دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 تير 1403 - 09:13
با اعلام فدراسیون جهانی تیراندازی

محمد بیرانوند، جوان‌ ترین ورزشکار المپیک پاریس

محمد بیرانوند، جوان‌ ترین ورزشکار المپیک پاریس
فهرست نهایی تیراندازان المپیک 2024 پاریس توسط فدراسیون جهانی اعلام شد.
کد خبر : 921581

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، فهرست نهایی تیراندازان حاضر در المپیک 2024 پاریس توسط فدراسیون جهانی اعلام شد. بر این اساس 340 تیرانداز از 81 کشور و دو عضو دیگر از تیم پناهندگان کمیته بین المللی المپیک (IOC) در پاریس حضور خواهند داشت. چین و هند با 21 ورزشکار بیشترین تعداد نماینده در رشته تیراندازی را در المپیک 2024 پاریس دارند. البته با توجه به اعلام برخی از کشورها، یک تیرانداز در دو بخش تیراندازی خواهد کرد که بر این اساس این 342 ورزشکار در 432 خط استارت شرکت خواهند کرد.

مسن ترین تیرانداز با 60 سال سن

نینو سالوکوادزه، از گرجستان با 55 سال در ماده تپانچه 25 متر زنان در دهمین المپیک خود به صورت متوالی شرکت می کند و این تعداد حضور با رکورد یان میلار، سوارکاری از کانادا برابری می کند. سالوکوادزه همچنین در بازی‌های ریو 2016 عنوان اولین مادری را لقب گرفت که  در همان تیم پسرش نیز حضور دارد. این تیرانداز گرجستانی که مجموعه کاملی از مدال های المپیک را در اختیار دارد، مسن ترین ورزشکار تیراندازی در این بازی ها نخواهد بود بلکه لئونل مارتینز 60 ساله از ونزوئلا عنوان مسن ترین تیرانداز این دوره را در اختیار دارد.

جوان ترین ورزشکار از ایران

امیلی جاگی 15 ساله که امسال در تفنگ 50 متر سهمیه المپیک را کسب کرد و اگر تابستان امسال در پاریس مسابقه می داد، جوان ترین المپیکی ورزش تیراندازی می شد اما او جایی در تیم سوئیس نداشت و همراه این تیم در المپیک شرکت نمی کند به این ترتیب جوان ترین ورزشکار شرکت کننده در پاریس 2024، محمد بیرانوند 15 ساله خواهد بود که سهمیه المپیک را برای ایران به دست آورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته