دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 تير 1398 - 21:38
معاون میراث‌فرهنگی خوزستان:

بناهای تاریخی خوزستان در زمین‌لرزه امروز آسیب ندیده‌ است

معاون میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: بر اساس پایش‌های صورت‌گرفته تاکنون گزارشی از آسیب جدی به بناهای تاریخی مسجدسلیمان در زلزله امروز اعلام نشده است.
کد خبر : 403232
WhatsApp Image 2019-07-08 at 00.24.58.png

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور احمدرضا حسینی در ارتباط با زلزله اخیر در خوزستان و بحث آسیب آثار تاریخی آن، اظهار کرد: به‌محض وقوع زمین‌لرزه، کارشناسان اداره میراث‌‌فرهنگی مسجدسلیمان و یگان حفاظت، در حال پایش آثار هستند و تمهیدات لازم برای صیانت از آثار و اشیای تاریخی استان اندیشیده شده است.


وی افزود: بر اساس گزارش‌ها، تنها آسیبی که به آثار تاریخی این استان وارد شده، فرو ریختن سقف کاذب بخش اورژانس بیمارستان نفت است و سازه اصلی و بنای بیمارستان که در فهرست آثار ملی ثبت شده است آسیبی ندیده و بیماران برای احتیاط بیشتر به حیاط بیمارستان منتقل شده‌اند.


معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری خوزستان با بیان این‌که در حال حاضر محوطه یا اثری در مسجدسلیمان که در وضعیت اضطراری قرار داشته باشد وجود ندارد، گفت: آثار تاریخی در مسجدسلیمان وسعت زیادی دارند به‌همین دلیل، هنوز پایش‌ها به‌صورت کامل انجام نشده‌ و در حال پایش کامل هستیم اما تاکنون گزارشی مبنی بر آسیب به بناها و اشیای تاریخی مسجد سلیمان ارائه نشده است.


حسینی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیروی یگان حفاظت و مسئولان میراث‌فرهنگی مسجد سلیمان در حالت آماده‌باش هستند و سایت‌ها و محوطه‌های را که در اختیار میراث فرهنگی قرار دارد را به صورت دوره‌ای پایش می‌کنند.


گفتنی است زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.7 ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، پیش از ظهر امروز در حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند.


انتهای پیام/4105/


انتهای پیام/

برچسب ها: مسجد سلیمان
ارسال نظر