دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پایگاه‌های تابستانه امسال موجب مهارت و نشاط دانش‌آموزان می‌شود

پایگاه‌های تابستانه امسال موجب مهارت و نشاط دانش‌آموزان می‌شود
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: ویژگی امسال فعالیت‌های تابستانه علاوه بر اتحاد با دستگاه‌های بیرونی آموزش‌وپرورش، این است که سعی کردیم تنوع، جذابیت و تکیه بر امید، مهارت افزایی، نشاط و معنویت داشته باشیم.
کد خبر : 920022

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضامراد صحرایی وزیر آموزش‌وپرورش در آیین افتتاحیه فعالیت‌های تابستانه که با حضور حدود ۱۴۰۰ دانش‌آموز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد ضمن تشکر از اهتمام معاونت پرورشی و فرهنگی برای ترتیب دادن یک تابستان بسیار گرم، بانشاط و پر امید خطاب به والدین و همکاران فرهنگی گفت: امید سوخت حرکت به سمت آینده است، زیرا یکی از مهم‌ترین اهداف برنامه‌های تابستانی ایجاد نشاط و امید در بین دانش‌آموزان است.

وی با بیان اینکه نکته دوم هویت است افزود: فرهنگ ما ارزشمند است این فرهنگ در جهان یک فرهنگ ناب است باید فرهنگ ایثار، شهادت، همکاری، مهربانی، احترام به بزرگ‌ترها، سخت‌کوشی، تلاش و کمک به دیگران را بیاموزیم و به بچه‌ها یاد دهیم. تنوع کار‌های فرهنگی برای تابستان بسیار مهم است؛ خوشحالم امسال علاوه بر فعالیت‌های تربیتی، اردویی و ورزشی فعالیت‌های مهارتی، علمی و آموزشی در فعالیت‌های تابستانی مورد توجه قرار گرفته است.

وزیر دولت سیزدهم گفت: در دولت شهید رئیسی موضوع بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها یک اصل بوده است اینکه از تابستان برای مهارت‌آموزی و جبران کاستی‌های آموزشی و تقویت یافته‌های آموزشی استفاده کنیم، مهم است.

صحرایی بیان کرد: در این مجموعه برنامه‌های متنوع، سرخط امید و هویت باید مورد توجه باشد باید بر اساس آنچه داریم، برای ساختن آینده و به دست آوردن آنچه نداریم بکوشیم. داشته‌ها پله ما برای به دست آوردن ندا شته‌هایمان است اگر بر مبنای داشته‌ها به آینده نگاه کنیم از فراز قله به دوردست نگاشته‌ایم، اما اگر بر مبنای نداشته‌ها نگاه کنیم، از دره به مسائل نگاه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد در ندا شته‌هایمان تمرکز کند باید بکوشیم چیز‌های لازم را به دست بیاوریم و برای داشته‌هایمان ارزش قائل شویم لذا باید در برگزاری اردو‌های پیشرفت توانایی‌ها را شناسایی کنیم.

وی اظهار کرد: ویژگی امسال فعالیت‌های تابستانه علاوه بر اتحاد با دستگاه‌های بیرونی آموزش‌وپرورش، این است که سعی کردیم تنوع، جذابیت و تکیه بر امید، مهارت افزایی، نشاط و معنویت داشته باشیم.

وی تأکید کرد که ۳۰ هزار پایگاه تابستانه باید تا آغاز سال تحصیلی فعال باشند و به والدین معرفی شوند تمام فعالیت‌ها ثمره نگرش و نوع نگاه شهید رئیسی به آموزش‌وپرورش است که انشالله تداوم داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته