دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
باهنر در نشست خبری:

نظام کار خوبی انجام داد که سران فتنه را در حصر نگه داشت

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: می‌خواستند با فتنه و انقلاب مخملی ۲۲بهمن را به ۲۵بهمن تبدیل کنند، لذا نظام کار خوبی انجام داد که سران فتنه را در حصر نگه داشت.
کد خبر : 348846
_79V3236.jpg

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدرضا باهنر صبح امروز در نشست خبری که در خبرآنلاین برگزار شد ضمن اشاره به حماسه ۹ دی، گفت: فتنه ۸۸ توطئه سنگینی بود و برخی آگاهانه و ناآگاهانه به میدان آمدند و در زمانی که مسئله بهار اسلامی به وجود آمده بود در آن فضا و حال و هوا که جمهوری اسلامی به‌عنوان یک مراد و مرشد برای فضای منطقه‌ای به شمار می‌رفت عده‌ای به میدان آمدند و خواب‌های آشفته برای نظام دیدند و در آن سال اتفاقات بسیاری رخ داد که بیانیه سران فتنه قبل از ۲۲ بهمن اوج این فتنه‌ها بود که می‌خواستند با فتنه و انقلاب مخملی ۲۲ بهمن را به ۲۵ بهمن تبدیل کنند، لذا نظام کار خوبی انجام داد که سران فتنه را در حصر نگاه داشت؛ ۹ دی روزی بود که همه ایران به خیابان‌ها آمدند و حمایت خود را از نظام نشان دادند، بنابراین باید حماسه ۹ دی همیشه زنده نگاه داشته شود.


وی در ادامه به فوت مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی اشاره کرد و افزود: ایشان از فقهای بزرگ نظام بودند که حرکت‌های بزرگی را در عراق برای مبارزه با ظلم انجام دادند.


دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین به حادثه دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: این حوادث را نباید جز حوادث غیرمترقبه پیش‌بینی کرد و باید بیشتر در این خصوص دقت داشت و خوشبختانه رسیدگی‌های خوبی شد و دادستان تهران و کشور هم رسیدگی خوبی داشته است و امیدوارم که دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد.


باهنر در پاسخ به پرسش خبرنگار آنا درباره تنظیم بودجه ۹۸ از سوی دولت و انتقاداتی که به این بودجه وارد است، گفت: منابع بودجه‌ای این امکان را به مدیران کشور می‌دهند تا به اصطلاح کیکی را تهیه کنند و منابع بودجه‌ای ما هم مشخص است و از مجموع این منابع می‌توانیم یک بودجه را مشخص کنیم و منابعی هم که می‌خواهیم برای توسعه کشور مصرف کنیم از این بودجه است و بیش از این نمی‌توانیم از آن برداشت کنیم و همچنین نیازمندان بودجه هم فراوان هستند که اشخاص حقیقی و حقوقی را هم شامل می‌شود.


دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: بخش دفاعی کشور نیاز به بودجه دارد و این بخش همانند سایر نهادها نیازمند استفاده از کیک بودجه است، لذا تدبیر و موقعیت‌شناسی و زمان‌شناسی حکم می‌کند که این بودجه عادلانه توزیع شود و ما نمی‌توانیم بودجه یک بخشی را فدای بخشی دیگر کنیم.


وی افزود: بودجه سال ۹۷ در دو سطح تنظیم شده است و سطح اولیه آن ۴۵۰ هزار میلیارد تومان است که برای بودجه عادی است و حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان هم اختصاص داده شده به فازهای بعدی که البته اگر درآمدی نصیب دولت شود. همچنین در بودجه ۹۸ یک جدولی وجود دارد تحت عنوان جدول ۲۱ که ضروریات اولیه مردم را در بخش ثانویه بودجه آورده است و این قابل قبول نیست و باید ضروریات مردم در بخش اول بودجه آورده شود.


باهنر تصریح کرد: امیدواریم که مجلس شورای اسلامی با یک زمان‌شناسی خوب یک بودجه عملیاتی را به تصویب برساند و باید بدانیم بودجه هرچه‌قدر انبساطی باشد، دولت نمی‌تواند از منابع بودجه برای تخصیص اعتبارات در بخش توسعه‌ای استفاده کند.


باهنر درباره انتخاب ۹۸ گفت: یکی از ویژگی‌های نظام مردم‌سالاری دینی، مشارکت مردم است اما چون احزاب قوی نداریم و فعالیت خاصی از سوی احزاب نمی‌بینیم من نسبت به برخی آسیب‌ها نگران هستم.


دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: سال ۹۸ سال انتخابات است و احزاب اصول‌گرا درصدد وحدت و ائتلاف بزرگ هستند و جلسه راهبردی اصول‌گرایان به همین منظور تشکیل می‌شود و احزاب حقوقی و حقیقی در این جلسه شرکت دارند اما تا به امروز احزاب اصول‌گرا به یک نام واحد نرسیدند و ماهیت جمنا باقی خواهد ماند.


باهنر به هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تلاش دشمنان برای ایجاد فتنه ۹۸ اشاره کرد و افزود: مهمتر از جنگ اقتصادی، جنگ رسانه‌ای است و دارند تلاش توأمان می‌کنند و به همین دلیل رهبر معظم انقلاب ورود کردند و تأکید داشتند که بودجه ۹۸ یک بودجه عادی نیست و وضعیت اضطراری دارد. همچنین باید در بودجه ۹۸ به مقوله اقتصاد، تولید، اخذ مالیات از افرادی که مالیات پرداخت نمی‌کنند و شفافیت توجه ویژه‌ای کند. باید تلاش کنیم تا در سال ۹۸ که سال انتخابات است مردم را از مشارکت در انتخابات مأیوس نکنند و این ممکن است تبدیل به فتنه شود.


دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره لوایح چهارگانه و ایراداتی که به آن وارد است، گفت: این لوایح و طرح‌ها با سیاست‌های کلی نظام نباید باشند و فرصت‌های چهار ماهه و ۶ ماهه که در خصوص تصویب لوایح چهارگانه داده می‌شود، موضوعات تعاملی است و انتظار می‌رود که با کمی تغییر و تطبیق آن با برخی از ملزومات داخلی به تصویب برسد.


باهنر به ایجاد تأخیر در برگزاری انتخابات خانه احزاب اشاره کرد و گفت: خانه احزاب جای رقابت نیست و این خانه باید مشترکاً توسط جناح اصول‌گرا و اصلاح‌طلب اداره شود. این تأخیری که به‌وجود آمد همزمان شد با اصلاح اساسنامه تشکیل احزاب و من اعتقاد دارم و بارها هم گفتم خیلی از این احزاب که به وجود آمده‌اند فقط یک برگه کاغذ است که در کیف آقا و خانمی است برای روز مبادا، لذا برخی از این احزاب توانستند شرایط خود را با اصلاحات جدید تطبیق دهند و در انتخابات پیش رو همه احزاب حضور خواهند داشت، پس خانه احزاب جایی است برای مشارکت همه احزاب نه رقابت میان احزاب.


وی در پاسخ به مواضع اخیر سعید حجاریان که مردم را به نافرمانی مدنی تشویق کرده بود، گفت: سعید حجاریان در انتخابات دولت و مجلس اخیر خودش گفت که مطالبات را باید از طریق صندوق رأی محقق کرد اما جدیداً بر نافرمانی مدنی تأکید می‌کند که این از مسیر دموکراسی خارج می‌شود و نیت دیگری را در پی خواهد داشت.


باهنر درباره فتنه دی ۹۶ اظهار کرد: درست است که مردم به همه ما مسئولان انتقاد دارند اما وقتی مسئله امنیت پیش بیاید مردم همه مخالفان نظام را پس می‌زنند.


انتهای پیام/۴۰۷9/ن


انتهای پیام/

ارسال نظر