دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
13 تير 1403 - 23:01
اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشور؛

نامزدها می‌توانند یک نماینده به عنوان ناظر در شعب اخذ رای داشته باشند

نامزدها می‌توانند یک نماینده به عنوان ناظر در شعب اخذ رای داشته باشند
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴ خود اعلام کرد: هر نامزد می تواند یک نفر نماینده به عنوان ناظر در هیات‌های اجرایی شهرستان، بخش و شعب اخذ رای«ثابت و سیار» داشته باشد.
کد خبر : 920472

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، در اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات در ارتباط با مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری آمده است: به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی، نامزدهای مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و مسئولان ستادهای تبلیغاتی کشوری، استانی و شهرستانی آنها می رساند، به استناد قانون حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در شعب اخذ رأی «مصوب ۳۰/۵/۱۳۷۹» ، در روز جمعه مورخ ۱۵/۰۴/۱۴۰۳ هر نامزد می تواند یک نفر نماینده به عنوان ناظر در هیات های اجرایی شهرستان، بخش و شعب اخذ رای«ثابت و سیار» داشته باشد. این نمایندگان توسط نامزد مربوطه یا نماینده ایشان در شهرستان از میان افراد داوطلب معرفی می شوند و می توانند تا پایان اخذ رأی و شمارش و تنظیم صورتجلسات بدون دخالت در امور اجرایی و نظارت در محل های مذکور حضور داشته باشند و ممانعت از حضور آنها تحت هر عنوانی ممنوع بوده و جرم محسوب می شود. یادآور می گردد، پرسنل نیروهای نظامی ، انتظامی و اطلاعاتی نمی توانند از طرف هیچ نامزدی ، نمایندگی یا نظارت داشته باشند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: همچنین به منظور شفافیت هر چه بیشتر فرایند انتخابات، ستاد انتخابات کشور میزبان نمایندگان ستاد مرکزی نامزدهای مرحله دوم در روز اخذ رأی است.

دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته