دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با انعقاد دو تفاهم‌نامه جداگانه؛

گسترش همکاری دانشگاه تهران و دو دانشگاه HSE روسیه و ماهسا مالزی

گسترش همکاری دانشگاه تهران و دو دانشگاه HSE روسیه و ماهسا مالزی
همکاری دانشگاه تهران با دانشگاه اچ اس ای روسیه و دانشگاه ماهسا مالزی، بر اساس تفاهم‌نامه‌های جداگانه‌ای که بین رئیس دانشگاه تهران و رؤسای این دو دانشگاه منعقد شد، گسترش پیدا می‌کند.
کد خبر : 921354

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا،  سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و نیکیتا آنیسیموف رئیس دانشگاه اچ اس‌ای روسیه در نشستی در باغ نگارستان تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد و توسعه روابط دانشگاهی، فرهنگی و مبادلات دانشگاهی از جمله تبادل دانشجو، تبادل تجربه در تدریس و انجام تحقیقات علمی و اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک بین دانشگاه تهران و مدرسه عالی اقتصاد HSE روسیه منعقد شد. توسعه برنامه‌های تبادل تجربه برای کارکنان اداری، انجام تحقیقات و انتشارات مشترک، برنامه‌ریزی و برگزاری رویداد‌های مشترک آموزشی، علمی و فرهنگی از دیگر محور‌های این تفاهم‌نامه است.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه ماهسا مالزی به امضای سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و «خیری بن‌عمر» سفیر مالزی در ایران رسید. بن‌عمر به نمایندگی از رئیس دانشگاه ماهسا مالزی این تفاهم‌نامه را امضا کرد.

تسهیل بازدید‌های آکادمیک اعضای هیئت علمی و محققان برای کنفرانس‌ها و سمینارها، تسهیل مبادلات دانشگاهی، انتشارات دانشگاهی و فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک، تسهیل فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان جهت شرکت در دوره‌های کارآموزی، اجرای دوره‌های مشترک و تسهیل تبادل اعضای هیأت علمی و دانشجویان از محور‌های این تفاهم‌نامه است.

تفاهم‌نامه‌های همکاری بین دانشگاه تهران و دو دانشگاه HSE روسیه و ماهسا مالزی در حاشیه دیدار سفرا، نمایندگان سفارتخانه‌ها و رؤسای دانشگاه‌ها از ۱۲ کشور با رئیس دانشگاه تهران در محل باغ نگارستان منعقد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته