دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 تير 1403 - 17:30
قالیباف پیش از سفر به روسیه مطرح کرد؛

فرصت خوب ایران برای گسترش روابط با کشورهای بریکس

فرصت خوب ایران برای گسترش روابط با کشورهای بریکس
رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از سفر به روسیه گفت: در بریکس بیش از ۲۵۰ نشست کارشناسی در حوزه‌های مالی، پولی، اقتصادی و مسائل فرهنگی، اجتماعی برقرار می‌شود و این فرصت بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی ایران که روابط خود با کشورهای بریکس را توسعه بدهد.
کد خبر : 921754

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل پیش از سفر به روسیه اظهارکرد: در بریکس بیش از ۲۵۰ نشست کارشناسی در حوزه‌های مالی، پولی، اقتصادی و مسائل فرهنگی، اجتماعی برقرار می‌شود و این فرصت بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی ایران که روابط خود با کشورهای بریکس را توسعه بدهد.

وی افزود: یکی از موضوعات مهمی که در بریکس هست آنجا سیستم‌های پولی مالی مستقلی جدا از بقیه سیستم‌های بین‌المللی دارد سیستمی به نام پی دارد که می‌توانند کشورها با هم تبادلات مالی پولی و تجاری خودشان را انجام بدهند.

قالیباف تأکید کرد: اخیراً دیدید که در کنگره آمریکا مصوباتی را تصویب کردند که هم چین هم روسیه و هم ایران را تحت فشار قرار بدهند. طبیعتاً این نشست‌ها می‌تواند از این فشارها پیشگیری بکند و بتواند توسعه و هم امنیت جهانی و منطقه‌ای را عادلانه بکند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته