دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
همایی خبر داد؛

پایش میدانی عرضه‌کنندگان تجهیزات پزشکی با بازدیدهای میدانی

پایش میدانی عرضه‌کنندگان تجهیزات پزشکی با بازدیدهای میدانی
سرپرست معاونت برنامه ریزی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، از پایش عرضه‌کنندگان تجهیزات پزشکی بر اساس بازدیدهای میدانی کارشناسان این سازمان خبر داد.
کد خبر : 921138

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، مودت همایی، با اشاره به اینکه کارشناسان تجهیزات پزشکی معاونت‌های غذا و دارو به‌منظور ارزیابی و صدور GLN از واحدهای صنفی منتخب تجهیزات و ملزومات پزشکی بازدید می‌کنند، گفت: شناسه مکان یک کد ۱۳ رقمی منحصربه‌فرد برای هر واحد عرضه‌کنندگان و توزیع کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی به منظور دسترسی به سامانه TTAC است و امکان رصد تجهیزات و ملزومات پزشکی را از تأمین کننده تا مصرف‌کننده فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: در بازدیدهای کارشناسان سازمان غذا و دارو از عرضه کنندگان تجهیزات پزشکی، مواردی چون موقعیت مکانی، رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی اداره کل تجهیزات پزشکی در خصوص استانداردهای انبار ملزومات پزشکی، الزام الصاق برچسب اصالت کالا و تاریخ انقضا کالاهای مصرفی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همایی با بیان اینکه برخی از کالاهای موجود در واحدهای صنفی به علت رعایت نکردن الزامات جمع‌آوری شده‌اند، گفت: بازدید از سایر واحدهای عرضه کنندگان و توزیع کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی در دست اقدام است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته