دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 تير 1403 - 10:24

محرومیت ۳ ساله سه ورزشکار ایرانی توسط ایران نادو

محرومیت ۳ ساله سه ورزشکار ایرانی توسط ایران نادو
با اعلام ایران نادو سه ورزشکار ایرانی ۳ سال محروم شدند.
کد خبر : 921378

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا و به نقل از ایران نادو، امید نجفی ورزشکار پاورلیفتینگ، محمد امین زهیر ورزشکار پاراپاورلیفتینگ و امیرعلی فریدی اسد کشتی گیر آزادکار به سه سال محرومیت از فعالیت در تمامی حوزه های ورزشی محکوم شدند. افسران کنترل دوپینگ ایران نادو نمونه داخل مسابقه(IC) امید نجفی ورزشکار پاورلیفتینگ را در تاریخ 16 فروردین ماه 1403 در خلال رقابتهای قهرمانی کشور در شهر ورامین اخذ نمودند، که پس از بررسی نمونه توسط آزمایشگاه مورد تایید وادا، وجود ماده ممنوعه "اکساندرولون" از گروه ماده ممنوعه S1 لیست مواد و روشهای ممنوعه وادا، در نمونه وی تایید شد.

با توجه به محرزبودن تخلف طبق بند 1-2 و 2-2 قوانین ملی مبارزه با دوپینگ ایران که شامل محرومیت 4 ساله می باشد. اما عطف به ماده 10-8-1 قوانین مبارزه با دوپینگ ایران و پذیرش اولیه تخلف و قبول مجازات معین شده توسط این ورزشکار، وی از یکسال کاهش دروه محرومیت بهره مند می گردد. لذا کمیته انضباطی ایران نادو "امید نجفی" را به مدت سه سال از تاریخ 1403/01/20 لغایت 1406/01/19 از کلیه فعالیت های ورزشی محروم کرد.

در خصوص "محمدامین زهیر"، نامبرده در تاریخ 17 بهمن ماه1402 در خلال مسابقات قهرمانی کشور پارا پاورلیفتینگ، توسط افسران کنترل دوپینگ ایران نادو در داخل مسابقه (IC) مورد نمونه گیری قرارگرفت که پس از بررسی نمونه در آزمایشگاه مورد تایید وادا، وجود ماده "متاندینون" از گروه S1 در  لیست مواد و روشهای ممنوعه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، تایید گردید. این تخلف ورزشکار، طبق قوانین مبارزه با دوپینگ ایران نادو شامل محرومیت 4 ساله می باشد. اما با توجه به پذیرش اولیه تخلف و قبول مجازات معین شده توسط ورزشکار و عطف به ماده 1-8-10 قوانین مبارزه با دوپینگ ایران حکم محرومیت وی با یک سال کاهش به سه سال محرومیت از تاریخ 1403/01/18 لغایت 1406/01/17 صادر شد.

ورزشکار سوم که حکم او نیز با توجه به پذیرش اولیه تخلف و قبول مجازات معین شده طبق قوانین مبارزه با دوپینگ ایران نادو، توسط کمیته انضباطی ایران نادو صادر گردید "امیرعلی فریدی اسد" کشتی گیر آزادکار می باشد، که در خلال مسابقات بین المللی کشتی آزادجوانان جام علی پناه (IC) در شهر خرم آباد، مورد آزمایش دوپینگ قرار گرفت. آزمایشگاه مورد تایید وادا مواد ممنوعه "تستسترون، نوراندروسترون، اتیوکولانولون، ترنبولون و ..." را از گروه S1 در نمونه ارسالی وی تایید کرد که طبق قوانین وادا محرومیت 4 ساله شامل وی می گردید، ولی با عنایت به پذیرش اولیه تخلف و قبول مجازات معین شده توسط ورزشکار و عطف به ماده 1-8-10 قوانین مبارزه با دوپینگ ایران که وی را مستحق کاهش یک ساله دوره محرومیت می داند، کمیته انضباطی ایران نادو حکم محرومیت وی را از تاریخ 1403/03/13 لغایت 1406/03/12 و به مدت سه سال صادر کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته