دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 مرداد 1399 - 13:34

آنچه باید در مورد کاشت ابرو طبیعی و مصنوعی بدانید!

به طور کلی وقتی از کاشت مو (موی سر، ابرو یا ریش) صحبت می‌کنیم، منظورمان انتقال فولیکول‌ها از بخشی به بخش دیگری از پوست است. فولیکول‌ها ارگان‌های کوچکی درون پوست ما هستند که در همه جای بدن (به جز کف دست و پا) وجود دارند و موهای ما را می‌سازند.
کد خبر : 505023

eyebrow-1.jpg

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، در گذشته بیشتر خانم‌ها علاقه داشتند ابروهای کشیده و نازک داشته باشند. از همان سال‌هایی صحبت می‌کنیم که تاتوی ابرو به اوج شهرت خود رسید. اما در سال‌های اخیر این قضیه تغییر کرده و اکنون داشتن ابروهای پر و ضخیم، همراهی با مد روز محسوب می‌شود و به قول معروف محبوب دل‌ها شده است. برای داشتن ابروها ضخیم می‌توانید به سراغ تاتو بروید، ولی باید بدانید که این بار راهکار بهتری وجود دارد به نام کاشت ابرو که می‌تواند ابروهای ضخیم، پرپشت و از همه مهم‌تر طبیعی را به شما هدیه کند.

1-کاشت ابرو چیست؟

به طور کلی وقتی از کاشت مو (موی سر، ابرو یا ریش) صحبت می‌کنیم، منظورمان انتقال فولیکول‌ها از بخشی به بخش دیگری از پوست است. فولیکول‌ها ارگان‌های کوچکی درون پوست ما هستند که در همه جای بدن (به جز کف دست و پا) وجود دارند و موهای ما را می‌سازند. پس در حقیقت ارگان‌های سازنده‌ی مو را می‌کاریم، نه تارهای مو را.

کاشت ابرو بهترین راهکار برای داشتن ابروهایی پر و ضخیم است. علاوه بر آن می‌توانیم شکل و شمایل ابروها را به زیباترین شکل ممکن طراحی کنیم. طوری که دیگر نیازی به برداشتن ابرو هم نداشته باشید.

کاشت ابرو طبیعی و مصنوعی

در کاشت موی طبیعی، فولیکول های سازنده‌ی مو منتقل می‌شوند ولی در کاشت موی مصنوعی، از تارهای مصنوعی مو استفاده می‌شود. موهای کاشته شده در روش کاشت مصنوعی یا ترمیم مو، رشد نمی‌کنند و زنده نیستند. ولی در کاشت موی طبیعی، موهای کاشته رشد می‌کنند، حالت می‌گیرند، رنگ می‌شوند و می‌توانید با آن‌ها مثل موهای طبیعی خودتان برخورد کنید.

 

 

آنچه باید در مورد کاشت ابرو طبیعی و مصنوعی بدانید!

2-مزایای کاشت ابرو

 •  
 • افزایش تراکم موهای ابرو
 • طراحی شکل و شمایل ایده‌آل ابرو با توجه به ترکیب هندسی صورت و سلیقه‌ی شما
 • نتایج‌ طبیعی‌تر از تاتو، میکروبلیدینگ و هاشور ابرو
 • پوشاندن زخم‌ها و سایر مشکلات صورت در ناحیه‌ی ابرو
 • نتایج دائمی و همیشگی با موهای طبیعی

3-معایب کاشت ابرو

 •  
 • ممکن است جهت رشد موهای ابرو درست از آب در نیاید. این مسئله تا حد خوبی به مهارت و تجربه جراح بستگی دارد.
 • سرعت رشد موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو است؛ چون فولیکول‌های کاشته شده از پوست سر برداشته شده‌اند. برای همین باید ابروها را هر چند وقت یکبار اصلاح و مرتب کنید. که البته این مشکل با گذشت زمان بهبود میابد.
 • موهای کاشته شده از نظر ظاهری اندکی با موهای ابرو متفاوت هستند.
 • گاهی برای رسیدن به ابروی ضخیم و پرپشت به بیش از یک جلسه‌ی کاشت نیاز است.

4-هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید بین ۴ تا ۶ میلیون تومان است. هزینه‌ی نهایی کاشت به تراکم هدف، وضعیت کنونی ابروها، تعداد جلسات درمانی، روش کاشت ابرو و موارد دیگر بستگی دارد. برآورد دقیق‌ هزینه‌ها در جلسه‌ی مشاوره انجام می‌شود.

5-کاندیدای مناسب کاشت ابرو

کاشت ابرو برای خانم‌ها و آقایان ممکن است و از نظر جنسیت محدودیتی نداریم. به طور کلی اگر پوست ناحیه‌ی ابروهای شما سالم باشد، می‌توانید عمل ترمیم ابرو را انجام بدهید. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، در صورتی که یک یا چند مورد از موارد زیر در مورد شما صدق می‌کنند، کاندیدای مناسبی برای ترمیم ابروها هستید:

 •  
 • تراکم کم یا فقدان مادرزادی ابرو،
 • شکل و حالت نامناسب ابروها،
 • از دست رفتن همه یا بخشی از ابروها به دلیل آسیب‌های مختلف مثل سوختگی، زخم، شکستگی و جراحی،
 • کم‌پشت شدن و نازک شدن ابروها ناشی از برداشتن بیش از حد موهای ابرو،
 • نیاز به طبیعی‌سازی و بهبود ظاهر ابروهای تاتو شده یا هاشور خورده.

کسانی که از آلوپسی آره آتا، اختلال وسواس موکنی و بیماری‌های انعقادی خون رنج می‌برند، کاندیدای مناسبی برای کاشت موی سر و صورت نیستند.

اگر یک بیماری زمینه‌ای باعث ریزش موهای ابروی شما شده است، بعد از درمان یا کنترل بیماری می توانید کاشت ابرو را انجام بدهید.

 

آنچه باید در مورد کاشت ابرو طبیعی و مصنوعی بدانید!

6-کاشت ابرو روی تاتو

این که آیا می‌توان روی تاتو ابرو کاشت یا نه، یکی از رایج‌ترین سوالات مراجعین ماست.

 •  
 • اگر قبلاً ابروهای خود را تاتو کرده‌اید یا هاشور زده‌اید، می‌توانید برای طبیعی سازی و بهبود ظاهر ابروها، کاشت ابرو روی تاتو هم انجام بدهید.
 • اگر قبلاً ابروها را تاتو کرده‌اید و از شکل کنونی آن‌ها راضی نیستید، می‌توانیم ابتدا تاتو شما را پاک کنیم و سپس کار کاشت را انجام بدهیم. پاک کردن تاتو در کلینیک خانه سفید با استفاده از روش‌های موثر انجام می‌شود.

بسیاری از جراحان توصیه می‌کنند که پیش از کاشت ابرو، میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ انجام دهید تا نتیجه‌ی کاشت زیباتر شود.

همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم، ممکن است درصد کمی از گرافت‌های کاشته شده غیرفعال شوند و مویی نسازند. در این صورت ممکن است که در نقاطی از ابرو، فاصله‌های خالی مشاهده شود. البته برای دیدن این فاصله‌ها باید با دقت به ابروها خیره شوید و این طور نیست که توی ذوق بزنند.

برای پر کردن فواصل خالی ابرو، نیازی به کاشت دوباره نیست. برای بهبود ظاهر ابرو می‌توانید از هاشور ابرو یا ابزار آرایشی مثل مداد ابرو استفاده کنید. اگر هم پیش از کاشت، ابروهای خود را تاتو کرده باشید، هیچ فاصله‌ای در ابروها به چشم نخواهد آمد.

-دوره‌ی ریکاوری یا نقاهت بعد از کاشت ابرو

دوره‌ی ریکاوری بعد از کاشت بین ۲ تا ۵ روز زمان می‌برد و بعد از این دوره، بیشتر عوارض طبیعی کاشت (مثل ورم و قرمزی) برطرف می‌شوند. کاشت را با هر روشی که انجام بدهیم، بعد از ۲ روز می‌توانید به فعالیت‌های روزمره بپردازید یا به محل کار بازگردید.

معمولاً بین هفته‌های سوم تا هشتم، موهای کاشته شده می‌ریزند. اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید. این رخداد طبیعی است و نشان می‌دهد که روند ساخت یک تار موی جدید در فولیکول‌ها شروع شده است. خیلی زود موهای جدید جایگزین موهای ریخته شده می‌شوند.

نتایج اولیه حدود ۶ ماه بعد از کاشت ابرو قابل مشاهده هستند. در این مدت حدود ۵۰ درصد موها رشد می‌کنند. ۹ ماه بعد از کاشت، ۸۰ درصد و یک سال بعد از کاشت بیش از ۹۰ درصد موها رشد خواهند کرد. در کل می‌توانید انتظار داشته باشید که بیش از ۹۰ درصد گرافت‌ها با موفقیت در جای خود قرار بگیرند و مو بسازند.

9-خطرات و عوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو بسیار ایمن و کم خطر است. عوارض جانبی خفیفی که در بالا هم اشاره کردیم، شامل ورم و حساسیت پوست نسبت به لمس است. همچنین ممکن است دلمه‌ها یا لخته‌های خونی که روی محل‌های کاشت شکل گرفته‌اند، کمی موجب خارش آن ناحیه باشند. این خارش با خوب شدن زخم‌ها، برطرف می‌شود.

سایر عوارض کاشت ابرو نادر بوده و بیشتر به دلیل خطای کادر درمانی رخ می‌دهند. به طور مثال دو مشکل زیر را بیشتر زمانی می‌بینیم که جراح مهارت کافی در کاشت ابرو نداشته باشد:

 •  
 • نگرفتن و موفقیت آمیز نبودن کاشت: اگر کاشت ابرو به درستی انجام شود، انتظار داریم که بیش از ۸۰ درصد گرافت‌ها با موفقیت درجای خود قرار بگیرند و مو بسازند، در غیر اینصورت ممکن است تعداد کمتری از گرافت ها رشد کرده و کاشت ابرو ناموفق باشد.
 • جهت گیری نامناسب موها بعد از رشد: اگر جراح تجربه و مهارت کافی را در کاشت ابرو نداشته باشد، ممکن است در جهت کاشت گرافت‌ها اشتباه کند.

عوارضی مانند خونریزی و آسیب به اعصاب حسی در روش FUT مشاهده می‌شوند و البته نادر هستند. تا کنون این عوارض در کلینیک خانه سفید مشاهده نشده است. کبودی، عفونت و ماندن جای زخم و اسکار عوارض نادر دیگر کاشت ابرو هستند که بسیار نادر بوده و بیشتر به شرایط سلامتی متقاضیان بستگی دارد. مثلاً در کسانی که دیابت یا سابقه‌ی ایجاد زخم‌های گوشتی دارند، ممکن است زخم‌های ناشی از کاشت ابرو به خوبی ترمیم نشود و جایش بماند.

منبع : وب سایت کلینیک خانه سفید

انتهای پیام/

انتهای پیام/

برچسب ها: رپرتاژ
ارسال نظر
هلدینگ شایسته