دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نمایش 3 مستند مهم از تاریخ سینمای ایران ساخته «پرویز کیمیاوی» در موزه سینما

نمایش 3 مستند مهم از تاریخ سینمای ایران ساخته «پرویز کیمیاوی» در موزه سینما
3 مستند مهم تاریخ سینمای مستند با نام‌های «یا ضامن آهو»، «تپه‌های قیطریه»، «پ مثل پلیکان» از ساخته‌های پرویز کیمیاوی در موزه سینما نمایش داده می‌شود.
کد خبر : 920586

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا در ادامه نمایش‌های ویژه فیلم‌های مستند در موزه سینما با عنوان «شب‌های مستند» با مشارکت انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند، فیلم‌های «یا ضامن آهو»، «تپه‌های قیطریه»، «پ مثل پلیکان» بر روی پرده سالن فردوس موزه سینما می‌رود.

در نشست شب‌های مستند که روز دوشنبه ۱۸ تیر ساعت ۱۷ برگزار می‌شود «محمد مقدم» مستندساز و مهرداد فراهانی منتقد و پژوهشگر سینمای مستند درباره فیلم‌ها صحبت خواهند کرد.

«یا ضامن آهو»؛ مستندی است که در آن به موضوع راز و نیاز‌های زائران حرم مطهر رضوی و آداب زیارت در حرم پرداخته شده است.

«تپه‌های قیطریه»؛ در سال ۱۳۴۷، تپه‌های قیطریه شاهد یکی از بزرگترین اکتشافات باستان شناسی دنیا بود و در یک عملیات عمرانی از تپه قیطریه ۳۵۰ گور باستانی، تدفین‌های یک نفره و دو نفره و نزدیک به ۵۰۰۰ شی سالم برنزی و سفالی به دست آمد.

«پ مثل پلیکان»؛ این فیلم با بازیگری آقا سید علی میرزا در ۲۵ دقیقه روایتی شاعرانه از انتظار و رسیدن ارائه می‌کند، انتظار و وصل مردی که از جوانی در خرابه‌های ارگ طبس زندگی می‌کرد و ۴۰ سال به شهر نیامد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته