شنبه  10  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نماینده جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با آنا:

از محمود عباس خواستیم به توافقات امنیتی با اسرائیل پایان دهد/ لزوم احترام گذاشتن حکام عرب به نظر مردم در موضوع فلسطین

پنجشنبه 01 خرداد 1399 ساعت 12:07
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با بیان اینکه حکام عرب باید در موضوع فلسطین به نظر مردم احترام بگذارند، گفت: ما از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درخواست کردیم تا به توافقات امنیتی با رژیم صهیونیستی پایان دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) روز چهارشنبه گفت که رژیم صهیونیستی به تعهدات خود در معاهده اسلو عمل نکرده است. 

وی افزود: ما ملتی زیر اشغال هستیم و شخصیت حقوقیمان را قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان کشور فلسطین تعیین کرده است. اسرائیل نه‌تنها مفهوم بنیادین معاهده اسلو را نادیده گرفته، بلکه آن را لغو کرده و به تعهداتش عمل نکرده است. 

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز شامگاه سه‌شنبه گفت که رام‌الله توافق‌های خود با رژیم صهیونیستی و آمریکا را لغو خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نصرالله: شهید سلیمانی تکیه‌گاه بزرگی برای مقاومت بود

لزوم نقشه راه داخلی برای بازگرداندن وحدت به میان گروه‌های فلسطینی

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه غرب آسیا و محور مقاومت گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا گفت: موضع جهاد اسلامی فلسطین درباره توافقات امضا شده با رژیم صهیونیستی و توافق‌نامه اسلو همان موضع‌گیری قبلی است و چیز جدیدی نیست. جهاد اسلامی بارها از زبان رمضان شلح، دبیرکل و زیاد النخاله اعلام کرده است که ما خواستار نقشه راه داخلی برای بازگرداندن وحدت به میان گروه‌های فلسطینی با هدف مقابله با رژیم صهیونیستی هستیم.

ناصر ابوشریف 98

ناصر ابوشریف، نماینده جهاد اسلامی فلسطین در تهران

وی افزود: ما نخستین‌بار خواستار لغو توافق اسلو، به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی و پایان دادن به هماهنگی‌های امنیتی با دشمن صهیونیستی شدیم. ما در راستای مقابله با توطئه‌های رژیم اشغالگر در کرانه باختری و نوار غزه و بازگشت به مسیر صحیح گروه‌های ملی و در رأس آن‌ها جنبش فتح گام برداشته‌ و تأکید کرده‌ایم موضعمان شفاف است. ما نیازمند موضع‌گیری واقعی و قاطع تشکیلات خودگران فلسطین و سازمان آزادی‌بخش هستیم تا به‌طور رسمی و قطعی پایان هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی را اعلام کنیم و توافق اسلو لغو شود، زیرا با اوضاع کنونی هیچ توجیهی ندارد و در حکم مرده محسوب می‌شوند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تأکید کرد: جهاد اسلامی فلسطین راه حل دو دولتی را نیز قبول ندارد و خواستار به رسمیت نشناختن دشمن صهیونیستی است. طبعاً موضع‌گیری قطعی گروه‌های فلسطینی و مؤسسات قانونی همچون شورای ملی و شورای مرکزی بارها اعلام شده و حتی در زمینه لزوم توقف همکاری‌های امنیتی بیانیه صادر کردند، ولی تشکیلات خودگردان تاکنون هیچ پایبندی و توجهی به آن‌ها نداشته بود.

توافقنامه اسلو هیچ ارزشی ندارد

ابوشریف تصریح کرد: اکنون اوضاع فرق کرده است و ما از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان خواستیم روابط با رژیم صهیونیستی را قطع و اعلام کند توافق‌نامه اسلو دیگر هیچ ارزشی ندارد و همه نوع هماهنگی با اسرائیل پایان یافته است.

نشست خبری تحولات لبنان و فلسطین با حضور ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران

وی درباره روابط برخی کشورهای عربی با آمریکا عنوان کرد: ما به برخی کشورهای عربی می‌گوییم رابطه با آمریکا برای آن‌ها چیزی را محقق نخواهد کرد و حکام‌شان باید به نظر مردمان‌شان احترام بگذارند. ارتباط مستحکم حکام عربی با ملت‌هایشان ضامن قدرت و مشروعیت آن‌هاست. آن‌ها نباید موضوع فلسطین را دستاویز ارتقای جایگاهشان در نزد دولت آمریکا قرار دهند. این موضوع مقدس جای بازی ندارد و نمی‌تواند آلت دست برخی‌ها قرار گیرد.

به‌گفته ابوشریف، حکام عرب نباید از موضوع فلسطین برای خشنودی رئیس کاخ سفید و مؤسسات جنایتکار آمریکایی که به رژیم صهیونیستی کمک می‌کنند استفاده ابزاری کنند، ولی متأسفانه شاهدیم موضع‌گیری آن‌ها هیچ تناسبی با کشورهای عربی ندارد و فلسطین را در انتهای سرزمین‌های عربی و اسلامی می‌پندارند.

ابوشریف تأکید کرد: خاک فلسطین برای همه مسلمانان مقدس است و ننگ بر کسانی باد که فکر می‌کنند می‌توانند با موضوع فلسطین بازی کنند. شنیده شده است که در برخی کشورهای عربی برای فریب افکار عمومی مطالبی منتشر شده و مدعی هستند مردم می‌خواهند با اسرائیل ارتباط داشته باشند که این موضوع کذب است.

نظرسنجی‌ها قاطعانه نشان می‌دهند ملت‌های عربی خواهان محکومیت به رسمیت شناختن اسرائیل هستند و این رژیم را جنایتکار و غصب کننده خاک مقدس فلسطین می‌دانند و روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنند.

وی افزود: تنها 13 درصد اعراب خواهان ارتباط با اسرائیل هستند، ولی آن‌ها نیز از لحاظ قلبی و ایمانی به موجودیت اسرائیل ایمان ندارند و برای فلسطینیان حق تعیین سرنوشت، ایجاد دولت مستقل و بازگشت آوارگان قائل هستند.

انتهای پیام/4033/

http://ana.ir/i/491125
حاج قاسم در هر نقطه از ممالک اسلامی دغدغه قدس را داشت

حاج قاسم در هر نقطه از ممالک اسلامی دغدغه قدس را داشت

جمهوری اسلامی ایران امید مسلمانان منطقه است

جمهوری اسلامی ایران امید مسلمانان منطقه است

شانتاژ رسانه‌ای غرب برای بر هم زدن روابط ایران با مقاومت محکوم به شکست است / ایران، خواهان استقلال مقاومت

شانتاژ رسانه‌ای غرب برای بر هم زدن روابط ایران با مقاومت محکوم به شکست است / ایران، خواهان استقلال مقاومت

پروژه معامله قرن تنها ضربه به فلسطین نیست بلکه علیه تمام منطقه است

پروژه معامله قرن تنها ضربه به فلسطین نیست بلکه علیه تمام منطقه است

آمریکا با رفتاری نامتوازن درصدد تحمیل معامله قرن به فلسطینی‌هاست

آمریکا با رفتاری نامتوازن درصدد تحمیل معامله قرن به فلسطینی‌هاست