دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
زمانی خبر داد؛

ارتقای سامانه زنجیره تأمین تجهیزات و ملزومات پزشکی

ارتقای سامانه زنجیره تأمین تجهیزات و ملزومات پزشکی
معاون دفتر فناوری اطلاعات و سامانه‌های سلامت سازمان غذا و دارو از ارتقای سامانه زنجیره تأمین حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.
کد خبر : 921578

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، ابراهیم زمانی معاون دفتر فناوری اطلاعات و سامانه‌های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: در سامانه مذکور امکان رصد انتقال کالا و موجودی آن در انبار مجازی شرکت‌های تأمین‌کننده، توزیع‌کننده، مراکز درمانی، آزمایشگاه‌ها و…، بر اساس سری ساخت، تعداد، قیمت کالا ایجاد شده است که امکان پایش توزیع عادلانه در سطح کشور را فراهم نموده است.

وی افزود: تاکنون پایش و صدور GLN برای مراکز درمانی و شرکت‌های تأمین‌کننده به خوبی انجام شده است و برای شرکت‌های توزیع‌کننده و اصناف در دست اقدام است.

معاون دفتر فناوری اطلاعات و سامانه‌های سلامت سازمان غذا و دارو ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن کالا‌های حوزه دیالیز و درمان ناباروری در فاز پنجم کالا‌های مشمول استعلام شناسه رهگیری در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی، برای مراکز همودیالیز و جراحی محدود و درمان ناباروری که فاقد کد GLN هستند، در صورت ارسال مشخصات توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه‌ها GLN تولید خواهد شد.

زمانی افزود: پیگیر هستیم تا تغییرات قیمت در حوزه تجهیزات پزشکی به تمامی سامانه‌های اطلاعاتی بیمارستان و بیمه‌ها ارسال شود و سیستم یک‌پارچه‌ای در کشور در این خصوص ایجاد شود.

انتهای پیام/

برچسب ها: تجهیزات
ارسال نظر
هلدینگ شایسته