دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نقش مهم مادۀ اکتیو CUBE۳ در رفع چینوچروک‌های پوست

نقش مهم مادۀ اکتیو CUBE۳ در رفع چینوچروک‌های پوست
واژۀ CUBE۳ به‌عنوان عنصری کلیدی در محصولات محافظت از پوست، بهزودی کلید واژه‌ای حیاتی در این نوع محصولات خواهد بود که تفاوت‌ها براساس آن رقم می‌خورد.
کد خبر : 921264

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، واژۀ CUBE3 به‌عنوان عنصری کلیدی در محصولات محافظت از پوست، بهزودی کلید واژه‌ای حیاتی در این نوع محصولات خواهد بود که تفاوت‌ها براساس آن رقم می‌خورد. عنصری اثرگذار که می‌تواند نقش پررنگی در تحقق هدف سلامتی و زیبایی پوست ایفا کند تا یکی از خواسته‌های مصرف‌کنندگان این نوع محصولات آرایشی و بهداشتی محقق شود. «حسین رضایی»، دکتر داروساز، در گفت‌وگویی کوتاه دربارۀ ویژگی‌های ساختاری cube3 و نقش آن در جوانسازی پوست می‌گوید: یکی از علل اصلی خشکی پوست دهی دراته شدن و یا کم آبیِ میانبافتی به ویژه در سطح پوست است و آنچه باید در رفع خشکی پوست مورد اهمیت قرار گیرد، آبرسانی و حفظ آب میانبافتی پوست  خواهد بود. به همین جهت برای اینکه پوستِ باطراوتی داشته باشیم، علاوهبر اینکه باید به اندازۀ کافی آب و مایعات استفاده کنیم، باید از تبخیر آب پوست هم پیشگیری کنیم.

 او در ادامه با اشاره به تحقیقات صورت گرفته دربارۀ مادۀcube3  می‌گوید:  در بدن همۀ انسان‌ها و همۀ موجودات، مولکولی به نام اسید هیالورونیک وجود دارد که این مولکول‌ها به صورت مایعی چسبنده در میان غضروف‌‌ها و مفاصل باعث ایجاد لغزندگی و چرخش آنها میشود. محققان متوجه شدند که این مایعِ میانبافتی، هزاران برابر بیشتر از وزن خود، آب جذب می‌کند. به همین دلیل دست به کار شدند تا از آن در صنایع و تولید داروها و محصولات مراقبتی، مانند کرم‌های آبرسان، استفاده کنند.
در نهایت دانشمندان دریافتند، اسید هیالورونیک سه وزن مولکولی درشت مولکول، ریز مولکول و مولکول میانی دارد که وزن‌های مولکولی بالاتر در ساخت داروها، فیلرها و تزریقات بین مفصلی استفاده می‌شوند؛ درحالی‌که در صنایع زیبایی که نیاز به جذب پوستی به جهت اثرگذاری اهمیت دارد  وزن‌های مولکولی پایین‌تر بهدلیل خاصیت هومکتانتی که قادر به حفظ رطوبت است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رضایی با اشاره به دغدغۀ مصرف‌کنندگان این نوع از محصولات می‌گوید: در گذشته اغلب مردم برای حفظ طراوت و شادابی پوست از گلیسیرین که خاصیت حفظ رطوبت را دارد و به شدت موثر است، استفاده میکردند؛ اما تحقیقات نشان داده که وزن‌های مختلف هیالورنیک اسید تاثیرات متفاوتی دارند و وزن‌های مولکولی بالاتر میتوانند یک لایۀ پوششی روی پوست تشکیل دهند که مانع از دفع آب می‌شود و همچنین با جذب آب و انتقال آن به پوست موجب هیدراته شدن پوست خواهند شد.
 او با تشریح ویژگیهای CUBE3 می‌گوید: وزن های مولکولی پایین‌تر با وررود به پوست باعث تغذیه و رشد کلاژن میشود و همچنین بهعنوان تحریککنندۀ سلول‌های پوستی شناخته می‌شوند. خاصیت مهم و کلیدی وزن‌های میانی نیز پیرامون جذب و حفظ آب خواهد بود که در این موضوع نقش حیاتی ایفا می‌کنند. شایان  ذکر است که استفاده از محصولاتی که  این اکتیو را دارند  پوست را تا 24ساعت هیدراته نگه می‌دارند و تا 30درصد جذب اکتیوهای دیگر را افزایش می‌دهند.

Cube3 علاوه بر ایجاد کشسانی و خاصیت ارتجاعی در پوست و همچنین  پیشگیری از بروز  چین وچروک‌ ، تسکین دهندۀ قدرتمندی برای التهاب‌های مختلف است.  همچنین باید اضافه کرد که ترکیب این ماده با آلفا آربوتین در کاهش لک‌های قدیمی بسیار موثر واقع خواهد شد. با این حال  این مادۀ موثر هنوز از سوی برندهای ایرانی استفاده نشده است  و فعلاً فقط محصولات خارجی از فرمولاسیون‌های حاوی CUBE3 استفاده می‌کنند. باید دید آیا این ماده در آبرسانهای برندهای ایرانی هم استفاده می شود یا نه!

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته