دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مکه و مدینه در حال خالی شدن از زائران ایرانی است

مکه و مدینه در حال خالی شدن از زائران ایرانی است
تازه‌ترین آمار ستاد عملیات مکه مکرمه حکایت از آن دارد که تعداد زائران ایرانی در سرزمین وحی تا بامداد امروزبه کمتر از ۱۷ هزار نفر رسید.
کد خبر : 921641

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، ستاد عملیات مکه مکرمه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد تعداد زائران ایرانی در سرزمین وحی امروز چهارشنبه (۲۰ تیرماه) به کمتر از ۱۷ هزار نفر رسید که در قالب ۱۲۲ کاروان در هتل‌های این دو شهر مستقر هستند.

براساس این اطلاعیه تا بامداد امروزدر مجموع بیش از ۷۰ هزار نفر از زائران و عوامل در قالب ۵۰۰ کاروان از دو فرودگاه مدینه و جده به میهن اسلامی بازگشتند که این تعداد نزدیک به ۸۰ درصد از ۸۷ هزارو ۶۵۰ زائری هستند که در حج تمتع امسال به سرزمین وحی اعزام شدند.

در این اطلاعیه آمده است تا بامداد امروز حدود ۵ هزار زائر در قالب ۳۷ کاروان در مدینه و بیش از ۱۱ هزار نفر دیگر نیز در مکه اسکان دارند. بدین ترتیب تاکنون بیش از ۷۶ هزار نفر از زائران و عوامل کاروان‌های ایرانی از مکه خارج شده اند و این دو شهر درحال خالی شدن از حجاج ایرانی است.

در این اطلاعیه تعداد پرواز‌ها از دو فرودگاه مدینه و جده به مقصد ۲۱ ایستگاه پروازی در کشورمان ۲۰۶ و ۹۳ پرواز اعلام شده است.

گفتنی است آخرین پرواز زائران، عوامل و کارگزاران حج ۱۴۰۳ نیز در ۲۳ تیرماه از فرودگاه جده راهی ایران اسلامی خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته