دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 آبان 1400 - 14:11
در گفت‌وگو با آنا؛

امام جمعه نجف‌آباد: اقدام نماینده مجلس اشتباه بود/ مشکل هرچه سریع‌تر برطرف شود

دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد از اختصاص زمین دریغ نکندامام جمعه نجف‌آباد اقدام نماینده مجلس در تخریب دیوار دانشگاه آزاد اسلامی را اشتباه دانست و گفت: برگزاری جلسه با حضور مسئولان بهترین راهکار برای حل مشکل پیش‌آمده است.
کد خبر : 617693
مصطفی حسناتی

حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره اقدام نماینده نجف‌آباد در تخریب دیوار دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان اظهار کرد: دو مجموعه متدین و خوب نباید به این صورت درگیر شوند. هرچه سریع‌تر باید با برگزاری جلسه‌ای با حضور نماینده هر دو طرف، این مشکل برطرف شود.


وی افزود: اقدام نماینده مجلس اشتباه بود؛ البته اگر کمی زودتر مراحل اداری کار انجام می‌گرفت، شاهد این اتفاق نبودیم. سعی کردیم حریم و حرمت دانشگاه حفظ شود، روند کار مسئولان به‌خوبی پیش می‌رود و با برگزاری جلسه و با حضور مسئولان کل ماجرا خاتمه پیدا می‌کند.


امیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اما با تکذیب اینکه کاغذبازی و بوروکراسی باعث زمان‌برشدن موضوع شده است، گفته است که در نخستین جلسه‌ (۱۱ مهر ۱۴۰۰) درباره این موضوع(در زمینه آزادسازی اراضی) از دانشگاه دعوت رسمی شد؛ چراکه حدود ۳ هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی دانشگاه در این پروژه قرار می‌گرفت و نیاز بود که دانشگاه این آزادسازی را انجام دهد. در این‌باره صحبت شد و مقرر شد که واحد نجف‌آباد پس از ابلاغ نقشه‌های اجرایی، سلسله مراتب اداری را انجام دهد و مجوزهای لازم را از سازمان مرکزی دانشگاه اخذ کند.


وی توضیح می‌دهد که در جلسه یازدهم مهر مقرر شد که دانشگاه پس از ابلاغ نقشه‌ها، حداقل یک فرجه یک‌ماهه را داشته باشد تا بتواند موارد را پیگیری کند؛ چراکه هیچگونه ابلاغ یا دعوت به جلسه یا هرگونه صحبتی درباره پروژه را پیش از تاریخ یازدهم مهر نداشتیم. پس از این جلسه، شهرداری موظف شد که نقشه‌های اجرایی را به دانشگاه ابلاغ کند تا بتوانیم موضوع را دنبال کرده و مجوز را اخذ کنیم. به هر حال باید مراحل اداری طی شده و اخذ مجوز انجام می‌شد که به سرعت هم پیگیری شد و دانشگاه در این‌باره هیچگونه تعللی نداشت.(اینجا بخوانید)
بیشتر بخوانید:


نماینده مجلس باید بردباری می‌کرد


واکنش دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد به تخریب غیرمجاز بخشی از دیوار اراضی جنوبی


اجرای قانون با لودر؛ وای به حال بهارستان!
امام جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد تعامل بسیار خوبی با مسئولان شهرستان دارد؛ اما در این اتفاق هر دو نهاد اشتباه کردند و می‌توانست با برگزاری جلسه‌ای که از سوی مسئولان لغو شد، خیلی زود این مشکل برطرف شود و هیچ خدشه‌ای به آبروی دو طرف وارد نشود. نماینده نجف‌آباد هم در مصاحبه‌ای عذرخواهی خواهد کرد.


حسناتی گفت: با توجه به مساحتی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به‌کار گرفته، نباید این واحد دانشگاهی از اختصاص زمین برای جان مردم دریغ کند در حالی که شهر برای دانشگاه هزاران همراهی داشته؛ البته قبل از این اتفاق همه مسئولان با دانشگاه همراهی داشتند و اکنون درست نیست که رو در روی هم قرار گیرند. باید هرچه سریع‌تر مشکل برطرف شود، کسی را مقصر نمی‌دانیم؛ اما نباید نماینده آن حرکت را انجام می‌داد.


البته نقش اظهار می‌کند که همواره بهترین تعامل را با مسئولان، ادارات و ارگان‌های شهر داشته‌ایم و دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد برای حل مشکل متروی نجف‌آباد به اصفهان که یک قطار حومه‌ای با حدود ۳۰ کیلومتر طول ریل و یک طرح بزرگ ملی است، اقدامات زیادی انجام داد. مشکل اساسی این طرح دپوی اولیه قطارها بود که زمین‌های زیادی را نیاز داشت و در شهر نجف‌آباد فراهم‌کردن این میزان زمین ممکن نبود و برای شهرداری نیز بسیار هزینه‌بر بود؛ اما دانشگاه آزاد اسلامی با تعاملی که با شهرداری و استانداری داشت و دستور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و موافقت هیئت امنای مرکزی، این مشکل را برطرف کرد و ۳۷ هکتار از زمین‌های دانشگاه در اختیار شهرداری برای ساخت دپو و ایستگاه اولیه متروی نجف‌آباد به اصفهان قرار گرفت.(اینجا بخوانید)
بیشتر بخوانید:


رد قانون زیر چرخ‌های لودر آقای نماینده


نقش: کارشکنی دانشگاه در اجرای پروژه زیرگذر کذب است


همه چیز درباره ماجرای نجف‌آباد
حسناتی توضیح داد: در این اتفاق روند کار کمی بیش از حد به طول انجامیده؛ شاید اگر کمی زودتر انجام می‌گرفت، شاهد این اتفاق نبودیم. برای حل مشکل، عملکرد دانشگاه و نماینده می‌تواند خیلی تأثیرگذار باشد. نباید لج و لجبازی و احساسی عمل شود در این صورت همه تلاش‌ سال‌های گذشته هدر خواهد رفت و دشمنان به این نهاد ارزشمند ضربه خواهند زد. تدبیر مسئولان دانشگاهی بسیار مؤثر است باید گذشت کنند، نماینده هم آمادگی برگزاری جلسه و گفت‌وگو را دارد.


آن‌گونه که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد می‌گوید؛ این موضوع(پروژه زیرگذر) هم به نتیجه خواهد رسید؛ اما اگر جای نماینده مجلس بودم، کمی صبر و تحمل و سعی می‌کردم با تعامل و پیگیری و کمک به حل مشکل موضوع را پیگیری کنم؛ نه اینکه بدون هماهنگی و بدون حتی یک تماس تلفنی بخواهیم بعد از مراسم کلنگ‌زنی، تخریب را انجام دهیم و موجب شویم که دشمنان از این میزان حاشیه‌سازی از موضوع سوءاستفاده کنند.


انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/پ


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته