دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

دمای هوای پایتخت به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد

دمای هوای پایتخت به  ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد
آسمان تهران فردا (۱۴ تیرماه) صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۱۵ تیرماه) با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر : 920431

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: «تا ظهر شنبه (۱۶ تیرماه) در بخش‌های جنوبی و غربی گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید با احتمال گردوخاک موقت پیش‌بینی می‌شود.»

بر پایه واکاوی الگو‌های همدیدی و بررسی نقشه‌های پیش‌یابی وضعیت جوی استان تهران تا ظهر شنبه (۱۶ تیرماه) آسمانی صاف تا قسمتی ابری، در ساعت‌های بعد از ظهر و شب در نیمه شمالی گاهی افزایش ابر و در بخش‌های جنوبی و غربی گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید با احتمال گرد و خاک موقت پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا جمعه (۱۳ تا ۱۵ تیرماه) به دلیل کاهش ناپایداری جو، کاهش نسبی حرکت توده هوای موجود روی استان و افزایش نسبی آلاینده‌های جوی در نواحی پر تردد شهری به ویژه ازن و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون مورد انتظار است.

همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد  از فردا تا جمعه افزایش نسبی دما در سطح استان مورد انتظار است. ورامین با بیشینه دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

 
آسمان تهران فردا (۱۴ تیرماه) صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۱۵ تیرماه) کمی ابری و وزش باد، از بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته