دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 تير 1403 - 18:41
نشست صمیمی با قهرمانان ورزشی شاغل در شهرداری تهران؛

به سمت دیپلماسی ورزشی پیش می‌رویم / ایجاد حکمرانی ورزشی، یک ضرورت است

به سمت دیپلماسی ورزشی پیش می‌رویم   ایجاد حکمرانی ورزشی، یک ضرورت است
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: یکی از راه های ایجاد تعامل در جامعه، استفاده از ورزش است.
کد خبر : 921769

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا،با برگزاری نشست صمیمی معاون امرو فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران  با قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی شاغل در شهرداری- که صبح روز 20 تیرماه در تالار ایوان شمس برگزار شد-توکلی زاده به ظرفیت‌های قهرمانان و مربیان ورزشی در ساخت و تولید "معنا" در زندگی، اظهار داشت: شما می توانید برای نسل های آتی، معنای جدیدی از زندگی تولید کنید. یعنی به آن ها القا کنید که  می توانند قله ها را فتح کنند و زیستی با معنا داشته باشند. این امر با آموزش به دست نمی آید بلکه با "چگونه زیستن" حاصل می شود؛ یعنی همان کاری که مربی انجام می دهد. 

وی ادامه داد: یک استاد، مهارت و تکنیک را تعلیم می دهد و یک مربی زندگی را یاد می دهد . چنانچه این دو با هم یکی شوند، مربیان، اساتید بزرگ زندگی می شوند.

ایجاد "حکمرانی ورزشی" یک ضرورت است

توکلی زاده همچنین ضمن استماع چالش های مطرح شده از سوی قهرمانان و پیشکسوتان حاضر در جلسه، در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع حکمرانی ورزش در جامعه پرداخت و گفت: اداره ی جامعه از طریق ورزش امری منسوخ شده است. الان در دنیا از ورزش برای پیشبرد اهداف کلان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استفاده می کنند و ما نیز باید چنین دیدگاهی به ورزش شهروندی داشته باشیم.

به سمت دیپلماسی ورزشی با کشورهای منطقه می رویم

وی افزود: ما در مسابقات کلانشهرها(شهر قهرمان) دیدیم که که این رقابت ها چگونه موجب تعامل بیشتر بین کلانشهرها شد. توصیه من به مدیرعامل سازمان ورزش هم این است که از این فرصت در عرصه روابط اجتماعی استفاده  شود و به سمت دیپلماسی ورزشی با کشورهای منطقه برویم.

در ادامه این جلسه قهرمانان حاضر نیز به بیان دیدگاه‌ها و  نظرات خود پیرامون چالش‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود ورزشی در فضای مدیریت شهری پرداختند. 

 

موفقیت خود را مرهون حضور قهرمانان هستیم

اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز ضمن استماع مطالبات و دیدگاه‌های مطرح شده، موفقیت های سازمان متبوع خود را مرهون همکاری موثر و بی بدیل قهرمانان در عرصه ورزش شهروندی برشمرد و افزود: این حضور ارزشمند را ارج می نهیم و با برنامه‌ریز‌های دقیق و آسیب شناسی، درصدد رفع نواقص هستیم تا بهترین و مطلوب‌ترین خدمات را در عرصه رویدادها و نیز بهره‌مندی از اماکن و فضاهای ورزشی به شهروندان تهرانی ارائه دهیم چرا که این امر، شایسته ام‌القرای پایتخت کشورهای اسلامی است. 

گفتنی است در این نشست مدال آوران آسیایی و جهانی در رشته های مختلف ورزشی از جمله فوتبال، تکواند، جودو، کشتی، وزنه برداری، والیبال، دوومیدانی، کاراته، فوتسال، فوتبال ناشنوایان، گلبال، کیک بوکسینگ، کمانگیری روی اسب، بوکس و شمشیربازی حضور داشتند و در پایان از قهرمانان حاضر تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

برچسب ها: شهرداری تهران
ارسال نظر
هلدینگ شایسته