دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 تير 1403 - 15:19

کنعانی: اینک فصل همدلی و انسجام ملی برای پیشرفت و اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی ایران است

کنعانی: اینک فصل همدلی و انسجام ملی برای پیشرفت و اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی ایران است
سخنگوی وزارت امور خارجه امروز ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب، گفت که ملت بزرگ ایران یک بار دیگر در آزمون وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداری از ایران عزیز، سربلند برآمد.
کد خبر : 920870

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  امروز (شنبه)، پس از اعلام نتایج دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و مشارکت ۴۹.۸ درصدی مردم گفت: «اینک فصل همدلی، وحدت و انسجام ملی برای پیشرفت و اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی ایران است».

وی گفت که ملت بزرگ ایران یک بار دیگر در آزمون وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداری از ایران عزیز، سربلند برآمد.

دیروز (جمعه) ۱۵ تیر ماه دومین دور انتخابات ریاست جمهوری در سراسر ایران و ۹۸ کشور خارجی برگزار و مسعود پزشکیان با کسب ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای از مجموع ۳۰ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۹۳۱ رأی به عنوان نهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.

در این دور از انتخابات شاهد ۴۹.۸ درصدی مشارکت مردم بودیم و مسؤول برگزاری انتخابات در خارج از کشور علیرضا محمودی هم از افزایش ۲۰ درصدی مشارکت ایرانیان خارج از کشور در این دور از انتخابات در مقایسه با دور اول خبر داد.

پس از شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در سانحه بالگرد، انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شد. در دور نخست این انتخابات در هشتم تیر ماه، مسعود پزشکیان و سعید جلیلی به دور دوم راه یافتند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته