دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نتیجه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ اواخر مرداد اعلام می‌شود

نتیجه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ اواخر مرداد اعلام می‌شود
معاون امور آزمون‌های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور با اشاره به برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ روز‌های ۲۱ و ۲۲ تیر گفت: نتیجه آزمون نوبت دوم در قالب کارنامه حاوی نمرات خام داوطلبان اواخر مرداد ۱۴۰۳ اعلام می‌شود.
کد خبر : 920507

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی صدر در نشست هماهنگی نمایندگان تام الاختیار، مسئولان اجرایی و حفاظتی نوبت دوم آزمون سراسری یادآور شد: مطابق اساسنامه مصوب، وظایف و اختیاراتی برای سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در بند اول ماده ۳ ذکر شده که برنامه ریزی و مدیریت اجرای سنجش توانمندی‌های آموزشی متقاضیان ورود به سطوح مختلف آموزش عالی است.

وی ادامه داد: این وظایف شامل آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آزمون متمرکز کارشناسی ارشد، نیمه متمرکز دکتری تخصصی، دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته وکلیه آزمون‌های فراگیر کشوری می‌شود و لازمه اجرای وظایف محوله، هماهنگی و همکاری گسترده و دقیق‌تر با نمایندگان تام الاختیار سراسر کشور و تمام عوامل اجرایی، حفاظتی، انتظامی، کشوری و لشکری است.

صدر درباره نحوه صدور کارنامه اولیه گفت: نتیجه آزمون نوبت اول در قالب کارنامه حاوی نمرات خام داوطلبان درتاریخ ۱۷ خرداد ماه سال ۱۴۰۳ اعلام شد و نتیجه آزمون نوبت دوم در قالب کارنامه حاوی نمرات خام داوطلبان اواخر مرداد ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

همچنین سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در این نشست که به صورت وبیناری و با حضور حدود ۳ هزار نفر برگزار شد، گفت: تلاش‌های شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی در جهت ایجاد سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور و تضمین کیفیت نظام آموزشی قابل ستایش است چراکه ایشان مصمم بودند ایران اسلامی نباید در عرصه علمی جهانی از کشور‌های پیشرو در این مسیر عقب بماند و باید گام‌های اساسی در سیستم آموزش عالی و ارزشیابی کشور برداشته شود.

تاکید بر صحت برگزاری آزمون نوبت دوم

عبدالرسول پورعباس با اشاره به برگزاری نوبت دوم انتخابات دوره چهاردهم ریاست جمهوری در جمعه پیش‌رو (۱۵ تیر) گفت: با توجه به مسئولیت سنگین و شبانه روزی عوامل اجرایی، قضائی، امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی کشوری در انتخابات و برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ طی روز‌های پنج شنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ تیر ماه و اجرای دقیق و سلامت این امر خطیر نیازمند تلاش مضاعف همه عوامل اجرایی و حفاظتی است.

وی تأکید کرد: حفاظت از سلامت آزمون سراسری مطالبه مردم است و در مسیر خدمت به مردم و اجرای عدالت آموزشی حق الناس به عهده ماست و باید با همکاری تمام عوامل اجرایی، حفاظتی، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، مدارس، نیرو‌های امنیتی، اطلاعاتی، فراجا، حمل و نقل و ... بتوانیم نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ را نیز، چون گذشته در صحت و سلامت کامل برگزار کنیم.

در ادامه این نشست محمود عزیزی رئیس مرکز اجرای آزمون‌های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور یادآور شد: آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه و آزمون گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی بعدازظهر روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه و آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه ۲۲ تیر ماه برگزار می‌شود.

وی گفت: کارت شرکت در آزمون همه داوطلبان به‌همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه ۱۷ تیر ماه تا روز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه در سامانه جامع آزمون سراسری برای مشاهده و برای چاپ فعال خواهد شد. داوطلبانی که در ۲ گروه آزمایشی شامل یک گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) همراه یکی از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی متقاضی شده‌اند، ۲ کارت ورودبه جلسه آزمون هستند.

 قرار بود نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ در تاریخ ۷ و ۸ تیر برگزار شود که بعد از شهادت آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی در حادثه سقوط بالگرد به تاریخ یکشنبه (۳۰ اردیبهشت) و با توجه به برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ هشتم تیرماه، برگزاری آزمون مذکور به روز‌های ۲۱ و ۲۲ تیر ۱۴۰۳ موکول شد. نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ روز‌های پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار شد.


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته