دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 تير 1403 - 10:12

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران در عراق آغاز شد

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران در عراق آغاز شد
فرآیند رأی‌گیری دور دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران با حضور ایرانیان مقیم و زائران عتبات مقدسه در عراق ۸ صبح به وقت محلی در 6 حوزه رأی‌گیری کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در عراق همزمان با سراسر کشور آغاز شد.
کد خبر : 920592

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، ایرانیان مقیم و زائران غیرتمند عتبات مقدسه عراق، همزمان با سراسر کشور ۸ صبح به وقت محلی امروز جمعه پانزدهم تیر برای شرکت در دور دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران با حضور در محل استقرار ۲۴ صندوق ثابت و سیار برای انتخاب بهترین فرد برای ریاست جمهوری چهاردهم به پای صندوق‌های رای آمدند.

محمد کاظم آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در ابتدای شروع فرآیند انتخابات، رای خود را به صندوق انداخت.

براساس این گزارش شش مرکز اخذ رای بغداد، نجف اشرف، کربلای معلا، بصره، اربیل و سلیمانیه پیش از شروع زمان قانونی اخذ رای شاهد حضور پرشور ایرانیان مشتاق برای شرکت در انتخابات بودند.

با توجه به عدم کسب اکثریت مطلق آرا توسط چهار نامزد محترم ریاست جمهوری در دور اول، بر اساس ماده ۱۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری، دور دوم انتخابات در نخستین جمعه پس از دور اول برگزار می‌شود.

آقایان سعید جلیلی و مسعود پزشکیان که در دور اول بیشترین آرا را کسب کرده بودند، در این دوراز انتخابات به رقابت می‌پردازند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته