دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 تير 1403 - 16:52

الحوثی: تجاوزات اسرائیل به غزه آزمونی برای بشریت است

الحوثی: تجاوزات اسرائیل به غزه آزمونی برای بشریت است
رهبر انصارالله یمن گفت: تجاوزات وحشیانه اسرائیل به نوار غزه که از ۱۰ ماه گذشته همچنان ادامه دارد، یک آزمون واقعی برای تمام جامعه بشریت به شمار می‌رود.
کد خبر : 921879

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا،  سید عبدالملک الحوثی در سخنرانی امروز خود درباره تحولات غزه تصریح کرد: جنایات جنگی نسل کشی اسرائیل علیه مردم فلسطین، آزمونی برای وجدان و ارزش‌های مشترک انسانی جامعه بشری است.

وی افزود: سکوت جامعه جهانی در برابر جنایت نسل کشی در غزه به معنای از بین رفتن کرامت انسانی و حق حیات جوامع بشری است.

رهبر انصارالله اضافه کرد: کاری که دشمن اسرائیلی انجام می‌دهد، نقض همه چیز بر اساس یک بینش نادرست و توهین آمیز به جوامع بشری است.

وی در ادامه با اشاره به جنبش دانشجویی و تظاهرات در محکوم کردن آنچه در غزه اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: فاجعه فلسطین در ایجاد آگاهی و رفع تمام حجاب‌هایی که صهیونیست‌ها در بین مردم جهان به ویژه آمریکا و اروپا ایجاد کرده بودند، تأثیر بسزایی داشت.

سید الحوثی تصریح کرد:، اما مسئله خطرناک، بی تفاوتی کشور‌ها نسبت به تحولات فلسطین است کسانی که با دشمن صهیونیست همکاری می‌کنند و نقش خرابکارانه برای به بند کشیدن امت را دارند.

وی با بیان اینکه جنایت نسل کشی در غزه باید وجدان انسان را بیدار کند و احساس مسئولیت را در وجدان او برانگیزد، افزود: از جنایات فجیع دشمن، اعدام ۳ سالمند از یک خانواده بود که یکی از آنها در حین شکنجه به شهادت رسید و دو نفر با له شدن در زیر تانک‌ها اعدام شدند.

رهبر انصارالله گفت: آوارگان هدف بمب‌های هوشمند آمریکایی قرار می‌گیرند که از آنها در رویارویی با ارتش‌های بزرگ استفاده می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بسته بودن گذرگاه رفح اشاره کرد و گفت: بیش از دو ماه است که دشمن به بستن گذرگاه رفح به مصر ادامه می‌دهد و از ورود هرگونه مواد غذایی و تجهیزات پزشکی جلوگیری می‌کند.

سید الحوثی تأکید کرد در کرانه باختری، دشمن به هجوم به شهر‌ها و روستاها، ارتکاب قتل، آدم ربایی، و تخریب خانه‌ها و زیرساخت‌ها ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: آمریکا موضوع تظاهرات در حمایت از فلسطین را به جنایت جنگی تبدیل کرد که مردم به خاطر آن پاسخگو، محاکمه و مجازات می‌شوند. آمریکایی‌ها و حامیان دشمن روی سکوت مردم حساب باز کردند و با این وجود تظاهرات در اروپا و غرب ادامه دارد.

سید الحوثی با اشاره به عادی سازی روابط مراکش و رژیم صهیونیستی گفت: ما به مردم مراکش درود می‌فرستیم که در مسیر رژیم دست نشانده خود، خائن به ملت، وفادار به اسرائیل و عادی شدن با آن نرفته‌اند. مردم مراکش وفاداری، تعلق، اصالت، انسانیت، ارزش‌ها و اخلاقیات خود را هنگامی که در سطح وسیعی در بسیاری از شهر‌ها برای حمایت از مردم فلسطین به میدان آمدند، نشان دادند.

رهبر انصارالله همچنین به عادی سازی روابط بحریم و رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: مسیر تحریم کالا‌های آمریکایی و اسرائیلی مسیر بسیار مهمی است. در بحرین تظاهرات و فراخوانی برای تحصن تحت عنوان تحریم رژیم صهیونیستی در راستای حمایت و وفاداری و استواری در موضع حامیان فلسطینی وجود دارد.

وی در ادامه به عملیات‌های گردان‌های القسام طی روز‌های اخیر علیه اشغالگران پرداخت و افزود: هفته گذشته شاهد عملیات‌های منحصر به فرد عملیات‌های القسام، سرایا القدس و گروه‌های مختلف فلسطینی بودیم. گروه‌های جهاد و مقاومت از تجربیات دوره گذشته در بهبود عملکرد خود با وجود گستردگی تهاجم و محاصره بهره می‌برند.

سید عبدالملک الحوثی خاطرنشان کرد: یکی از شگفتی‌های هفته گذشته این بود که یک گردان القسام که قبلاً دشمن اعلام کرده بود منهدم شده است، ۱۴ عملیات علیه اشغالگران انجام داد. این گردان با تنفس، تسلط، مهارت و تاکتیک‌های شگفت انگیز و مؤثر، خود را ترمیم کرد و فعالیت عملیاتی خود را احیا کرد.

وی در ادامه به جبهه‌های پشتیبانی در لبنان، یمن و عراق اشاره کرد و گفت: حمایت این کشور‌ها از فلسطین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و معادله جدیدی در این مرحله از درگیری با دشمن را رقم زد.

سید الحوثی خاطرنشان کرد: پیش از این هرگز از جانب کشور‌های عربی از مردم فلسطین و مجاهدان آنها به اندازه‌ای که اکنون در جبهه‌های پشتیبانی وجود دارد، حمایت نظامی نشده است، این در حالی است که جبهه‌های پشتیبانی با فشار‌های زیادی مواجه بوده و همچنان با فشار‌های مختلف با هدف توقف حمایت‌ها و جدایی از مردم فلسطین مواجه هستند.

رهبر انصارالله همچنین به نقش حزب الله لبنان در مقابله با رژیم صهیونیستی پرداخت و افزود: جبهه حزب الله مؤثر و قوی است و شهدایی در سطح فرمانده در جنگ غزه داده است. جبهه حزب الله یکصد هزار افسر و سرباز را بازداشت و مواضع دشمن اسرائیل را در شمال فلسطین منهدم کرد و ده‌ها هزار غاصب را از پایگاه‌های شهرک سازی بیرون راند.

وی با بیان اینکه جبهه حزب الله تولیدات صنعتی اسرائیل به ویژه در شمال فلسطین را به شدت مختل کرده است، تصریح کرد: یکی از برجسته‌ترین عملیات‌های حزب الله در این هفته، هدف قرار دادن مرکز شناسایی اسرائیل در کوه حرمون برای اولین بار از زمان جنگ اکتبر ۱۹۷۳ بود.

سید عبدالملک الحوثی تأکید کرد جبهه مقاومت اسلامی عراق در هفته جاری ۳ عملیات علیه اهداف حیاتی و حساس دشمن اسرائیلی انجام داد. انجمن اروپایی حمایت از حیوانات تحت تاثیر عملیات مشترک مقاومت اسلامی و ارتش یمن اعلام کرد کشتی حامل احشام به حیفا مورد حمله پهپاد‌ها در دریای مدیترانه قرار گرفت اعلام انجمن مذکور برای تعلیق تمامی محموله‌های خود تا پایان عملیات در دریای مدیترانه یک تحول مهم است.

وی خاطرنشان کرد: همزمان وبگاه امداد سازمان ملل اعلام کرد که عملیات مشترک ارتش یمن و مقاومت عراق بر ترافیک کشتیرانی در شرق مدیترانه تأثیر گذاشته است.

رهبر انصارالله اضافه کرد: یکی از مهمترین عملیات‌های جبهه یمن در این هفته، هدف قرار دادن یک کشتی آمریکایی در شمال شرق جزیره سقطری بود.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند ناو هواپیمابر برای جنگ با قدرت‌های بزرگ آماده بود، اما اکنون در حال نبرد با یک گروه چریکی زمینی است که هیچ قدرت دریایی ندارد.

سید الحوثی گفت: موسسه مطالعات امنیت اسرائیل در مطالعه خود تأیید می‌کند که یمن دارای سلاح‌هایی است که این کشور را قادر به انجام حملات مرگبار می‌کند.

رهبر انصارالله ادامه داد: در این هفته آمریکایی‌ها ۸ حمله در الحدیده و الحجه انجام دادند و مجموع بمباران‌ها از اول ماه رجب تاکنون به ۵۷۰ حمله و بمباران دریایی می‌رسد. تعداد شهدای تجاوزات آمریکایی-انگلیسی در نبرد فتح موعود و جهاد مقدس به ۵۷ شهید و ۸۷ مجروح رسید.

سید عبدالملک الحوثی ادامه داد: آمریکا پس از اینکه متوجه شد عملیات هایش بیهوده است، سعی کرد عربستان سعودی را در آغاز یک حمله و اقدام بی سابقه در عرصه اقتصادی دخالت دهد.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها از ما می‌خواهند که حمایت از غزه را متوقف کنیم و فضایی را برای عبور کشتی‌های اسرائیلی از دریای سرخ باز کنیم. سعودی‌ها در حمایت از آمریکا برای توقف عملیات پشتیبانی کار می‌کنند و این مصداق حماقت به تمام معناست.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته