد و هرگز خود را درگیر بازی‌های سیاسی نکرد، ادامه داد: تنها خط قرمز سردار سلیمانی ولایت فقیه و امنیت و منافع ملی بود. به نحوی که هرجا انقلاب اسلامی به هر شکلی به خطر می‌افتاد، حاج قاسم پای کار بود.


جلالی اظهار داشت، تبعیت از ولایت فقیه درس بزرگی است که در جای، جای وصیت نامه شهید سلیمانی موج می‌زند.


سلیمانی فرمانده عملیاتی جبهه مقاومت در برابر تهدید عظیم داعش


وی در تشریح این مسئله که شهید سلیمانی چطور فرمانده محور مقاومت شد، توضیح داد: بعد از دفاع مقدس، مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس تلاش خود را برای جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه آغاز کردند. در این میان با استفاده از تجارب انگلیس در ایجاد تفرقه‌های مذهبی، تفکر سلفی و تکفیری تقویت شد تا با استفاده از آن در درون جامعه اسلامی، درگیری‌هایی ایجاد شود تا ضمن نشان دادن چهره‌ای خشن از اسلام، زمینه مقابله با ایران فراهم شود.


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: با همین روش داعش به وجود آمد و در سایه حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس و با استراتژی ایجاد رعب و وحشت به سرعت مناطق وسیعی از سوریه و عراق را به تصرف خود درآورد و سپس قصد یورش به سمت ایران کرد.


جلالی ادامه داد: در چنین شرایطی حاج قاسم با فرماندهی نیروی قدس سپاه، مسئولیت دفع خطر داعش را بر عهده گرفت. استراتژی نخست اعلام خط قرمز ایران بود که ۴۰ کیلومتری عمق خاک عراق عنوان شد. گام دوم بازسازی ارتش‌های سوریه و عراق و گام دیگر تشکیل دو ارتش مردمی در سوریه و عراق با تکیه بر تجربه دفاع مقدس بود.


وی تصریح کرد: همین شد که در شرایطی که هیچکس حتی دولت‌های عراق و سوریه، تصور تاب آوردن در برابر تهاجم و وحشی‌گری‌های داعش را نداشتند این حاج قاسم سلیمانی بود که تحت تدابیر مقام معظم رهبری به سازماندهی جبهه مقاومت پرداخت و ضمن نابودی داعش، تمام توطئه‌های دشمن را برای ناامن کردن منطقه خنثی کرد.


رفع خطر جنگ احتمالی طولانی مدت بین ایران و داعش


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: یکی از دستاورهای مبارزه سردار سلیمانی با داعش را رفع خطر جنگ احتمالی طولانی مدت بین ایران و داعش دانست. چرا که اگر داعش در عراق و سوریه مسلط می‌شد، جنگ بعدی آنها با ایران بود و عملیات پیشدستانه ایران تمام این معادلات را بر هم زد.


جلالی نجات و رهایی کشور و مردم عراق و سوریه از تسلط و چنگال داعش را از دیگر دستاورهای شهید سلیمانی و محور مقاومت عنوان کرد.


وی برعکس شدن اهداف دشمن صهیونیستی و تبدیل شدن اهداف دشمن به محورهای تهدید علیه خودشان را از دیگر اثرات راهبرد حاج قاسم در منطقه عنوان کرد و توضیح داد: استراتژی شهید سلیمانی تبدیل تهدید به فرصت بود در این مورد هم با شکل دادن به رفتار مقاومت در منطقه، شاهد تغییر ساختار سیاسی در منطقه علیه منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی هستیم و در عمل شکست سیاسی راهبردی آمریکا و رژیم صهیونیستی در عدم تحقق اهداف آنها رقم خورد.


عظمت کار حاج قاسم؛ تحمیل شکست راهبردی و تاکتیکی بر آمریکاست


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور پیروزی بر داعش را پیروزی در یک جنگ نیابتی مدرن بین جریان انقلاب اسلامی و جریان استکبار دانست و تصریح کرد: اگر با این تحلیل به این موضوع بنگریم متوجه عظمت کار حاج قاسم خواهیم شد چرا که در واقع شکستی بزرگ بر آمریکایی‌ها چه در صحنه راهبردی و سیاسی چه در صحنه تاکتیکی تحمیل شد.


جلالی، نحوه شهادت حاج قاسم را رخدادی دانست که ضمن تبدیل وی به یک قهرمان ملی و قهرمان جهان اسلام خون تازه‌ای به رگ‌های جبهه مقاومت تزریق کرد.


وی با بیان اینکه وقتی آمریکا حاضر می‌شود هزینه سنگین سیاسی ترور ناجوانمردانه حاج قاسم را متحمل شود یعنی به نقش بی بدیل وی در فرماندهی محور مقاومت اشراف دارد، ادامه داد: دشمن می‌اندیشید با ترور ناجوانمردانه حاج قاسم، محور مقاومت دیگر از هم خواهد پاشید اما غافل از این بود که بعد از شهادت حاج قاسم محور مقاومت به گفتمان مقاومت تبدیل خواهد شد.


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: برماست که با تبیین اقدامات بزرگی که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای انقلاب اسلامی و به تعبیر بهتر دنیای اسلام انجام داد، اجازه ندهیم که مکتب حاج قاسم، ارزش‌ها و اقدامات این قهرمان و مصلح ملی توسط برخی عناصر منفعل، خود فروخته و فریب خورده زیر سوال بروند.


جلالی گفت: او خود را برای مردم کشور و خاک میهنش فدا و آرمان‌ها و اهداف انقلاب را تثبیت کرد و یک تهدید را تبدیل به فرصت کرد. نباید اجازه داد این جفا در حق شهید سلیمانی صورت گیرد.


انتهای پیام/


انتهای پیام/

ارسال نظر