دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 مهر 1400 - 09:04

آخرین نتایج انتخاب عراق/ کرسی‌های ائتلاف الفتح افزایش یافت

پس از شمارش آرای حوزه‌های انتخابی همه استان‌ها، تعداد کرسی‌های برخی از ائتلاف‌ها ازجمله الفتح و دولة القانون افزایش یافت.
کد خبر : 614074
انتخابات عراقبه گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، پس از شمارش دستی صندوق آرای انتخابات پارلمانی عراق در حوزه‌های انتخابی همه استان‌های عراق (بیش از ۸۰۰۰ حوزه انتخابی در سراسر کشور)، تغییراتی کلی در نتایج اولیه انتخابات حاصل‌شده است.


با این تغییرات کلی که بامداد چهارشنبه در وب‌سایت کمیسیون انتخابات عراق منتشرشده و رسانه‌های عراقی به جزئیات آن اشاره کرده‌اند، تعداد کرسی‌های ائتلاف الفتح (به ریاست هادی العامری) به ۱۸ و دولة القانون (به ریاست نوری المالکی) به ۳۸ افزایش‌یافته است.


در همین رابطه، بغداد الیوم گزارش داد که تعداد کرسی‌های دولة القانون از ۳۴ به ۳۹، الفتح از ۱۴ به ۱۹، امتداد از ۹ به ۱۲ و الحکمة از ۲ به ۳ کرسی افزایش‌یافته است.


در ادامه گزارش این رسانه عراقی آمده که تعداد کرسی‌های ائتلاف صدر (به ریاست سید مقتدی صدر) با ۳ کرسی کمتر، از ۷۳ به ۷۰ کرسی تنزل پیداکرده است.


برخی دیگر از رسانه‌های عراقی نیز این نتایج جدید انتخابات را با ذکر جزئیات و با اشاره به تعداد کرسی‌های به‌دست‌آمده برای هر یک از ائتلاف‌های نامبرده (همزمان با انتشار نتایج کلی انتخابات در وب‌سایت کمیسیون انتخابات عراق) منتشر کرده‌اند.


کمیسیون انتخابات عراق بامداد چهارشنبه نتایج جدیدی را در وب‌سایت خود به‌صورت کلی و بدون اشاره به تعداد کرسی‌های به‌دست‌آمده هر یک از این ائتلاف‌ها منتشر کرد.


قاضی عدنان جلیل رئیس کمیسیون انتخابات عراق بامداد امروز بدون اشاره به تعداد کرسی‌ها اعلام کرد که آرای بیش از ۸۰۰۰ حوزه انتخابی (در همه استان‌های عراق) به‌صورت دستی شمارش‌شده است.


پس از این اظهارات عدنان جلیل، وب‌سایت کمیسیون انتخابات نتایج اولیه جدید را بدون جزئیات و به‌صورت کلی منتشر کرد و همزمان برخی رسانه‌های عراقی با ذکر جزئیات بیشتر نتایج، تعداد کرسی‌های به‌دست‌آمده برای هر یک از ائتلاف‌ها را مشخص کرده‌اند.


انتهای پیام/۴۱۰۶/
انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته