شنبه  09  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس مرکز مطالعات راهبردی امت واحده لبنان:

ملت عراق سیلی سختی به صورت آمریکا نواخت/ حق عراقی‌ها برای تشکیل حکومتی از جنس مقاومت

يكشنبه 06 بهمن 1398 ساعت 00:02
رئیس مرکز مطالعات راهبردی امت واحده لبنان با بیان اینکه جوانان شجاع با حضور در تظاهرات میلیونی خون تازه‌ای در رگ‌های عراق جاری کرده‌اند، گفت: ملت عراق سیلی سختی به صورت آمریکا زدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، روز جمعه تظاهرات میلیونی و ضد آمریکایی مردم عراق با هدف تأکید بر حاکمیت ملی این کشور و خروج نظامیان و نیرو‌های بیگانه از خاک عراق برگزار شد و یک همه‌پرسی مردمی را در این کشور عضو محور مقاومت رقم زد. مردم عراق با شرکت در این تظاهرات میلیونی مهر تأییدی بر موضوع خروج نظامیان تروریست آمریکایی‌ها از خاک کشورشان زدند و نشان دادند این موضوع اکنون مطالبه ملی مبدل شده است.

درواقع عملیات تروریستی آمریکا در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد که به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ابومهدی المهندس، نایب رئیس حشدالشعبی و شمار دیگری از هم‌رزمانشان منجر شد،  به روند خروج نظامیان آمریکایی از عراق سرعت بخشیده است.

آمریکا با تصویب قطعنامه خروج نظامیان خارجی از عراق در مجلس این کشور دومین سیلی سخت را بر پیکره نفوذ رو به افول خود در منطقه شاهد بود. نخستین سیلی، عملیات موشکی ایران علیه پایگاه عین‌الاسد، میزبان نظامیان تروریست آمریکایی بود که در پاسخ به عملیات تروریستی اطراف فرودگاه بغداد انجام شد.

سید فادی السید، رئیس مرکز مطالعات راهبردی امت واحده لبنان در گفتگو با خبرنگار حوزه غرب آسیا و محور مقاومت گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا گفت: تظاهرات میلیونی مردم عراق از لحاظ ارزش و جایگاه دقیقاً برابر حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به پایگاه عین‌الاسد، محل حضور نظامیان آمریکا بود. من معتقدم همان‌گونه که آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی فرمودند حمله موشکی سیلی سخت ایران به صورت آمریکا بود؛ مردم عراق با حضور در این تظاهرات میلیونی، سیلی جدیدی به صورت آمریکا زدند. 

فادی السید

سید فادی السید، رئیس مرکز مطالعات راهبردی امت واحده لبنان

وی افزود: تهدیدات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا علیه ملت عراق در برابر خروش میلیونی مردم این کشور هیچ ارزشی ندارد. آنها وزیر امور خارجه عمان را به‌عنوان میانجی به عراق فرستاده بودند تا از بغداد بخواهد از موضع خودشان درباره خروج نظامیان آمریکایی از منطقه خودداری کنند.

این تحلیلگر لبنانی گفت: آمریکا اکنون تنها دو گزینه پیش روی خود دارد؛ یا اینکه فوری نظامیان خود را از عراق خارج کند یا اینکه شاهد ویتنام دیگری در عراق و منطقه باشند. باید این نکته را بگویم که محور مقاومت تاکنون تحرک جدی از لحاظ نظامی، امنیتی و سیاسی از خود نشان نداده است و اگر بخواهیم اقدامی انجام دهیم، پایان آن به اخراج کامل نظامیان آمریکایی از منطقه منجر خواهد شد.

فادی السید گفت: همان‌گونه که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند، روز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و روز حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد دو روز از ایام‌الله است و من می‌خواهم این‌گونه بگویم که تظاهرات روز جمعه مردم عراق که با حضور جمعیت میلیونی انجام شد یکی دیگر از ایام‌الله است؛ زیرا عراقی‌ها اکنون در برابر شیطان بزرگ و استکبار جهانی ایستاده‌اند و شعار «کلّا کلّا آمریکا» سر می‌دهند و از موضع شجاعت، عزت و کرامت، آمریکای قلدر و شرور را عامل فتنه معرفی می‌کنند.

فادی السید

رئیس مرکز مطالعات راهبردی امت واحده لبنان تأکید کرد: جوانان شجاع امروز خون تازه‌ای در رگ‌های عراق جاری کرده‌اند و نشان داده‌اند این کشور مقاومت، همچنان در برابر استکبار جهانی ایستاده است و سر خم نمی‌کند. امروز می‌گویم اگر ترامپ بخواهد اقدامی برای انحلال حشدالشعبی انجام دهد و توهمات نخ‌نما شده خود را درباره اینکه «حشدالشعبی گروه تروریستی است» و «مردم آنها را قبول ندارند» به کار ببرد، خود را مقابل جمعیت میلیونی عراق قرار داده است که همه‌ آنها حشدالشعبی هستند. کل عراق حشدالشعبی است.

وی افزود: اگر کسی خواستار ادامه حضور نظامی عراق در آمریکا باشد خائن به ملت، کشور و جمعیت میلیونی عراق است. خائن به شهدا و پایمال‌کننده خون شهداست. خائن به خون فرماندهان مقاومت، حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس است. خائن به عزت و کرامت ملت عراق است. ملت عراق خواهان استقلال و حق تصمیم‌گیری هستند و حق دارند برای خود حکومتی از جنس مقاومت و ایستاده در برابر استکبار جهانی تشکیل دهند.

انتهای پیام/4106/4033/پ

http://ana.ir/i/468182
درخواست اعضای ائتلاف بین‌المللی از عراق به منظور تعیین جدول زمانی برای خروج از این کشور

درخواست اعضای ائتلاف بین‌المللی از عراق به منظور تعیین جدول زمانی برای خروج از این کشور

دولت عراق به پشتوانه راهپیمایی میلیونی مردم، خواستار خروج نظامیان آمریکایی شود

دولت عراق به پشتوانه راهپیمایی میلیونی مردم، خواستار خروج نظامیان آمریکایی شود

واکنش عراقچی به تهدید آمریکا برای ترور سردار قاآنی

واکنش عراقچی به تهدید آمریکا برای ترور سردار قاآنی

شیران مقاومت چیزی از آمریکا و مزدورانش باقی نخواهند گذاشت

شیران مقاومت چیزی از آمریکا و مزدورانش باقی نخواهند گذاشت

بیداری جدیدی همراه با گرایش تنفرآمیز نسبت به آمریکا در عراق پدید آمده است

بیداری جدیدی همراه با گرایش تنفرآمیز نسبت به آمریکا در عراق پدید آمده است

تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا مانند یک رفراندوم ملی است

تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا مانند یک رفراندوم ملی است

سروده قزوه برای تظاهرات ضدآمریکایی مردم عراق/ جهان مبهوت بانگ یا‌لثارات شما مانده‌ست

سروده قزوه برای تظاهرات ضدآمریکایی مردم عراق/ جهان مبهوت بانگ یا‌لثارات شما مانده‌ست

06/11/1398 09:53:17 ق.ظ
آنهاملت عراق نبودند بلکه اندک طرفداران مقتدی صدر بودند که برای به دست گرفتن حکومت ، له له میزنند و عطش رسیدن به قدرت دارند . اکثریت مطلق ملت عراق ، خواهان خروج همه نیروهای خارجی ازکشورشان و سرنگونی دولت وابسته و مزدورعراق هستند .