دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سیروس دین‌محمدی در گفت‌وگو با آنا:

پیروزی ایران برابر کره جنوبی مهم است نه نحوه بازی/ بازیکنان تیم ملی به یک دلیل خوب بازی نمی‌کنند

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است مهم نیست تیم ملی در برابر کره جنوبی چطور بازی می‌کند، آن چیزی که اهمیت دارد پیروزی ایران است.
کد خبر : 613691
مهدی طارمی تیم ملی فوتبال ایران امارات

سیروس دین‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، درباره بازی تیم ایران مقابل کره جنوبی در انتخابی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ گفت: تیم ملی بازیکنانی در اختیار دارد که می‌توانند به راحتی نتیجه را عوض کنند و این موضوع برای هر تیمی می‌تواند نقطه قوت باشد. من فکر می‌کنم با توجه به حضور این بازیکنان در ترکیب تیم،در این بازی می‌توانیم پیروز میدان شویم. برخی نگرانی‌ها بعد از بازی با امارات به وجود آمد و برخی معتقد بودند که تیم ملی به لحاظ فنی افت کرده است اما به نظر من با توجه به اینکه تیم بازی تدارکاتی و اردوی طولانی‌مدت ندارد و بازیکنان نمی‌توانند به صورت سیستمی روی مباحث فنی و تاکتیکی کار کنند طبیعی بود که در این بازی طبق انتظارات بازی نکردند. در واقع بازی با امارات به دلیل نبود بازی تدارکاتی فرصتی برای هماهنگی بازیکنان بود. با این حال من فکر می‌کنم جای نگرانی نیست و تیم ایران از کره سرتر است و در این پیروزی هم بازیکنان فقط باید پیروز میدان شوند.


اهمیت ندارد تیم چطور بازی می‌کند؛ مهم نتیجه است


وی گفت: به اعتقاد من مهم نیست فردا با چه نتیجه‌ای کره‌ را شکست دهیم، تنها چیزی که اهمیت دارد این است که پیروز میدان شویم. در مسیر جام جهانی همه تیم‌ها با تمام توان خود به میدان می‌آیند، کره هم حریف دیرینه و سنتی ماست، امیدوارم بازیکنان فردا به خوبی از پس این بازی بربیایند و بتوانند در ورزشگاه آزادی پیروز میدان شوند. البته من معتقدم مهم نیست ما چطور بازی می‌کنیم آن چیزی که اهمیت دارد پیروزی برابر تیم کره است. چه اشکالی دارد ما خوب بازی نکنیم اما نتیجه بگیریم؟! این بازی پرفشار است و بازیکنان باید همه توان خود را برای پیروزی تیم ملی به کار بگیرند، بنابراین نباید با این توقع که تیم ملی باید خوب بازی کند، فشار و استرس را برای آن‌ها چند برابر کنیم.


بازیکنان به دلیل نداشتن بازی تدارکاتی برابر امارات ناهماهنگ بودند


بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که تیم ایران در بازی با امارات به لحاظ فنی افت کرده بود، اظهار کرد: من چنین اعتقادی ندارم. همانطور که گفتم تیم ملی به خاطر نداشتن بازی تدارکاتی با چالش‌های زیادی روبه‌رو است و حتی در بازی با امارات هم عدم هماهنگی بازیکنان را دیدیم. آنها مدتی در کنار هم نبودند و به همین خاطر هماهنگی کاملی با هم نداشتند و این موضوع به کیفیت فنی آن‌ها برنمی‌گردد. بازیکنان تیم ملی همگی در بهترین تیم‌های مطرح دنیا بازی می‌کنند، ما لژیونرهای خوبی در ترکیب تیم داریم و برای هر مربی داشتن این بازیکنان یک امتیاز ویژه است. اگر هم بازی با امارات طبق انتظارات پیش نرفت اولاً باید به نوع بازی امارات توجه کنیم، آن‌ها به شدت کنترل شده بازی می‌کردند و دوم اینکه به دلیل نداشتن بازی تدارکاتی هماهنگی بین بازیکنان ضعیف بود. با این حال ما مهره‌های خوبی در اختیار داریم، اگر با تمرکز کامل و کار دفاعی خوب به میدان برویم قطعاً تیم کره جنوبی را شکست خواهیم داد.
بیشتر بخوانید؛


طوری انتقاد می کنند که انگار تیم ملی به امارات باخته است/ یک بازیکن کره جنوبی هر لحظه ممکن است نتیجه را عوض کند


سرمربی کره جنوبی مثل کی‌روش بلوف می‌زند/ تساوی هم برای ایران نتیجه خوبی است


انتساب کشف ستاره‌های تیم ملی به کی‌روش غرض‌ورزی است/ فوتبال واقعی پلی‌استیشن نیست 5 گل به امارات بزنیم
فوتبال بازی لحظه‌هاست و قابل پیش‌بینی نیست


دین‌محمدی که در جام ملت‌های آسیایی بازیکن تیم ملی بود و در آن بازی توانستند تیم کره با ۶ گل شکست دهند، درباره آن مسابقه یادآور شد: آن بازی به نظرم یک استثنا بود و شاید دیگر آن نتیجه تکرار نشود.تیم کره در همان زمان هم بسیار قدرتمند بود و از گذشته تا به الان حریف جدی ایران محسوب می‌شود. در فوتبال ممکن است ۱۰ موقعیت گل در یک بازی به دست بیاوریم، اما داخل دروازه نشود، گاهی هم ممکن است تنها یک موقعیت گل داشته باشیم و آن هم به گل تبدیل شود، بنابراین فوتبال کاملاً غیرقابل پیش‌بینی است. اما من معتقدم تیم ایران نباید به هیچ کدام از این مسائل توجه کند، مهم این است که ما بتوانیم برابر کره پیروز میدان شویم چرا که در صورت پیروزی راه صعود هموار می‌شود. اسکوچیچ از زمان حضورش در تیم ملی بهترین نتایج را گرفته و رکورد زده و به هیچ عنوان نمی‌توان نقش او را نادیده گرفت.


پیشکسوت فوتبال ایران به عدم حضور تماشاگران در این بازی اشاره کرد و گفت: قطعاً شرایط فرق می‌کرد اگر هواداران می‌توانستند به ورزشگاه بیایند اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. میزبانی یک امتیاز ویژه برای ما بود اگر هوداران می‌توانستند به ورزشگاه بیایند و بازیکنان را تشویق کنند. با این حال این اتفاق نیفتاد. امیدوارم بازیکنان با تمرکز کامل و به دور از نگرانی برابر کره به میدان بروند و این بازی را با پیروزی در خاک ایران به پایان برسانند.


انتهای پیام/۴۰۵۷/


انتهای پیام/

ارسال نظر