دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

درخشش ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در سطح ملی و بین‌المللی/ طرح از «پایه تا ستاره» به ثمر نشست

درخشش ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در سطح ملی و بین‌المللی  طرح از «پایه تا ستاره» به ثمر نشست
رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در سطح نخست ورزش کشور، مرهون سیاست گذاری‌های شایسته در شورای ورزش دانشگاه است.
کد خبر : 920020

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مراسم تقدیر از اعضای مدال آور تیم‌های روئینگ و کبدی بانوان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور فرزاد جهان‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و امیرعباس لشگری رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این مراسم، جهان بین ضمن تشکر از همکاران مرکز ورزش و تربیت بدنی و تمام ورزشکاران دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: برافراشته شدن پرچم دانشگاه آزاد اسلامی در میدان‌های ورزشی منجر به تقویت جایگاه و شأن دانشگاه می‌شود. ضمن اینکه هر یک از ورزشکاران دانشگاه آزاد اسلامی نمادی از هویت این دانشگاه هستند.

وی با اشاره به اینکه قهرمانان در توسعه ورزش دانشگاهی نقش به‌سزایی دارند، افزود: قهرمانان اگر در کنار اخلاق ورزشی، معنویات را سر لوحه خود قرار دهند که چنین هم است، فرهنگ و معنویت در کشور توسعه می‌یابد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، طرح از «پایه تا ستاره» را یکی از برنامه‌های مهم مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه دانست و گفت: فصل گذشته ۵۰ نفر از دانشجویان مستعد دانشگاه آزاد اسلامی به تیم‌های حرفه‌ای این باشگاه راه یافتند و برخی از آنان نیز ملی پوش شدند که نشان دهنده توجه و اهمیت مسئولان ورزش دانشگاه به استعداد‌ها و پشتوانه سازی برای تیم‌های باشگاهی و ملی است.

در ادامه، لشگری به موفقیت‌های مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: فصل گذشته ۲۳ تیم مردان و بانوان دانشگاه در لیگ‌های مختلف کشور شرکت و با کسب ۲۰ جام، تالار افتخار ورزش دانشگاه را درخشان‌تر کردند.

وی با بیان اینکه درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در سطح نخست ورزش کشور، مرهون سیاست گذاری‌های شایسته در شورای ورزش دانشگاه، حمایت‌های محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، جهان‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و همچنین تلاش‌های یک تیم حرفه‌ای کاری در بخش‌های مختلف دانشگاه است، بر تداوم جوان گرایی، پرورش استعداد‌ها و قهرمان پروری در تیم‌های ورزشی این دانشگاه تاکید کرد.

لشگری ابراز امیدواری کرد که در سال برگزاری المپیک پاریس، شاهد حضور پررنگ ورزشکاران دانشگاه آزاد اسلامی در تیم‌های ملی و کسب افتخار‌های تازه برای کشورمان باشیم.

تیم روئینگ بانوان دانشگاه آزاد اسلامی با هدایت افشین فرزام، فرزین رضایی و سمانه کرمی و با ترکیب کیمیا زارعی، آیگین کریمی، ساقی ملکی و محنا حاجی‌حسینی خرداد امسال به عنوان نماینده ایران در مسابقه‌های بین المللی «بریکس» روسیه شرکت و دو مدال ارزشمند برنز کسب کرد.

تیم کبدی بانوان دانشگاه آزاد اسلامی نیز که بیشتر اعضای آن در رده سنی جوانان هستند، امسال شاهکار کرد و در میان شگفتی کارشناسان این رشته، قهرمان لیگ برتر ایران شد.

ماهرخ دانش مشتقین (سرمربی)، زهرا محمدزاده (مدیرفنی)، مونا سلیمانی (سرپرست) و مهسا عباسی (مربی بدنساز) این تیم بودند. فاطمه احمدی، زهرا کریمی، زینب آسترکی، فاطمه ناصری، اسرا شاهین، آتنا قره گوزلو، تارا زهدی، مریم بلیلا، سانیا نعیمی، حنانه خورشیدی، سمانه اولادقباد، مهربان اله یار، هنگامه خراسانی، حدیثه وارسته، رومینا حدادی، مهسا رسا طلب و سرور منصوری نیز در ترکیب تیم کبدی بانوان دانشگاه آزاد اسلامی به میدان رفتند و افتخار آفریدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته