دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 شهريور 1400 - 11:39
مطهری در گفت‌وگو با آنا:

طرح‌های نمایندگان نباید از دغدغه‌های مردم فاصله داشته باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های نمایندگان نباید از دغدغه‌های مردم و اولویت‌های کشور فاصله داشته باشد.
کد خبر : 607816
اردشیر مطهری

اردشیر مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاست خبرگزاری آنا، با بیان اینکه رهبر انقلاب در منویات خود اولویت‌های مجلس را مشخص کرده‌اند، اظهار کرد: «مشکلات معیشتی» و «کرونا» دو چالش اساسی کشور است و نمایندگان ملت هم باید در راستای رفع نیازهای مردم گام بردارند.


وی ادامه داد: ستاد ملی مقابله با کرونا باید با جدیت واردات واکسن را پیگیری و همچنین مجلس نظارت خود را بیشتر کند؛ طرح‌های نمایندگان نباید از دغدغه‌های مردم فاصله داشته باشد.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در دور گذشته نمایندگان ملت در ستاد ملی مقابله با کرونا نماینده‌ نداشتند، اما هم‌اکنون با تدبیرهای صورت گرفته، دو نماینده از طرف مجلس برای حضور در جلسات این ستاد مشخص شدند.
بیشتر بخوانید:


تصمیمات لحظه‌ای پشت دَرهای مجلس/ هر آنچه که باید از طرح «صیانت» بدانیم


«طرح صیانت» اشتباه نام‌گذاری شده است
مطهری با بیان اینکه متأسفانه روزانه تعداد زیادی از هم‌وطنانمان به علت ابتلا به ویروس کرونا فوت می‌کنند، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیاز به جدیت بیشتری دارد و مجموعه‌ها مختلف بایستی ملزم به رعایت این موارد شوند.به گزارش آنا، طی چند روز اخیر اخبار طرح‌های غیرکارشناسی از برخی نمایندگان مجلس شنیده می‌شود؛ این طرح‌های غیرکارشناسی، ضعیف و هزینه‌زای مجلس یازدهم می‌تواند خانه ملت را از هدف اصلی خود منحرف و این قوه را درگیر حواشی کند.


طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» از جمله طرح‌هایی است که در روزهای اخیر با حواشی‌ای همراه شد و برخی از نمایندگان مجلس اصرار دارند که ساماندهی فضای مجازی اولویت کشور است.


به تازگی طرحی از سوی تعداد محدودی از نمایندگان مجلس مبنی بر انتخاب وزرای منطقه‌ای مطرح شده که این طرح نیز در کنار طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» در اولویت مجلس نبوده و اکثریت نمایندگان مجلس معتقدند، باید به مسائل مهم‌تری در قوه مقننه کشور، از جمله معیشت و اقتصاد پرداخته شود.به باور کارشناسان، نمایندگان ملت باید با دغدغه‌های عموم مردم را داشته باشند و نسبت به جایگاه مجلس و هزینه‌ای که برای آن می‌شود، حساس باشند؛ هزینه هر دقیقه مجلس شورای اسلامی ۲۱ میلیون تومان است و در یک جلسه یک ساعت علنی، یک میلیارد هزینه روی دست ملت می‌گذارد و ۱۱۵۶ میلیارد تومان هزینه یک سال مجلس است.


پیش‌تر محمدباقر قالیباف در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در این‌باره گفته بود: «خدمت نمایندگان و مردم عزیز در مورد موضوعات اقتصادی تأکید می‌کنم که مردم عزیز مطمئن باشند که اولویت اول مجلس یازدهم مسائل اقتصادی و مسائل معیشتی مردم است. اولویت ما در نظارت است».


انتهای پیام/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته