دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 مهر 1399 - 12:10
معاون وزیر دفاع یمن:

رژیم صهیونیستی دشمن اول ماست

معاون وزیر دفاع یمن اعلام کرد که پایبندی به مسئله فلسطین و دشمنی با صهیونیست‌ها دو اولویت اول کشورش هستند.
کد خبر : 521138
yemen.jpg

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، سرتیپ علی‌محمد الکحلانی گفت که مسئله فلسطین در اولویت یمن قرار دارد و در دکترین نظامی نیروهای مسلح یمن، رژیم صهیونیستی دشمن اول به شمار می‌آید.


الکحلانی تصریح کرد که سفرهای متقابل بین مقامات یمن در دوره رژیم سابق علی عبدالله صالح و دشمن صهیونیستی محرمانه و منحصر به سطوح مشخص بود.


او افزود که هدف اصلی عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی، اشغال نظامی و اقتصادی منطقه است.


الکحلانی همچنین گفت که صهیونیست‌ها و استعمارگران به یمن و به‌ویژه به باب‌المندب و جزایر این کشور چشم طمع دارند.


او همچنین گفت که به عقیده من امضای طرح پیشنهادی شورای همکاری خلیج‌فارس آغازی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بود و علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق از سفرای خارجی ازجمله سفیر آمریکا دستور می‌گرفت اما انقلاب ۲۱ سپتامبر رؤیای عادی‌سازی روابط با اسرائیل و طمع دشمنان به یمن را بر باد داد.


سرتیپ الکحلانی همچنین گفت: یمنی‌ها هرگز عادی‌سازی روابط با اسرائیل را نمی‌پذیرند و ملت یمن، ملت آزاده‌ای است که به یاری و حمایت از آرمان فلسطین افتخار می‌کند.


او با اشاره به اینکه امارات و مصر کانال‌های برای عبور کالاهای صهیونیستی به کشورهایی منطقه بودند، افزود: در دوره‌ای که در نهاد اقتصادی فعالیت داشتم از نزدیک حجم ضرر و زیانی که کالاهای تجاری و سموم دفع آفات تولید اسرائیل به بخش اقتصادی یمن وارد کرده بود را مشاهده کردم.


پیش‌تر یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از اسنادی رونمایی کرد که نشان می‌داد رژیم سابق در این کشور با رژیم صهیونیستی در ارتباط بود.


انتهای پیام/4106/


انتهای پیام/

ارسال نظر