دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

معاملات روزانه برق در بورس انرژی ۱۷ درصد رشد کرد

معاملات روزانه برق در بورس انرژی ۱۷ درصد رشد کرد
حجم معاملات روزانه برق در بورس انرژی روز چهارشنبه سیزدهم تیرماه به ۶۷۸ هزار و ۳۹۸ کیلووات‌ساعت رسید که نسبت به‌روز قبل با رشد ۱۷ درصدی همراه شد.
کد خبر : 920813

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا از وزارت نیرو، از ابتدای معاملات شرکت‌های توزیع در تابلوی برق بورس انرژی تا چهارشنبه سیزدهم تیرماه تعداد ۲۶ نیروگاه دولتی و ۳۵ نیروگاه خصوصی مشغول عرضه برق بوده‌اند؛ در این مدت در مجموع ۳۶۰۶ معامله توسط ۳۹ شرکت توزیع نیروی برق رقم خورد.

همچنین حجم معاملات روزانه به ۳۸ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۷۹۱ مگاوات ساعت با متوسط قیمت ۱۲۰۰ ریال، حداقل نرخ ۸۵۰ ریال و نرخ معاملات به حداکثر قیمت ۱۳۹۰ ریال رسید.

روز چهارشنبه سیزدهم تیرماه حداکثر قیمت بورس به ۱۳۵۸ ریال برای هر کیلووات‌ساعت رسید که نسبت به‌روز قبل خود یک درصد کاهش را تجربه کرده است؛ همچنین حداقل قیمت در دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه دوازدهم و سیزدهم تیرماه از ۱۲۰۰ ریال به ۱۲۲۳ ریال رسید.

بر اساس این گزارش، در آخرین روز معاملاتی هفته قبل حجم معاملات روزانه به ۶۷۸ هزار و ۳۹۸ کیلووات‌ساعت رسید که نسبت به‌روز قبل با رشد ۱۷ درصدی همراه شد.

حجم معاملات در تابلوی برق سلف به ۶۸۰ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۵۶ کیلووات‌ساعت رسید. در تابلوی برق سبز نیز ارزش معاملات به ۱۱ میلیارد و ۵۳۴ میلیون و ۹۷۶ هزار ریال رسید.

حجم معاملات در این بازار ۱۷۲ هزار و ۶۰۸ کیلووات‌ساعت بوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها: برق انرژی
ارسال نظر
هلدینگ شایسته