دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

بازگشت ۷۵ درصد حجاج به میهن اسلامی

بازگشت ۷۵ درصد حجاج به میهن اسلامی
بازگشت زائران حج تمتع به کشور که از اول تیرماه آغاز شده است به مرز ۷۵ درصد رسید.
کد خبر : 921390

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، بازگشت زائران حج تمتع به کشور که از اول تیرماه آغاز شده است با انتقال بیش از 65 هزار نفر از زائران و عوامل به ایران به مرز 75 درصد رسید.

بر اساس آخرین اطلاعیه ستاد عملیات ، تا بامداد امروز بیش از 7100 زائر در قالب 52 کاروان در مدینه و نزدیک به 14 هزار نفر دیگر در قالب 100 کاروان در مکه حضور دارند که حدود 25 درصد از زائران و عوامل باقیمانده در عربستان را شامل می شوند. 

بر اساس این اطلاعیه ، بیش از 46 هزار زائر در قالب 329 کاروان از طریق فرودگاه مدینه و نزدیک به 20 هزار نفر دیگردر قالب 141 کاروان از طریق فرودگاه جده  به میهن اسلامی بازگشته‌اند.

گزارش ستاد عملیات حج ۱۴۰۳ حاکیست که تا بامداد امروز 197  پرواز از فرودگاه مدینه و 84 پرواز از فرودگاه جده به مقصد ایستگاههای پروازی در کشورمان انجام و زائران 470 کاروان به میهن اسلامی منتقل شدند.

زائران این تعداد  از کاروان ها حدود 25 درصد از 87 هزار و 650 زائر و عوامل کاروان‌های کشورمان در حج تمتع امسال می‌باشند. 

پروازهای بازگشت حجاج به ایران از طریق دو فرودگاه جده و مدینه از یکم تیرماه آغاز شده است و آخرین پرواز زائران و کارگزاران اجرایی حج امسال 23  تیرماه از فرودگاه جده انجام خواهد شد.

ستاد عملیات حج تاکید کرده است که خدمات اجرایی اعم از حمل و نقل، زیارت دوره، اسکان، تغذیه و تدارکات، راهنمایی حجاج و… همچنین خدمات بهداشتی و درمانی به صورت طبیعی به زائران ایرانی در سرزمین وحی ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته