دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 دی 1395 - 14:43

بهبودی ۵۶۰۰ کودک مبتلا به سرطان با حمایت موسسه محک

مدیرعامل موسسه خیریه محک، گفت: تعداد کودکان بهبودیافته محک بیش از ۵۶۰۰ نفر است که این موفقیت حاصل نیکوکاری مردمان است.
کد خبر : 146122

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، آراسب احمدیان با بیان آنکه ۷ دی به عنوان روز کودکان بهبودیافته از سرطان شناخته می‌شود، افزود: در محک سعی در تشخیص بیماری تعداد بیشتری از کودکان را در مراحل اولیه ابتلا به سرطان داریم و بر این اساس تلاش می‌کنیم تا هر روز دامنه حضور و خدمات‌رسانی محک را در سراسر ایران گسترش دهیم.


وی با بیان اینکه داوطلبان بخش مددکاری محک در ۲۶ بیمارستان‌ دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان در ۱۷ استان کشور حضور دارند، افزود: در بیست و پنجمین سال فعالیت محک به اطلاع جامعه می‌رسانیم که محک به پشتوانه همراهی نیکوکاران تاکنون بیش از ۲۵ هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت قرار داده است.


احمدیان توزیع عادلانه خدمات محک در سراسر کشور را یکی از مهم‌ترین گزینه‌های سومین برنامه استراتژیک سازمان برای افق ۱۴۰۰ دانست و ادامه داد: با توجه به بیانیه چشم‌انداز سازمان می‌کوشیم تا در سایه حمایت محک، هیچ خانواده‌ای در مسیر درمان فرزند خود تنها نماند و در تمام مسیر درمان همه حمایت‌های لازم را به طور یکسان در سراسر ایران دریافت کند.


وی با تاکید بر آنکه سال‌هاست برای تقویت این باور که سرطان درمان‌پذیر است تلاش می‌کنیم، افزود: در نهایت قدرشناسی از خانواده بزرگ محک اعلام می‌کنم که هم اکنون تعداد کودکان بهبودیافته محک بیش از ۵۶۰۰ نفر است که این موفقیت حاصل آرزوهای بزرگ دست‌اندرکاران محک و همت‌های بلند مردم نیکوکار این سرزمین است.


احمدیان با اشاره به اینکه محک در تلاش است تا با توسعه زیرساخت‌ها و همچنین توسعه کمی و کیفی فعالیت‌ها، به عنوان یکی از مؤسسات برتر در جهان مطرح شود و عملکرد آن افتخاری برای کشور باشد.


انتهای پیام/

برچسب ها: درمان سرطان
ارسال نظر