دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 تير 1403 - 13:40

اخذ رأی نزدیک به ۸۸ هزار ایرانی خارج کشور در دور دوم انتخابات

اخذ رأی نزدیک به ۸۸ هزار ایرانی خارج کشور در دور دوم انتخابات
سخنگوی ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: ۸۸ هزار و ۳۲۵ نفر از ایرانیان خارج کشور موفق به مشارکت در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری شدند.
کد خبر : 921058

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن اسلامی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور روز یکشنبه گفت: با هماهنگی‌ها خوبی که بین وزارت کشور و وزارت امور خارجه و تمهیدات لازم در نمایندگی‌های ایران در اقصی نقاط جهان انجام گرفت در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۰۰ شعبه بیشتر از انتخابات سال ۱۴۰۰ برای اخذ رای از ایرانیان خارج از کشور فعالیت داشتند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور آمار کل رای ایرانیان در خارج از کشور در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری را که در روز جمعه ۱۵ تیرماه برگزار شد ۸۸ هزارو ۳۲۵ رای اعلام کرد.

وی افزود: از مجموع این آرا ۳۶ هزار و ۱۶۹ نفر به آقای مسعود پزشکیان و ۵۰ هزار و ۲۰۶ نفر به آقای سعید جلیلی رای داده‌اند. اسلامی تعداد آرای باطله مرحله دوم انتخابات ریاست‌جمهوری در شعب خارج از کشور را نیز یک هزار ۹۵۰ رای اعلام کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با قدردانی از حضور و مشارکت ایرانیان خارج از کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: انتخابات مرحله اول و دوم چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری در ۱۳۶ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط جهان انجام شد و مقایسه آماری نشان می‌دهد در انتخابات امسال ریاست‌جمهوری نسبت به سال ۱۴۰۰ چهار برابر افزایش جمعیت رای دهنده ایرانیان خارج از کشور را داشته‌ایم.

وی افزود: حضور خوب ایرانیان خارج از کشور در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری در حالی انجام شد که ما شاهد برخی موانع و مزاحمت‌ها در راه مشارکت ایرانیان در برخی از کشور‌ها از جمله تظاهرات وابستگان به استکبار بودیم، اما هم‌وطنان عزیز به جهت اعتقاد به باور‌های ایرانی و انقلاب اسلامی بعضاً از مسافت‌های طولانی خود را به‌پای صندوق‌های رای رساندند و در انتخابات اخیر مشارکت کردند و این نشان از آن دارد که ایران و ایرانی پایدار هست و در صحنه‌های مختلف حماسه آفریده است.

مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری روز جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ برگزار شد و ملت ایران با مشارکت بیش از ۴۹ درصد آقای مسعود پزشکیان را به‌عنوان نهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته