دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 دی 1400 - 13:26
پیربلوطی در گفت‌وگو با آنا:

دانشگاهیان در رأس سنگر علمی فرهنگی پیشتاز میدان باشند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، صفادشت و ملارد با بیان اینکه دانشگاهیان که در رأس سنگر علمی فرهنگی قرار دارد باید پیشتاز میدان باشند، گفت: آماده نبرد به یاد ماندنی حق علیه باطل در تمام زمینه‌ها هستیم.
کد خبر : 632909
عبدالله قاسمی پیربلوطیعبدالله قاسمی پیربلوطی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با تسلیت ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردارحاج‌قاسم سلیمانی گفت: ۱۳ دی در صفحه تقویم و تاریخ ایران اسلامی به‌ عنوان یک روز ماندگار به ثبت رسید.


وی افزود: این روز بیانگر سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی است که بیش از ۴۰سال از عمر با برکت خود را در دفاع از عزت اقتدار و امنیت ملت ایران و همه مظلومان جهان به‌ویژه کشورهای اسلامی و محور مقاومت صرف کرد و سرانجام پس از عمری مجاهدات و طلب شهادت در راه اعتلای اسلام، قرآن و اهل‌بیت توسط رژیم تروریست آمریکا به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به آرزوی دیرینه‌اش رسید.
بیشتر بخوانید:


اقتدار ایران مدیون رشادت‌ شهید سلیمانی است
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد: بدون‌ تردید نام‌گذاری ۱۳ دی سالروز شهادت مالک اشتر ایران به‌عنوان روز جهانی مقاومت نشان از وحدت، انسجام و یکپارچگی ملت فهیم و شهید پرور ایران اسلامی برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده این نظام دارد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس مطرح کرد: حاج قاسم فردی بود که در صحنه‌های سیاسی دنبال هیچ حزب، جناح و گروه خاصی به‌جز خط انقلاب و خیمه ولایت نبود و بارها به زبان آورده بود که برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید.


قاسمی پیربلوطی ادامه داد: سردار سلیمانی گفته است جمهوری اسلامی حرم است اگر این حرم حفظ شد سایر حرم‌ها حفظ می‌شود، اگر حفظ نشد هیچ حرمی از هیچ حمله‌ای در امان نمی‌ماند و اگر جمهوری اسلامی کوچک‌ترین آسیبی ببیند، اثری از اسلام و.. نخواهد ماند.


این مقام مسئول افزود: وظیفه ملت ایران و جبهه مقاومت در دوران بعد از شهادت سردار و یاران شهیدش این است که راه و منش و سیره سیدالشهدا محور مقاومت را ادامه داده و برای نسل جوان دانشجویان و دانشگاهیان ترسیم کنیم.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای شهرقدس، ملارد و صفادشت و و دانشکده سمای اندیشه گفت: امروز مدافعان حرم در هر سنگری (سیاسی، فرهنگی، علمی) که هستند نباید با کمی‌ها و کاستی‌ها ذره‌ای به عقب برگردند؛ چنانچه که اگر یک گام به عقب رفتیم، دشمن ده‌ها گام به سمت ما می‌آید به‌ویژه مجموعه دانشگاهی که در رأس سنگر علمی فرهنگی قرار دارد باید در این موارد پیشتاز میدان باشند.


قاسمی پیربلوطی افزود: خطاب به امام خامنه ای عزیز می‌گوئیم فرزندان شما در دانشگاه‌ها با بصیرتی برگرفته از آموزه‌های خمینی کبیر و سینه‌هایی لبریز از عشق به جهاد و شهادت، چشم بر دهان مبارکتان دوخته و آماده نبرد به یاد ماندنی حق علیه باطل در تمام زمینه‌ها هستیم.


وی ادامه داد: ما شاگردان مکتب شهادت و جانبازی در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌داریم که همواره پا در رکاب حضرت بقیه‌ا... و رهبرمان تا آخرین قطره خونمان هستیم تا انتقام خون سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی و سایر شهیدان سنگر مقاومت را از استکبار جهانی بستانیم.


وی گفت: هیئت ریسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای شهرقدس، ملارد، صفادشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت به ویژه سیدالشهدای محور مقاومت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، «روز جهانی مقاومت» را به ملت شهیدپرور ایران اسلامی تبریک گفته و خالصانه‌ترین درود و سلام‌ها را به روح پاک و مطهر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و تمامی شهدا تقدیم می‌دارد و مجدداً بیعت خود را با ولی امر مسلمین جهان امام‌ خامنه‌ای اعلام داشته و پیروی از آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی و شهدا در دفاع از اسلام، قرآن و ولایت فقیه‌ را وظیفه همیشگی خود می‌داند و اقتدار و صلابت و بزرگی ایران اسلامی را از خداوند متعال خواستار است و همواره این مجوعه علمی با پشتکار و کار شبانه‌روزی در تلاش است با جهاد علمی، فرهنگی، مطالبه‌گری و ... برای مقابله با مشکلات کشور راهکارهای منطقی و درست اعلام کند.


انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته