دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 بهمن 1399 - 03:56
پارلمان یمن:

سازمان‌ملل برای پایان جنگ و محاصره اقدام کند

نمایندگان پارلمان یمن روز شنبه با استقبال از تصمیم آمریکا مبنی بر توقف حمایت از عملیات‌ تهاجمی علیه یمن، از سازمان ملل متحد خواستند تا اقدام فوری برای پایان جنگ و محاصره این کشور انجام دهند.
کد خبر : 562279
1.jpg

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، پارلمان یمن در صنعاء این تصمیم آمریکا را تحولی جدید در روند سیاست‌های این کشور قلمداد کرده و آن را گامی مثبت در مسیری درست دانسته است.


بر اساس این گزارش، پارلمان یمن خواستار اجرایی شدن این تصمیم آمریکا برای پایان رنج‌های مردم یمن شده است.


نمایندگان پارلمان یمن همچنین از تصمیم آمریکا برای لغو تحریم انصارالله یمن استقبال کردند.


پارلمان یمن همچنین از سازمان ملل متحد، شورای امنیت و جامعه جهانی خواسته است تا فوراً برای پایان جنگ، تجاوز، محاصره و بازگشایی مرزهای زمینی، دریایی و هوایی اقدام کنند.


مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه از رویکرد جو بایدن رییس جمهوری این کشور برای توقف حمایت واشنگتن از جنگ یمن خبر داد.


«جیک سالیوان»، در یک نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره سیاست دولت بایدن در قبال جنگ یمن، اظهار کرد: رئیس جمهوری قصد دارد که پایان حمایت آمریکا از عملیات‌های تهاجمی به یمن را اعلام کند. این وعده‌ای است که او در کارزار انتخاباتی خود هم مطرح کرد.


ائتلاف سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.


انتهای پیام/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته