دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
13 مهر 1397 - 02:00
مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفتگو با آنا خبر داد:

افزایش کودکان خیابانی خارجی در تهران

مدیرکل بهزیستی استان تهران از پذیرش 3 هزار و 244 کودک کار و خیابانی در ۶ ماهه نخست امسال در مراکز آموزشی- حمایتی بهزیستی خبر داد و گفت: تعداد کودکان خیابانی خارجی نسبت به گذشته افزایش داشته است.
کد خبر : 315617

داریوش بیات‌نژاد، در گفتگو با خبرنگار جامعه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در مورد طرح رسیدگی به کودکان کار و خیابانی استان تهران اظهار کرد: طرح حمایتی- آموزشی کودک و خانواده را در استان تهران اجرا می‌کنیم، هم اکنون در سطح استان تهران 22 مؤسسه داریم که در این بخش فعال هستند و در 6 ماهه نخست سال 97 حدود 3 هزار و 244 کودک را پذیرش کردیم و خدمات متعددی را به آنها و خانواده‌هایشان ارائه کردیم.

وی ادامه داد: از این تعداد 504 نفر کودکان ایرانی و 2 هزار و 740 نفر نیز اتباع خارجی هستند.

به گفته بیات‌نژاد، در سال 96 حدود 3 هزار 639 نفر را در مؤسسات و مراکز تحت پوشش بهزیستی پذیرش کرده و خدمات مختلف آموزشی، حمایتی، روانشناختی و  روانشناسی متعددی را به آنها ارائه کردیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران یادآور شد: از این تعداد یک هزار و ۵۱ نفر ایرانی و ۳ هزار و ۵۸۸ کودک غیر ایرانی جزو اتباع خارجی بودند که این آمار نشان می‌دهد تعداد کودکان کار و خیابان خارجی نسبت به گذشته افزایش داشته است.

وی تأکید‌کرد: باید در این مورد آسیب‌شناسی و مطالعات کارشناسی و علمی لازم صورت گیرد و اداره اتباع خارجی و نیروی‌انتظامی هم باید بيشتر به این موضوع بپردازند، خصوصاً در زمینه ورود اتباع خارجی بدون مجوز قانونی که در کشور حضور دارند.

انتهای پیام/۴۰۴۴/خ

انتهای پیام/

ارسال نظر