دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ضرورت پایداری برداشت منابع دریایی

ضرورت پایداری برداشت منابع دریایی
رئیس سازمان شیلات ایران بهره‌برداری پایدار از دریا را ضروری دانست و گفت: پایداری برداشت منابع دریایی با ماهیگیری مسئولانه ممکن می‌شود.
کد خبر : 920373

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدحسین حسینی در نشستی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با نمونه‌های این بخش، دریانوردان را سفیران امنیت غذای دریایی نامید و افزود: حضور جوانان در رشته‌های صید و صیادی بسیار ارزشمند بوده و از آنجا که تامین غذای مردم با همت شما محقق می‌شود، لازم است معرفت دقیقی از دریا و ماهیگیری مسوولانه داشته باشید.

رئیس سازمان شیلات ایران اظهارداشت: برای بهره‌برداری پایدار از دریا ضرورت دارد که میزان فعالیت و برداشت از آن برپایه توصیه‌هایی باشد که حاصل تحقیقات محققان شیلاتی است.

حسینی، دریانوردان را بازوی اجرایی تحقیقات برشمرد و گفت: برای پایداری برداشت منابع دریایی لازم است همپای توصیه‌های تحقیقاتی حرکت کرده و آن را به سایرین، تعمیم دهید.

وی ادامه داد: مدیریت منابع دریایی همراه با مشارکت فعالانه جامعه صیادی لازم و ضروری بوده و حکمرانی پایدار تنها با همراهی جامعه بهره‌بردار، امکان‌پذیر است.

رئیس سازمان شیلات ایران به تامین غذا برای نسل آینده اشاره کرد و گفت: صیادان مسئول، به برنامه‌هایی که برای افزایش تولید و تامین امنیت غذایی ایران اسلامی، توسط این سازمان و سایر دستگاه‌ها ارائه شده است، پایبند باشند.

بر اساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی، وی حل مشکلات مربوط به زیرساخت‌های جامعه صیادی را دغدغه سازمان شیلات برشمرد و ادامه داد: بهره‌برداران جامعه شیلاتی با خودگردان کردن فعالیت‌ها، می‌توانند به سمت حل مشکلات حرکت کرده و سازمان شیلات ایران نیز در این مسیر همراه آنها خواهد بود.

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در این نشست از سه دریانورد نمونه شیلاتی به نام‌های صادق دریس صیاد نمونه منطقه هندیجان در استان خوزستان، اردشیر آب خاک دوست از استان گیلان و همچنین عبدالصمد صالحی گوری از استان هرمزگان تقدیر کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته