دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 ارديبهشت 1399 - 11:43
مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس:

سامانه «مهر مدرسه» زمینه‌ساز تسهیل جلب مشارکت‌های مردمی است

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس آموزش و پرورش گفت: مردم در سامانه «مهر مدرسه» به هر میزان می‌توانند کمک‌های خود را برای تکمیل یا احداث پروژه‌ها اهدا کنند و این سامانه زمینه ساز تسهیل جلب مشارکت‌های مردمی است.
کد خبر : 489981
13980729000852_Test_PhotoN-650x320 (1).jpg

محمدعلی قورچی بیگی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش‌وپرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در مورد راه‌اندازی سامانه مهر مدرسه گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین و بسته تحولی موسوم به «آجر به آجر» که از طرح‌های نوسازی در وزارت آموزش‌وپرورش است، تصمیم بر آن شد که سامانه‌ای به نام «مهر مدرسه» طراحی شود و به‌عنوان درگاه ورود خیرین و عموم مردم به حوزه مدرسه‌سازی و مشارکت عموم در موضوع تجهیز و تعمیر و نگهداری مدارس فعالیت کند.


وی افزود: این سامانه چند ویژگی مهم دارد که بر محور سوق دادن مشارکت‌های عمومی به سمت احداث یا تکمیل پروژه‌های مشخص قرار دارد و مثلاً می‌توان درصورتی‌که پروژه‌ای نیمه‌کاره وجود دارد در این سامانه معرفی‌شده و کمک خیرین و مشارکت‌کنندگان به سمت تکمیل آن پروژه خاص هدایت شود.


مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس ادامه داد: از طرف دیگر این امکان تعریف‌شده است که اگر در منطقه‌ای مشکلی به لحاظ مدرسه وجود دارد و مثلاً مدرسه ندارند یا مدرسه موجود نیاز به تعمیر دارد این امکان وجود دارد که آن مدرسه در این سامانه معرفی شود و بعد از بررسی در معاونت مشارکت‌های مردمی در استان‌ها و در صورت دارا بودن شرایط لازم، در لیست اولویت‌ها قرار بگیرد.


وی توضیح داد: به‌این‌ترتیب دو مسیر در این سامانه تعریف‌شده است؛ یکی تعریف پروژه توسط سازمان نوسازی مدارس و دیگری معرفی مدارس و مراکز آموزشی که دور از دسترس نوسازی بوده است و در آینده در این سامانه برای خیرین مدرسه‌ساز کارپوشه تعریف خواهد شد تا میزان مشارکت، میزان پیشرفت پروژه‌هایی که در آن مشارکت داشته‌اند و اطلاعاتی ازاین‌دست را ببینند.


قورچی بیگی تأکید کرد: این امکان در این سامانه فراهم شده است تا مردم به هر میزان بتوانند کمک‌های خود را برای تکمیل یا احداث پروژه اهدا نمایند و محدودیتی ازنظر حجم این کمک‌ها وجود ندارد و این سامانه زمینه ساز تسهیل جلب مشارکت های مردمی است.


وی یادآور شد: این سامانه که در نشانی اینترنتی mehremadrese.com دایر شده است در حال حاضر اطلاعات پروژه‌های استان قم را به‌صورت آزمایشی در خود دارد که به‌مرور اطلاعات مربوط به پروژه‌های دیگر استان‌ها هم به آن اضافه می‌شود.


انتهای پیام/4145


انتهای پیام/

برچسب ها: مشارکت مردمی
ارسال نظر