دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 تير 1403 - 18:18
نشست مردمی رئیس‌جمهور منتخب حرم امام خمینی(ره)؛

پزشکیان: وعده دروغ ندادم و حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم

پزشکیان: وعده دروغ ندادم و حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم
رئیس‌جمهور منتخب تاکید کرد: من در این انتخابات وعده دروغ ندادم، حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است.
کد خبر : 920891

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، مسعود پزشکیان نهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم لحظاتی پیش به‌منظور تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی وارد حرم مطهر امام خمینی (ره) شد.

بر اساس این گزارش، پس از آئین تجدید میثاق، مراسم استقبال مردمی و گردهمایی تقدیر از فعالان ستادی پزشکیان در حرم مطهر برگزار خواهد شد.

با ورود زهرا پزشکیان دختر رئیس‌جمهور منتخب حاضران با تشویق‌های ممتد از او استقبال کردند.

اعضای ستادهای مردمی رییس جمهور منتخب با شعار «صلی علی محمد بوی خمینی آمد. صل علی محمد طبیب ملت آمد» از پزشکیان استقبال کردند. 

 پزشکیان طی سخنانی در این مراسم، با بیان اینکه «من از همه مردم با تمام وجود تشکر می‌کنم»، عنوان کرد: مردم واقعاً لطف کردند که حضور پیدا کردند و شور و شوق آفریدند و ما را نیز شرمنده خود کردند و من واقعاً شرمنده مردم هستم.

وی تأکید کرد: من در این انتخابات وعده دروغ ندادم، حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است؛ سال‌هاست که پس از انقلاب می‌آییم پشت تریبون می‌ایستیم و وعده می‌دهیم اما پشت سرمان به آنها عمل نمی‌کنیم؛ این بزرگ‌ترین اشکالی است که ما مسئولان با مردم داریم.

رئیس‌جمهور منتخب گفت: من در این روندی که پیش آمد و انتخاباتی که به طور آرامی برگزار شد و نهایتاً رأی‌ها توانست درست خوانده شود اول باید از مقام معظم رهبری تشکر کنم که قطعاً اگر ایشان نبود من تصور نمی‌کنم به این راحتی اسم ما از صندوق در می‌آمد.

پزشکیان با اشاره به در پیش بودن ماه محرم تأکید کرد: یکی از علل اصلی واقعه عاشورا این بود که عده‌ای وعده دادند امام حسین (ع) بروند و وقتی ایشان رفتند همه به او پشت کردند و به حرف و امضای خود پایبند نماندند و به وعده خود عمل نکردند و امام حسین و 72 تن از شهدا را تنها گذاشتند و این موجب خلق واقعه عاشورا شد که این خون 1400 سال است که این خون همچنان جریان دارد.

پزشکیان در ادامه خطاب به مردم عنوان کرد: ملت آگاه و عزیز ایران پیروزی‌تان مبارک باد کار را تمام کردید و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید؛ فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دل‌مردگی جامعه بازگرداندید از همه شما سپاسگزارم؛ در خلق این امید و رأی معنادار و تحول و اصلاح همه شمایی که به راه و رویکرد من یا نامزد رقیب رأی دادید یا در این انتخابات نیامدید برای من رأی دهید. آزمون بزرگ‌تری پیش روی ایران است آزمون عبور ایران از تنگناها چالش‌ها و بحران‌های پیش رو و آزمون کاستن از نگرانی‌های متعدد و متفاوت مردم برای داشتن یک زندگی بهتر.

وی تصریح کرد: قدردان وسعت نظر و گره‌گشای مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را برای مشارکت و رقابت و سلامت و نقش‌آفرینی بیشتر شهروندان و جریان سیاسی گشودند؛ در این عرصه همه اقشار و مذاهب بودند که همه جا را میدان گفت‌وگو و نقد بازاندیشی برای ایران کردند و حاصل همه این تلاش‌ها، رسیدن به فصل نو برای خدمت به مردم ایران شد؛ فصلی که بدنه علمی کارشناسی و تخصصی کشور نیز به زبان آمد و نشان داد که وضعیت خطیر است ولی می‌توان با تفاهم و اجماع و امید بسیاری از تهدیدات پیش رو را دور کرد و فرصت‌های تازه‌ای را برای پاسخگویی به مطالبات مردم ایجاد کرد.

رئیس‌جمهور منتخب اظهار داشت: امروز سرآغاز آن فصل فصلی نو است فصلی ماندن مردم در صحنه و فصل التزام حکومت به بازگشت به مطالبات مردم و فصل عمل کردن من به تعهداتم است و من به دستور خداوند متعهدم؛ من رأی مردم را طوقی سنگین بر گردن خود می‌دانم و تعهد می‌دهم که همچنان گوش شنوایی برای سخنان مردم و صدای بی صدایان و طردشدگان باشم.

پزشکان افزود: کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است مگر اینکه باز لطف خداوند و لطف حضور مردم چاره‌ساز شود و از این فصل به دنبال پیشبرد گفت‌وگو، همگرایی وفاق ملی خواهم بود. سخن امام خمینی (ره) را راهنمای عمل خود می‌دانم که ما همه با هم باشیم مملکت از خودمان است و همه بچه ایران هستیم. من تلاش می‌کنم که با تفاهم و همکاری با همه ارکان حاکمیت اعم از مجلس و قوه قضاییه تنش را از مقام سیاست دور کنم و امیدوارم نیز مجلس محترم با همکاری با رأی اکثریت مردم خود را برای همکاری رأی عبور کشور از بحران‌ها آماده کند.

وی با تأکید بر اینکه رقابت به پایان رسید و زمان رفاقت برای ایران فرا رسیده است، گفت: من اینجا در مرقد امام (ره) با امام شهیدان پیمان می‌بندم که راه امام و شهیدان را همچنان ادامه دهند و نگذارم که مسیر را از راه شهیدان و راه صالحان و درستکاران منحرف شود. ما خاک پای همه ایرانیان و نوکر هستیم و آمده‌ایم تا خدمتگزار همه مردم باشیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته