دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مدیرکل حفاظت منابع آب ایران: طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی در برنامه ششم قاطعانه پیگیری می‌شود

مدیر کل حفاظت و بهره‌برداری منابع آب امور مشترکین مدیریت منابع آب ایران گفت: طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی در برنامه ششم توسعه به صورت قاطعانه دنبال خواهد شد.
کد خبر : 61490

به گزارش گروه اقتصادی آنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، محمدعلی مصطفوی در حاشیه نشست هم اندیشی طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی در دزفول افزود: مقوله آب برای دولت و به‌ ویژه وزارت نیرو بسیار جدی است و اصل بسیار مهمی برای دولت به شمار می‌آید، به‌طوری که شورای عالی آب کشور از زمان تشکیل دولت یازدهم، تعداد 14 جلسه در ارتباط با این موضوع تشکیل داده که بیانگر اهمیت و تاکید دولت بر موضوع آب است.


وی تصریح کرد: طبق تاکید وزیر نیرو، اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی اولویت نخست این وزارتخانه است.


مدیرکل حفاظت و بهره‌برداری منابع آب امور مشترکین شرکت مدیریت منابع آب ایران تاکیدکرد: سالانه به طور متوسط حدود 6 میلیارد مترمکعب اضافه برداشت از مخازن آب‌های زیرزمینی صورت می‌گیرد که در یک دوره بلندمدت بیش از 120 میلیارد متر مکعب کسری به مخازن آب زیرزمینی کشور وارد کرده است.


مصطفوی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه باید در کوتاه‌مدت اضافه برداشت را متوقف کنیم، در یک دوره بلندمدت 20 ساله نیز باید شرایط را به گونه‌ای رقم بزنیم که این میزان کسری جبران شود.


انتهای پیام/

ارسال نظر