دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اعمال قانون ۲۱ هزار خودروی حادثه ساز در پایتخت

اعمال قانون ۲۱ هزار خودروی حادثه ساز در پایتخت
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، از اعمال قانون ۲۱ هزار دستگاه خودرو به دلیل ارتکاب تخلفات حادثه ساز خبر داد.
کد خبر : 920060

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرهنگ علی اصغر شریفی در خصوص آمار اعمال قانون‌های تخلفات حادثه ساز در تهران، گفت: در سه ماهه سال جاری در شهر تهران بالغ بر ۲۱ هزار وسیله نقلیه که تخلفات حادثه ساز داشته‌اند، اعمال قانون شده‌اند.

وی افزود: همچنین از این آمار ۱۰ هزار اعمال قانون مربوط به سرعت و سبقت غیرمجاز و ۵ هزار مورد آن مربوط به نقص فنی در سامانه روشنایی، دنده عقب در بزرگراه‌ها است.

سرهنگ شریفی گفت: دو نوع توقیف وسیله نقلیه در دستور کار پلیس قرار دارد که یکی مربوط به توقیفات ساعتی است که اگر وسیله نقلیه‌ای مقدار کمی از سرعت مجاز تخطی کرده باشد می‌توان این وسیله نقلیه را در حاشیه بزرگراه متوقف کرد و به اصطلاح توقیف ساعتی نامیده می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در سه ماهه سال جاری در شهر تهران به دلیل ارتکاب تخلفات حادثه ساز، تعداد ۵۶۸۵ دستگاه وسیله نقلیه توسط همکاران بنده توقیف ساعتی شده‌اند و حدود ۳۴۲۰ فقره خودرو نیز به پارکینگ‌ها منتقل شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته