دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با حضور سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد؛

مجلس روضه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه/ رونمایی از مجموعه آثار شهید خدمت

مجلس روضه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه  رونمایی از مجموعه آثار شهید خدمت
مراسم روضه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با حضور هنرمندان، اهالی رسانه و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.
کد خبر : 921628

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مراسم روضه فرهنگ، هنر و رسانه در رثای اهل بیت(ع) و به یاد شهید جمهور، با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند معاون فرهنگی، محمود سالاری معاون هنری، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، هاشمی معاون حقوقی، محمد خراسانی‌زاده، مدیر هنرهای تجسمی، قاضی‌زاده هاشمی و... پیش از ظهر بیستم تیر ماه در تالار وحدت برگزار شد.

مجری این مراسم نجم‌الدین شریعتی بود و او برنامه را با بیان خاطره‌ای از آخرین دیدارش با شهید رییسی آغاز کرد و سپس کلیپی از شهید جمهور به نمایش درآمد.

در ادامه احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پشت تریبون قرار گرفت و‌ گفت: این جلسه به یاد شهید رییسی برپا شده، انشاالله مقبول عنایت اباعبدالله قرار بگیرد و ثوابش هدیه‌ای به پیشگاه رئیس جمهور شهید باشد. شاید ما توانایی تقدیر از رئیس جمهور شهید را نداشته باشیم و این جلسه بضاعت‌مان بود که از زحماتش قدردانی کنیم.

در ادامه مراسم احمد علوی (شاعر) پشت تریبون قرار گرفت و شعری که برای شهید جمهور خوانده بود، تکرار کرد:

تو را که با صفایی می‌شناسند ،شهیدان خدایی می‌شناسند
تو را در جاده خدمت به مردم، بهشتی و رجایی می‌شناسند

سپس بخشی از مستند مجتبی امینی با عنوان پرواز در مه پخش شد. 

در ادامه با حضور محمد مخبر، محمدمهدی اسماعیلی، حجت الاسلام اقاتهرانی و خانم دکتر رییسی همسر شهید رییسی از مجتبی امینی تقدیر شد و سپس قاضی زاده هاشمی هم به جمع اضافه شد و از پوستر رییس جمهور شهید که با تکنیک خط نقاشی و اشعار شاعران ایینی کشور و کتب مرتبط با شهید جمهور به زبان های مختلف منتشر شده، رونمایی شد. 

سپس با حضور مسئولان از خانواده شهید ابراهیم رییسی ، ریحانه و هانیه سادات رییسی دختران شهید رییسی با تابلویی از صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) تقدیر شد. 

در ادامه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پشت تریبون در صحبت هایی گفت: شهید رییسی در ملکوت اعلا بین بزرگان و صلحا قرار دارد ولی برای ما و علاقه مندانشان حسرت و اه و ناله باقی ماند ، من احساساتم را در این جلسه نمیتوانم ابراز کنم، بویژه از حضور فرزندان گرامی رییس جمهور شهید که در جلسه حاضر هستند، میخواهم تشکر کنم.

وی در ادامه افزود: من از همه عزیزان حاضر در این مراسم تقدیر و تشکر میکنم،  در پناه خداوند باشید. 
اصحاب فرهنگ و هنر رسانه در همه رویدادها کنار ما بودند و حس اتحاد، وحدت و خویشاوندی بین ما به وجود آمد.

سپس کلیپی از روضه های شهید رئیسی پخش شد و حاج مرتضی طاهری برای مداحی روی سن تالار وحدت قرار گرفت. 

طاهری در صحبت هایی گفت: شب جمعه قبل افتخار داشتم بر مزار شهید رییسی مشهد باشم، عزت دست خداست و ایشان عزتشان تشییع جنازه بی سابقه شان بود،  یک عده در این مدت حرمت شکنی کردند اما عزت دست خداست. 

سپس خانم دکتر رییسی در صحبت هایی گفت:  از حضرت اقا تشکر میکنم ما قبل مسئولیت های قوه قضاییه و ریاست جمهوری مورد توجه بودیم ولی بعد از شهادت خیلی ایشان مراقب ما بود ، من دنبال نوشته ای بودم که از ایشان تشکر کنم ما مکرر خدمت ایشان بودیم و‌ واقعا ایشان مثل ما عزادار بودند.   

وی در ادامه افزود: یک صحنه عجیبی در ماجرای شهادت حاج اقا رییسی پیش امد و ان هم اقبال مردم دنیا و سوگواری شان بود که صرفا  سیاسی نبود، خانواده. سید حسن نصرالله، خانواده شهدای مقاومت و دیگر شهدا همه پشتیبان ما بودند.  حاج اقا شهید شدند ولی هنوز دشمنان هستنذ و هنوز هم قلم اشتباه و خطا وجود دارد.

وی درباره حرکت سیدالشهدا  و جامعه شناسی که داشته گفت:  طبق نظریه  شهید صدر بعضی چیزها سنت تغییر ناپذیر است. در سال ۶۱هجری خواستند خیلی چیزها را پیاده کنند اما نشد و این در دوره دیگر ائمه هم رخ داد. ما یک دوره سه ساله ای در کسوت ریاست جمهوری شهید رییسی داشتیم، برخی گستاخان تلاش دارند شهید را با چیزهایی خراب کنند که  جزو افتخارات ماست. من در عرصه دیپلماسی خاطرم هست دیپلماسی ما گرفتار یک وضعیت سیاسی وابسته شده بود در سایر عرصه ها هم تلاش زیاد شد که انشالا ثمراتش را دولت های بعدی می برند اقایان زحمت ها را کشیدند دولت بعدی نیاز به زحمت بیشتری ندارد. 

سپس حاج حامد کاشانی برای مداحی پشت تریبون قرار گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته